Zina yaptığın kişiyle evlenmek

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba bir konu hakkında bilgi almak istiyorum bu konu hakkında bazıları günahların silindiğini bazıları ise günahın kalacağını söylüyor zina yaptığın kişiyle evlenirsen günahın affediliyor mu? Şimdiden teşekkürler...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba bir konu hakkında bilgi almak istiyorum bu konu hakkında bazıları günahların silindiğini bazıları ise günahın kalacağını söylüyor zina yaptığın kişiyle evlenirsen günahın affediliyor mu? Şimdiden teşekkürler...

Merhaba kardeşim, Günahları ancak Allah c.c isterse affeder. Bu noktada onun günahları affedeceğini veya affetmeyeceğini kim bilebilir ki? Bize düşen günah işediğimizde pişman olmak, tevbe istiğfar edip bir daha aynı günahı işlememektir. Biz kul olarak üstümüze düşeni yaparız ve Allah c.c nün sonsuz Rahmetine ve Merhametine sığınır affedilmeyi umarız. Zinada büyük günahlardan biridir. Tevbe edip affedilmeyi ummak lazım. Zina yaptığın kişiyle evlenirsen günahının silinmesi veya affedilmesi diye birşey duymadım. Sizde nerden duymuşsanız bir kaynağına bakın. Sahih bir hadise dayanmıyorsa muhtemelen uydurma bir sözdür. Sonuç olarak Affedilme konusu Yüce Rabbin c.c taktiridir. Hiç kimse affeder veya affetmez diye hüküm veremez!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Zina eden erkek, zina ettigi kizla evlennek zorunda kalmasi veya birakilmasi...
Bu mesele maalesef içinde yaşadığımız asrın yaygın bir bela ve vebasıdır..
Rabbimizden dileğimiz, cahiliye devri insanlarını bu beladan kurtardığı gibi, bizim insanımızı da kurtarmasıdır.

Nur Suresi’nde tefsir alimleri tarafından, farklı yorumlarla anlatılan bir ayet var.
Ayet şöyle buyuruyor: “Zina eden bir erkek, zina eden veya müşrik olan bir kadından başkasıyla, zina eden bir kadın da zina eden veya müşrik olan bir erkekten başkasıyla evlenemez.
Bu bütün müminlere haram kılınmıştır.”
(Nur, 24/3)
Zinakâr çiftin daha sonra birbirleriyle evlenmeleri sanki bu ayetin ruhuna daha uygun gibi. Böylece zina edilen kadın yüzüstü bırakılmamış olur.
zina edilen,O kişi ile evlenmeniz mümkünse evlenilmeli..cunku baskasi ile evlenme teklifi zamanında bu sorun sizi iyice sıkıştıracak.
Bakire (Iffetli ) olmiyan bir insana hic kimse kolaylik ile güvenemez..zina ettiginiz kişi ile evlenmeniz hâlinde karşılaşacağınız sorunları hafifler...

‘Böyle bir çiftin evlenmesi, onların işlemiş olduğu günaha keffaret olabilir mi’ denecek olursa; o konuda kesin bir hükme varmak mümkün değildir.
Çünkü ne Kur’an, ne de sahih hadisler arasında bunu ifade eden açık veya kapalı bir delil bulmak mümkün değildir.
Yani bu mesele akılla çözülecek bir şey değildir. Bu, yalnızca Rahmet–i İlâhi’den ümit edilebilir.

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bence tövbe ettikten sonra Allah'ın bağışlayıcılığından şüphe duymamak gerekir. Zina yaptığın kişiyle evlenipte işlediğin günahtan dolayı tövbe edip yakarmazsan yine boş... Tövbe dediğimiz tabi kuru tövbe değil. İnsanın içinden gelmesi, içinin dolup taşması lazım. Bazen öyle anlar geliyor ki insan durup dururken mahzunlaşmaya ve hüzünlenmeye başlıyor. Allah tövbe kapılarını açıyor değerlendirmesini bilene. Tabi tövbe ettikten sonra o günahı işlememek koşuluyla. Ben böyle olunca uzunca bir müddet secdede kalır ve gözyaşı dökerim. Kulun kendisini Allah'a en yakın hissettiği yer secde anıdır. nacizane benim fikrim buradaki büyüklerim elbette sana benden daha yol gösterici ve yardımcı olacaklardır. sağlıcakla kal.

Üst Alt