Zeka sahibi olmak icin bildiginiz yöntem var mi?

C

Corumlu Turkmen

Kayıtsız
Misafir
Selamun Aleykum Arkadaslar...
ben 2 dersde kötü not aldim, ne yapcagimi bilmiyorum... calisiyorum ama o sinava girince unutuyorum... zeka sahibi olmak icin bildiginiz yöntem var mi?

hayalet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ben liseyi 1 defter ile bitirdim. Çalışsaydım Allahın izni ile okulda çok iyi derece bile yapardım. Güzel kardeşim benim eğer geçmek istiyorsan derslerden, dersleri dinle. Çalışmaya gerek duyuyorsan eğer tekrarlar yapmaya özen göster.

Derste dinlersen eğer tek başına çalışmadan daha büyük bir artısı olacaktır. Hocalarına takıldığın yerleri mutlaka sor. Çekinme !

Mesela lisede şöyle bir sistem var. 3 ders zayıf olursa 9. sınıfta geçebiliyorsun. Bu dersler anlamadığın baraj olmayanlar olmasına çalış. Hatta hiç zayıf alma diyeceğim ama fazla da yüklenme kendine.

Beslenmeye dikkat et. Zinhini boş şeylerle yorma. Bir de öyle günde 1000 soru 2000 soru falan onlar hikaye. Beynine fazla yüklenmemeye çalış. En nihayetinde bir araba sürekli 200 de 2-3 saat giderse ya hararet yapar ya patlar. Dinlene dinlene anlaya anlaya.

Mesela en sevmediğin gün pazartesi ise o zor, sıkıcı,sevmediğin ve anlayamadığın dersleri o güne koy.

Zeka kalıtsal aileden geçer.Ama herkes ana karnından zeki doğmuyor.Yani sonradan öğrenerek zeka gelişiyor.Belli bir kavramı yok mesela zekanın.Elle tutulur bir şey değil.Gözlemlenebilir ve bunu da ancak kendini iyi motive eder, İnanarak !Ve gerçekten yavaş yavaş bile olsa anlayarak çalışmaya gayret et.Ben düz lise sözel mezunuyum.Lise 1 den bu yana Yalanım olmasın tek bir defter götürdüm.Bazı hocalar kitap getirmeyi zorunlu kıldığı için kitap götürdüm ama genelde yanımdakilerden alırdım kitapları.Yani diyeceğim o ki dersi derste dinlemen.

inşAllah geçersin o derslerden.Allah yardımcımız olsun :)

Ahmed Serdar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hacamat yaptır kardeşim, internetten hacamatın kurallarını oku ve kendine hacamat yapan bir haccam bul. Fakat özellikle kafadan hacamat yaptırmalısın. Allah şifa versin.

Üst Alt