Tekil Mesaj gösterimi

Alt   #7 (permalink)
Ekrem
Yönetici-AdminAlıntı:
Firdevsbeyza İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende bir soru sormak istiyorum, evden kaçan bir kadını geri dönmesi için birşeyler yazdırmak caiz mi ? Muska vs değil, dua vs yazının içeriğini bilmiyorum fakat gidenın dönmesi için evliliği düzeltmek için yazdırmak.
Turab hocam cevap vermiş ama bende kendi düşüncemi yazayım.
Gidenin dönmesi için bir değil bin tane muska yazdırsanız da içinden gelmiyorsa yinede geri dönmez çünkü giden boşuna gitmemiştir illaki bir sorunu bir sıkıntısı varki gitti, önemli olan hocalara gidip ceplerinizi boşaltmadan önce gideni karşınıza alıp gidiş nedenini öğrenin.
Eğer gidiş nedeni bulunduğu ortamda geçimsizlik veya maddi sıkıntılardansa ve varsa imkanınız yardım edeceğinize dair kendisine söz verirseniz bakın bakalım geri nasıl dönüyor..!

Alıntı:
glsm_yalcnky İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamünaleyküm, ben birşey öğrenmek istiyorum. Karı koca arasını düzeltmek için yapılan muskalar günahmıdır? Ben bunu internetten araştırdım, sitelerde gezindim. Hiç birisinde günah olmadığı yazıyor. Ama sadece eşlerin arasını düzeltme için yapılanlar günah değildir deniyor. Ne kadar doğru acaba. Şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun.
Aleyküm selam kardeşim.
Turab hocam her ikinize de gerekli cevabı vermiş ama yukarıda da dediğim gibi ben kendi düşüncemi yazayım.
Karı koca arasını düzeltmek için muska mı gerekiyor muş? Karı koca arasında sevgi saygı yoksa ve/veya + bu karı koca astığım astık, kestiğim kestik cinsinden aksi bir kaynanayla birlikte kalıyor lar ve koca da benim damat gibi ana kuzusuysa o karıyla kocanın arası değil muskalarla 7 cihan biraraya gelse yinede DÜ ZEL MEZ.

İyide sorun kaynanadan kaynaklanıyor ise napıcaz sokağamı atacaz, diye sorarsan, tabiki hayır ama ayrı eve(kiraya) çıkmak ve her nekadar zor olsada araya mesafe koymak bu işi kökünden halleder.

İlaveten bir arkadaşımın başına geleni yazayım.
Arkadaşım bizim buralı ama ist.da ikamet eden bir ailenin dışarıdan bakınca adam gibi görünen bir çocuğuyla kızını evlendirdi, aradan bir yıl geçmedi duydumki arkadaşımın kızı intihara kalkışmış ve arkadaş hemen gidip kızını aldı getirdi, intihara sebep; o adam gibi görünen kişinin ana kuzusu, ananında sivri dilli olması.
Velhasılkelam böyle muskaya üfürükcü gibi şeylere inanıpta alınteriyle kazandığınız üç beş kuruşu onlara kaptırmayın.
Umarım her ikinizi de aydınlatabilebilmişimdir, kalın sağlıcakla.
Ekrem isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla