Tekil Mesaj gösterimi

Alt   #5 (permalink)
ıhlamur
Katılımcı Kardeşimiz
İyi geceler gönül sızım..yazdıklarında ve düşüncelerinde çok haklısın ancak büyük konuşmamakta fayda var diyorum .. bende öyle diyordum çünkü, netten adam çıkmaz..evlilikler sahici olmaz..aşkmı pehh çok saçma diyordum..

10 yıl önce eşimle tanıştım ben online olan bir okey sitesinden hemde! sadece ortimdi.. zamanla birbirimize aşık olduk ,aramızda 17 saatlık yol mesafesi vardı.. haliyle din ve mezhebimiz aynı olsada yaşayış ve adetlerımız çok farklıydı.. ne benim ailem nede eşimin ailesi onaylamasada ailem adet yerini bulsun dedi ve bana düğün yaptılar .Eşimin ailesinde dini nikah bilmediklerinden babamın arkadaşı dini nikahımızı kıydı...benim ailem mutaasıp,dinin ibadetlerini yerine göre getiren maddi durumunu düzelten hac yolunu gözlerken eşimin ailesi tam zıttımız bizim.. Dövme popilerken kına bööö öcüü gözüyle bakılan,kapalı -mutaasıp insanları sureklı asağılayan,içkinin su niyetine tüketilen, bol parası olan hemen yurtdısı tur, tatil olanaklarına yönelen vs.vs

Ben artık eşimle ilgili şöyle bir yorum yapmıştım yani;sanırım kendi ailesindeki hayattan bıktı kendi kendine sorguladı napıyorum ?ahiretlik ne yaptım diye? o yuzden benımle evlendi, evlenmek istedi.
son olarak eşimle tanışmadan 8 ay önce rüyamda görmüştüm ama biR anlam verememiştim haliyle -tuhaf gelebilir bu soylediğim- o kadar benziyoruz ki herkes bizi kardeş sanıyor..ve isimlerimiz birbirine çok yakın örnek;ali ve aliye gibi..

ve eşim benim sayemde namaz kıldı gecenlerde çok ama çok sevindim dur birde ben kılayım akşamı dedi,öyle baskı filan kurmadım.. bu yaz orucunuda tam tuttu Maaşallah! evleneli içkide içmiyor

Bu arada eşim böyle dine yöneldi diye k.validemler bana çok kızıyor geçmişte çok büyük kalp kırıklıkları oldu kinlendim hırslandım ama anladımki en büyük ceza affetmekmiş.. güleryüzlü olmakmış..
bu şekilde topyekün bir hedef olsamda ben razıyım ,mutluyum eşimle,huzurluyum Allah bozmasın.. AMİN

not: bir insanın kalbi nasılsa Allah da çevresindekileri ona göre karşısına çıkartıyor.. yani yalan dolan biriyse karşısına eş te o şekilde oluyor diye biliyorum.. sevgiliyken yedekte mi tutuyorsun karsındaki de seni yedekte tutuyor bunu böyle bil, sen iyi isen Allah karşına iyilerle karşılastırır, hayırlı insanlarla vaktin geçer.

bazen de sınamak için bilerek kötü insanlar denk gelir ya o kötüyle o kötü yola devam edersin, ya kötüyü iyiye yöneltmek için çabalırsın, sabredersin, uğraşırsın sevdiğin biriyse, ya da kötüye yol verir gidersin..bu böyledir genelde.
Ben genelde sevdiklerimin için çabalıyorum eşim için 7 yıl sonra mükafatını aldım bazı ibadetlerde.. eşimin ailesine yol verdim o kadar çok kalbimi kırdılar ki artık mücadele edecek gücüm kalmadı eşimi kurtarmaya bakıyorum acıkcası..
ıhlamur isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla