๑۩۩๑Burada her şey "NET"๑۩۩๑

islamiforumlar.netGo Back   islamiforumlar.net - islami forum > İslami Forumlar Genel > Rüya Yorumları Bölümü
Anasayfa Kuran-ı Kerim Kuran Öğren İslami rüya tabirleri İslami Oyunlar İlahiler İletişim
Rüya Yorumları Bölümü Rüyanızı kurallara uygun olarak ve anlaşılır şekilde yazıp gönderin! MESAJINIZ, KONTROL EDİLDİKDEN VE CEVAPLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR...

Rüyada çarşaf giymek

Rüyada çarsaf görmek gizlilikle yorumlanır. Rüyada çarsafa bürünmek, evden, aileden veya yakınlarından sır saklandığına veya habersiz birtakım işlerle uğraşıldığına işaret eder. Rüyada üzerindeki çarsafı çıkarmak, şüphelerden kurtulmaya işaretle tabir edilir. ...


Yeni Konu aç Alıntı ile cevapla

 

Seçenekler Değerlendirme
Alt   #1 (permalink)
Masita
Misafir

Standart Rüyada çarşaf giymek

Rüyada çarsaf görmek gizlilikle yorumlanır. Rüyada çarsafa bürünmek, evden, aileden veya yakınlarından sır saklandığına veya habersiz birtakım işlerle uğraşıldığına işaret eder.

Rüyada üzerindeki çarsafı çıkarmak, şüphelerden kurtulmaya işaretle tabir edilir.

Rüyada bir erkeğin çarşaf giydiğini görmesi, bir sıkıntıya düsecegine; yatak çarsafi görmek ise bolluk ve berekete işarettir.

Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen çarsaf, yeni beyaz, sık ve kuvvetli dokunmuş ise, rüya sahibinin izzet ve yüksekligine işarettir. Çarşaf ince olursa sahibinin dinde hassaslığına delildir.

Eğer kış mevsiminde bu örtüye büründügünü görse o kimsenin fakir ve kibirli biri olması şeklinde tabir edilir.

Çarsaf erkek için emanettir. Rüyada çarsaf görmek kadınla tabir edilir. Kadın, rüyasında kırmızı ve parlak bir çarsafı olduğunu görse bir şüphe ile töhmet altında kalır. Bu çarsafla dışarı çıktıgını görmesi ise o töhmetin her tarafa yayılıp açıga çıkması demektir.

Yatağa çarşaf sermek yola çıkmak demektir. Temiz, güzel, renkli veya beyaz çarşafsa, iyi kazanç getiren yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarar edeceğine yorumlanır. Çarşafı toplamak bir zararlı bir işten dönmek anlamındadır.

Rüyada bir divana, yatağa çarşaf sermek yol olarak yorumlanır. Temiz, güzel renkli veya beyaz çarşafsa, hayırlı kazançlı yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarara uğrayacağına işaret eder. Çarşafı toplamak bir zarardan dönmektir.


Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için BurayaTıklayın


 
Alıntı ile Cevapla
Alt   #2 (permalink)
Gönül sızım
Özel Kardeşimiz

Standart

*Rüya: Selamün Aleyküm.

Rüyamda bayan kuzenimin saçlarının yerlere kadar uzadığını gördüm.Ardından önce beyaz bir tülbent örttüm üstüne siyah çarşaf giymeye başladım.Çarşafı bağlamayı bir türlü beceremeyince yanımda nur yüzlü bir kadın belirdi.Baştan aşağıya siyaha boyanmıştı.Onun örtüsüne bakarak kendiminkini bağlamaya başladım.Ardından vitrinde bana gelmiş olan siyah bir çanta vardı.Yalnız siyah çanta kabe şeklinde idi.Kendi kendime şunu diyorum diyanetin verdiği çantayı değilde bu çantayı kullanayım umrede diyodum.Şimdiden Allah razı olsun

Emine AYDIN
İstanbul
27,Bekar,Öğretmen


*Yorum:Aleykum Selam Hosgeldiniz kardesim..
Hayirdir insallah..

"vitrinde bana gelmiş olan siyah bir çanta vardı"
Rüya da çanta gormek;Güzelse ruhsal rahatlık ve ruhsal sagliginizin, huzurunuzun iyiye gittiğini gösterir...
Kabe seklinde olmasi insallahuRahman Umre, Hac gibi bir niyettiniz varsa eda edin kardesim...

Saçlar kişisel bir güç sembolüdür.

Rüyada uzun saç görmek, hele rengi gri ya da kirli beyaza kaçıyorsa,bu, bilgelik ve uzun yaşamın ifadesidir. Diğer bir yönüyle de ferahlığı işaret eder.
Ruyada çarşaf giydigini gormek:iffetli ,haya, edep ve olgunluga, hidayette ermeye seklinde Yorumlanir Allahu Alem..

Tesettür de bir ibadettir. Çünkü Allah’ın emridir.Kadın için tesettür emri çok mühimdir. Nur suresi:31 ve Ahzap suresi:59. ayetlere bakabilirsiniz...
Evet tesettür kalpte başlar fakat sadece kalpte kalıyorsa bir anlam ifade etmez. Kalpteki o kabulleniş ve teslimiyetin dışa sirayet etmesi lazım gelir.
Aksi halde bu Allah’ı kandırmaya çalışmak olur ki, beyhudedir.

Ayrıca kalbin temizliği Allah’a itaat ve tam bir kullukla mümkün olur. Günahlar kalbi karartır. Tesettürün terki, kalbin kirlenmesine yol açar çünkü Allah’a itaatsizliktir.
Başını örten, tesettüre giren kadınlar kalpleri pis olduğu için mi bu emri yerine getiriyorlar? Hayır. Bilakis bunu daha çok arınmak, temiz kalabilmek için yapıyorlar.
Allah’ın, “kalbi pis olanlar tesettüre girsin, temiz olanlar girmesin” gibi bir emri yok. Bu ayet tüm kadınları kapsar.
Müslüman teslim olan demektir. Teslim olmak tüm varlığınla ve sorgulamadan mümkün olur.
Her cümlemizden, her kelimemizden hesaba çekileceğiz. Bu yüzden ayetler, emirler ve olması gerekenleri yapmasak da yapamasakda konustuklarimiza dikkat edelim..
gunahkar iken bir de imanimizdan olmiyalim derim..
Hayirli ve bereketli, huzurlu gunler guzel Emine kardesim..


Gönül sızım isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Alıntı ile cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

© Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesinde Bulunan Yazılar
AKTİF KAYNAK LİNK belirtilmeden kullanılamaz.

Din