Yardım Edin Bana kapanmak istiyorum

alemra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben açık bir bayanım…Ama karar aldım kapanıcam hemde en yakın zamanda…Ama çevremdeki olumsuzluklar bırakmıyor peşimi…Duygu ve düşüncelerime saygı duyulmuyor …Adım atmaya cesaretim yok. Olanıda tüketiyorlar zaten…Huşu ile namazımı eda edip ibadetlerimi görevlerimi yerine getirmekti niyetim…Ve tabiki Allah (c.c) emri olan örtü…Çevremdekiler beni cesaretlendirmek yerine içimdeki azmi kırıyorlar. Sorarsanız herkes bilgili alim ama bakarsanız içleri boş…Son zamanlarda çok düşünüyorum ve psikiyatrik destek görmeye başladım. Kimse karşıma geç otur konuşalım demiyor ama herkes derdini anlatmayı çok seviyor…Benimde anlatmaya ihtiyacım var..Belkide dinlenmeye…Çok şeymi istiyorum acaba ? Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kapanmakistiyorum.jpg

Selamun Aleykum ..alemra kardesim aslinda Ben dun Sizin Ruya yorumunuzu yaptigimda bunu anlamistim..
Ruyada Abdest almak Allah-in sevdigi bir Salih amelle niyet etmek, bir hazirlik surecidir..
cunku Namaz O cc.in huzurunda durmaktir ama herseyden once abdest aliriz..maddi manevi yonden kendimizi temizler,hazirlar niyet ve karar veriririz..Yani bir hazirlik ,bir icraat bir ayaga kalkis vardir..

"RÜya buya peygamber efendimiz (s.a.v) abdest almayı tam olarak öğretecekmiş"
bu Allah Resulunun bizlere biraktigi Kur`an ve kendi takip ettigi sunnetleridir...

"ben abdest alacakken başımı mesh etmek için elimi attıımda saçım göründü ve ben çekindim efendimizden"

ordaki saçım göründü demek ki O sac bolumunu ortmen gerekli ki..
Onun o gul cemaline gorebilesin bu halde O yuzunu bile gostermedi..

Burda da benim yorumum..
"Hayirdir insallah diyelim Rabbim Hayra cevirsin...
Rüyada Abdest almak;genellikle ferahlamaya işaret eder vede bazen de rüyada abdest almak ileri gelen kimselerin yanında ihtiyaçlarının karşılanmasına..
Abdest üzerine abdest almak nurdur" hadisine binaen o kimsenin gönlünün aydinligina isaret eder.
Rüyada abdest almak Allah (c.c) tarafindan nail olunacak himayeye ve hidayette isaret eder.yorumlanır.Allahu Alem.."
Yani sana hic kimse destek olmasada Allah (c.c) tarafindan nail olunacak himayeye ve hidayette isaret eder.
ahh kardesim zahmetsiz, kulfetsiz Allh-in rahmetti gelmez..bazen insan imani, inanci ile imtihan edilir..ayni sizin su an edildiginiz gibi..ama bir gun HAKKIN huzuruna vardiginizda ins.bu yaptiklariniz kat,kat mukafatlandirilacaktir...
asagidaki konuyu da okursaniz ne demek istedigimi anlarsiniz..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..Dua ve destegimiz hep sizin ile olacak..
Allahü teala cumlemizin yardımcısi olsun kalplerimize selamet versin.hayırlı ömürler..cemi cümlemize peygamber efendimiz'in (sav)
sünnetlerine uyan riayet eden kullarından eylesin. İnşaallahü teala...

alemra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben çok kötüyüm gönül sızım bi o kadarda yalnız sesimi duyan yok elimden tutanda kaldım ortada yoruldumda napcamı bilmiyorum gerçekten

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Turkiyede imam hatip lisesinden Cok imanli kardeslerim var..ama onlarin bir sorunu olduklarinda ya annelerine, yada komsularina yada ders aldiklari hocalarina yonelip dertlerini anlatirlar..
ama Benim Gurbette hic kimsem yok ki gidip anlatayim o zaman da dert ortagim, tek Sahibim, Dostum, Dayanagim O cc. dir!!
Yâkub A.S ) şöyle dedi: “Ben kederimi ve hüznümü sadece Allah'a arz ederim (şikâyet ederim).
Yusuf suresi 86 ayet..
anliyacagin aslinda bazen yalnız olmanın avantajları da var.. Tek bir KAPIYA talip oluyorsunuz..ayni sizin su an oldugunuz gibi..
herkesin akli, fikri, olaya bakis acisi ile aklimiz, yuregimizde KARISMIYOR...

Allaha inan O`na teslim ol! O ki kimsesizlerin kimsesi...
Ey kimsesizler Kimsesi bize Kimse ol
Ona dayan güçlü ol. Kimsen yok mu? Sözünü dinleyen
acını paylaşan sevgine sevgisini katacak kimsen yok mu?
Sen ister şu var de ister bu istersen yok işte kimsem yok de;
hakiki bir dostun kesinlikle var.
Sözünü dinleyen acını paylaşansevgine sevgisini katan ebedî dostunu Rabbini unutma!
Ey Sözümü İşiten Dostum; Sözlerim bitti.
yüregim dille geldi..
O'nu sev.O na kendini sevdir.Onun sevdikleriyle doldur yüreğini...

Üst Alt