Yanlış intiba uyandırmak

Ersay

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm Arkadaşlar başıma gelen bir olay hakkında soru sormak istiyordum.
Bi tanıdığım ile muhabbet ederken bi konu hakkında yorum yaptı. Bende refleks olarak '' Tabi tabi öyle'' gibisinden bi cümle kullandım. Kendisine o anda katıldığım için değil refleks olarak ağzımdan öyle çıktı.
Sonradan düşündüğüm zaman aslında o an yalan söylemediğimi farkettim ancak karşımdaki insan benim bu konuda bilgi sahibi olduğumu zannettiğini farkettim. O an refleks olarak ağzımdan çıktığını karşımdaki insan farketmemiştir.
Bu durum yalana girer mi? Girerse bi telafisi gerekir mi, gidip doğruyu söylemek gibi.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, yalana girmez.

Ersay

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Neye dayanarak bu yorumu yaptınız acaba? Hata hali olmasına mı?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Değerli kardeşim, soru cevap halinde anlaşılması ve anlatması yazmakla kolay olmayan konuları ve hatta aklına takılan her konuyu. Birebir fetva hattını arayarak sorup yanıt alabilirsin.
onbinlerce fıkhî soruyu yanıtlayan İsmailağa Dînî Meseleleri Danışma Hattı’na 0850 811 7777 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Ersay

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkür ederim, lakin neden diyaneti değil de İsmailağa'yı paylaşıyorsunuz?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Her ikisi de muteberdir. Ben ismailağa'yı daha çok seviyorum. O nedenle onu tavsiye ediyorum. Sorularınızı her iki fetva hattından istediğinize iletebilirsiniz. Vesselam.

Üst Alt