Yalnızlık Allaha mahsustur derler

• Konuyu başlatan nesrin07
  • Başlangıç tarihi
N

nesrin07

Kayıtsız
Misafir
Yalnızlık Allaha mahsustur derler hep. Ama ben o kadar yalnızım ki artık şaşkınlık içindeyim. Sık sık hayatımın içinden çıkıp ta kartpostala ya da vidoya bakar gibi hissediyorum.Yaş kemale erdi, ama ruhum küçük bir kız çocuğu gibi, kırılgan, naif ,yere çökmüş ve başını saklamış, gözlerini kapamış, kulaklarını bastırıyor elleriyle dişlerini sıkıyor .Yalnızım, kızgınım güçsüzüm yorgunum kurtulmak istiyorum.1987 den beri hayatımda biri var. Ama var mı? Olmasını istiyormuyum? O olmak istiyor mu? Bizim birlikte olmamızı isteyen başka birileri var mı? Çocuklarımız bizi hiç sevdi mi? Ben adamı hiç sevdim mi? Adam beni hiç sevdi mi? Biz neden bir araya geldik? Bu imtihan çok zor? Ve çok uzun ...Üstelik babam anam olmaz demişti dinlemedim Olmadı 27 yıldır da. Bizim nikahımız geçerli mi Allah huzurunda ?Sünni(yim) ve Alevi ? Ben çook çektim kendimi çok kapadım sadece ders verip çıkıyorum hemen eve gelip kabuğuma giriyorum. Ama kendimi işime en iyisinden en dolusundan verebiliyorum Allah şükür ki(kul hakkı ve helal rızık diye) Ama arkadaş ama sohbet ama gezelim eğlenelim den istemiyorum hayatımda. Evlatlarım şimdi evde değiller başka diyarlardalar ama onların cebine güzel çocukluklar harika anilar koyamadık uğurlarken. Kuran okumayı öğrendim Allah nasip etti mutluluk veriyor. Namaz kılıyorum düzenli 3 yıldır mutluluk veriyor. Ama eşimden uzakta ya da gizli ya da O homurdanır ve kapıları çarparken...İçim cızzz ediyor ...Buz dolabının üstünde not kağıtları var alışveriş acil listeleri şu anda orda "hayat arkadaşı"yazıyor listenin sonunda. günlerdir duruyor umursan dımı? bilmem...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yalnızlık Allah'a mahsustur.... O'ndan gayrı herkes birbirine muhtaçtır. Çağımız insanının bir afeti de yalnızlaşmasıdır.
Daha da beteri Rabbine yabancılaşmasıdır.
O'nunla barışık olmayan insan, isyan ve nisyan yokuşudur. İnsanın Allah ile yakınlaşması ve yabancılaşması kalp üzerinden gerçekleşir.
Çünkü kalp nazargah-ı ilahidir. İlahi tecelliler orada yankı bulur. Görüyoruz ki; Allah, insan ilişkilerinde merkez kalbdir...
Ancak çoğu zaman kalp bu hayati fonksiyonunu yerine getiremez oluyor. Çağımızın en önemli hastalığı kalb sancısıdır.
Kalp kendisini yaratan Kudret'le bağını koparıyor. Kalbi yeniden Yaratıcısına bağlamak gerekiyor iken yalanci Sevdalara bağlanarak Rotasini kaybediyor!!!

Din gününün sahibi O: Ayrılıklara ve vedalara üzülüyorsun. Sevdiklerin gidiyor, sevenlerin uzaklara dağılıyor...
Kalbin acı çekiyor, ağlıyorsun. Merak etme; seni var eden Rabbin senin kalbini de biliyor...
Senin çektiğin acıları ve hüzünleri senin bildiğinden daha çok biliyor...
Her şeyin dağıldığı gün, her işin sonlandığı gün sana ve sevdiklerine sahip çıkar Rabbin...
Uzaklara gitmene gerek yok; her gününü ‘gün’ eden, sabahı pencerene getiren, gündüzü sana aydınlık eyleyen,
geceyi uykunun ve dinlenmenin döşeği eyleyen O’dur...
Akşamla veda eden her günü, yeni bir sabahla sana getiren, sana bütün zamanlarda, ebediyen sahip çıkacak olan da O dur...Yalnız değilsin..
Şayet, Allah ile berabersem; ben,Yalnız değilim!! amaa Yok değil isem o zaman ben çook Yalnızim...

N

nesrin07

Kayıtsız
Misafir
Mürşidi aramak

Mürşidi aramak Allahın sevdiklerini sevmek sevdiklerince sevilmek ve onlarla cemaat olmak nasip olsun bir an önce İnşallah .Rabbimin eli olmasa bu Dünya taşınası değil şükür ki O'nı idraki ikram etmiş .Ama bu yalnızlık başka türlü tek uyumak tek uyanmak tek yürümek tek nefeslenmek ve bomboş kocaman bir bulvar gibi serin ve nemli üşütüyor ...Allah razı olsun cevaplayan arkadaştan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yanlızlık ,Acılar yüreğini burkmasin,dünya ve insan ,insana imtihandır.
Sığın o"RABBE"ki cezası bile lütfundandır ..

acilangul1

Üst Alt