Zikirde Merak Ettikleriniz

saze

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ikinci hoca birinci hocadan ne kadar zaman sonra verilir acaba

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün Aleyküm kardeşim. Peki o ağrı neden olur? Aglamadigim zaman da oluyor. Bu sorunun cevabını bana kimse vermiyor bilmiyor bunu bi tek ben mi yaşıyorum.
Selam ve Dua ile

Kardeşim bu kadar geciktiğimiz için hakkınızı helal edin lütfen gözümüzden kaçmış..

Türbede olman Allah dostuna dua etmen kimin hoşuna gitmez?

1 nefsin 2 şeytan

Nefs Rabbini bile zar zor tanırken O nun dostlarını mı tanıyacak? Ağırlık verir halsiz düşürür baş ağrısı verir.. tevhid sopasını vur gözüne gözüne..

Zikrullah ile ruhunu büyüt Nefsin zaten ses çıkaramaz hale gelir dayak yiye yiye.. YAŞA VE GÖR

solomon82

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İnşallah bende bugün başlıyorum Allahın izni ile

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İnşallah bende bugün başlıyorum Allahın izni ile

Allah zikrini daim etsin can kardeşim.. Rabbim hem kendisinden hem şanlı paygamber efendimiz s.a.v den hemde sevdiği evliyalardan mahrum bırakmasın.. Ardından gelenleri çok eylesin inşaAllah..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm yunus emre kardeşim, ben bu konularda cahilim ve öğrenmek istiyorum.. Biraz internetten karıştırdım bu konuyla alakalı bir kaç siteyi ama..

Sizin yolunuz anladığım kadarıyla; hiç bir tarikat, cemaat vb. le alakalı değil! tamamen rüyayla alakalı.. zikir ehli olduğundan itibaren, rüyanda seni ve nefsini terbiye edecek, yol gösterecek bir alim gösteriliyor ve onun gözetiminde bu yolda devam ediyorsun... benim anladığım budur! doğru anlamış mıyım? yardımcı olursan sevinirim...

Selamun aleyküm kardeşim, benim soru arada kaldı galiba cevap yazamamışsın, utngc.. bu konularda çok bilgisiz ve cahilim ve hala da anlayamadım kafam çok karışık, merakımı mazur gör kardeşim bana bilgi verirsen sevinirim... xxzzl.. Selametle

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm kardeşim, benim soru arada kaldı galiba cevap yazamamışsın, utngc.. bu konularda çok bilgisiz ve cahilim ve hala da anlayamadım kafam çok karışık, merakımı mazur gör kardeşim bana bilgi verirsen sevinirim... xxzzl.. Selametle

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi sizin üzerinize olsun can kardeşim..

Bin sene de okusam ne biliyorsun diye sorsalar bana; 'HADDİMİ BİLİRİM' derim.
(Hz. Mevlana)

Bizde cahillerin en cahiliyiz bu yolda öğrendikçe cahil kaldığımızı ve kalacağımızı görüyoruz ve yaşıyoruz..

https://www.islamiforumlar.net/tasa...et-kapisi-zikirde-yasananlar-7.html#post88652

bunu ve altındaki mesajı okuyun güzel kardeşim aradığınız cevaplar burada.. Rüyalar kollardan bir kol perdeler kalktığında uyanıkken de göreceksiniz Allah'ın izniyle..

Yine merak ettiğin birşey olursa kafana takılan bir soru veya şüphe seve seve yardımcı oluruz Allah'ın izniyle.

Rabbimizin izin verdiği ölçüde siz sormaktan bıkacaksınız biz cevaplamaktan bıkmayacağız.. Allah'ımızın övgüsüne sevgisine rızasına mazhar olmaktan gayrı başka amacımız yoktur..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Kardeşim bu kadar geciktiğimiz için hakkınızı helal edin lütfen gözümüzden kaçmış..

Türbede olman Allah dostuna dua etmen kimin hoşuna gitmez?

1 nefsin 2 şeytan

Nefs Rabbini bile zar zor tanırken O nun dostlarını mı tanıyacak? Ağırlık verir halsiz düşürür baş ağrısı verir.. tevhid sopasını vur gözüne gözüne..

Zikrullah ile ruhunu büyüt Nefsin zaten ses çıkaramaz hale gelir dayak yiye yiye.. YAŞA VE GÖR
Cevaba Kalbim yatışmadi kardeşim. Allah razı olsun yinede.
Şeytannin dergahta ne işi var ?
Nefsimi zorlayacak bir iş yapmıyorum orada. Kardeşim dediginiz gibi olsa bence kimse dergaha gitmez.
En doğrusunu Allah bilir Benim tahminim ruhların birbirine aşina olmasi. Huzurdan baş dönmesi belkide nazar ve kalpleri gören ancak Allah tır. Orada kalbim görülüyor adım attığım an kalbimde bir kipirdama yaşıyorum benden bağımsız oluyorum. Allah razı olsun kardeşim. Selam ve Dua ile.

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Cevaba kalbim yatışmadı kardeşim. Allah razı olsun yinede.
Şeytanın dergahta ne işi var ?
Nefsimi zorlayacak bir iş yapmıyorum orada. Kardeşim dediğiniz gibi olsa bence kimse dergaha gitmez.
En doğrusunu Allah bilir benim tahminim ruhların birbirine aşina olması. Huzurdan baş dönmesi belkide nazar ve kalpleri gören ancak Allah tır. Orada kalbim görülüyor adım attığım an kalbimde bir kıpırdama yaşıyorum benden bağımsız oluyorum. Allah razı olsun kardeşim. Selam ve Dua ile.

Şeytan bizimle cami ye de gelmiyor mu? Orası Allah'ın evi değil mi? Ben yaşadığınız kalp çarpıntıları gözyaşınız haricindeki kemikleşmiş olan her zaman yaşadığım dediğiniz ağırlığa yorum yaptım gözyaşlarınızın sebebi ise gönül yaşlarınızın diye yorumlamıştım..

Nefs size Kabe de olsanız dahi söz geçirmeye çalışır.. Ben herkese ağırlık verir demedim ki? Kimine acele dua ettirilir kimi bir an önce çıkmak ister kimi telefonla konuşur kimi başka bir şey yapar herkese baş ağrısıyla olmaz ki nefsin oyunları bitmez ki?

Unutmayınız ki her şey ALLAH'tandır ve Firavuna hayatı boyunca bir baş ağrısı bile vermemiştir..

Maddenin en küçük yapı birimi olan atom kadar bilgimle bu kadar cevaplayabildim.. Rabbim mutmain eylesin inşAllah bir şekilde.. Allah'ımıza emanet olunuz.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Şimdi oldu :)kardeşim Allah razı olsun. Selam ve Dua ile

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Şeytanın türbede ne işi var derken, türbe İslami ise Şeytan'ın orada işi vardır, yıktırmak için!

Yok eğer, türbe ya da türbecilik İslam'da yoksa, şeytanın orada daha ne işi olsun ki,

O zaten o bağlamda düzenini kurmuş. :):):)

İyi yaşamlar...

uslu_çocuk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Arkadaşlar tecrübelerini anlatınca şu zikre benim de başlayasım geldi.

Üst Alt