Tekil Mesaj gösterimi

Alt   #5 (permalink)
Gönül sızım
Özel KardeşimizAlıntı:
Turab İsimli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçekten bazı arkadaşlarımız hiç bir açıklama yapmadan forumdan uzaklaştılar. Ekrem hocama bayramda mesaj gönderdim cevap gelmedi. Gönül sızım desen var mı-yok mu belli değil. En azından bir açıklama yapsalar bizde meraktan kurtulurduk. Demek ki sanal alem böyle vefasız....
Selamün aleyküm
"Bir insanı kırk yıl sırtında taşırsın senden iyisi olmaz,bir gün yere indirirsin senden kötüsü ,senden vefasızı olmaz. "

Zaman Ahir zaman herkes işten arta kalan zamanını internet, sosyal media ,televizyon, akıllı telefon gibi şeylerle geçirdiğinden eşinin dostunun ,evladının, akrabaların etrafında ki kimsesiz yaşlının, komşunun, hatırını soracak zamanı kalmıyor.
Oysa Kuranı Kerim’in akrabalarla bağlarınızı kesmeyiniz uyarısını maalesef duymuyoruz, dinlemiyoruz çünkü kuranı okuyup anlayan kalmamış sanki...

Sanal Alemlerde, gezmek nefsin daha çok hoşuna gidiyor. zaman geçiyor, Eğer insan kendisine verilen zaman sermayesini doğru kullanamamış ve dünya hayatında ahireti için kârlı bir yatırım yapamamışsa yeniden dirilişle büyük bir hayal kırıklığına uğrayacak....

Yusuf 10 yaşında oldu..
Abdullah bin Ömer (Radıyallahu Anh) 'den rivayet edilen bir hadis-i şerifte, Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyurmaktadır: "Uyanık olun hepiniz çobansınız, hepiniz çobanlığınızdan sorumlusunuz." (Buhari, Müslim, Tirmizi, Ebu Davud)

Emir: İnsanlar üzerinde çobandır ve insanlardan sorumludur. Aile Reisi: Kendi evindekilerin çobanıdır ve onlardan sorumludur. Kadın: Kocası, çocukları ve kendinden sorumludur.

Bu hadis-i şeriften anlaşıldığına göre, herkes yeri ve konumuna göre sorumludur. Onun için insan yarın mahşerde bu sorumluluklarının hesabı sorulurken vereceği cevapları iyi düşünüp ona göre sorumlu olduklarına sahip olması gerekmektedir.

Sözün kısası;Ailem, Yusuf ,koruyucu Çocuklarım ve sosyal yardımlar ile oldukça yoğunum vakit buldukça ve içimden geldikce tabiki foruma uğrarım.

İçinden gelmeli insanın aşk
Gönül sızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla