• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Yalan yere yemin etmek

nilo

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Yalan yere yemin etmek
Sa. Hocam ben bundan 6 sene once yani 21-22 yaslarinda iken eski erkek arkadasima cok yalan soyluyordum. Kizacagi seyler konusunda.. Ornegin faceye girdin mi derdi ben girmedim derdim yemin isterdi. Bunun gibi ufak seyler. Yemin ederdim kavga cikmamasi icin. Bu gibi seylerin kefaretini vermem gerekiyor mu. Tovbe etmistim. Ama suan 29 yasindayim suan ciddi dusundugum erkek arkasim var. Namaz kiliyordum devam ettiremedim biraktim. Cogu zaman namazi bana hatirlattiginda kildim veya kilacagim diyorum, yalan soyluyorum, hata mi biliyorum. Kizacagini ve yine nasihatta bulunacagini ve hatta kavga edip ayrilacagini da biliyorum bu sebeple yalan soyluyorum. Insanoglu iste her zaman bi bahanesi olur ya oyle iste. Ne yapmaliyim bana bir tavsiye verir misiniz. Cok mu gunaha giriyorum. Tovbem ise yarar mi. Kildim dedigim namaz zaten borctur ama kildim dedigim icin daha cok mu gunaha girmis oluyorum. Kefaretini mi vermem gerek. Ona dogruyu mu soyleyip helallik istemeli miyim. Sormak danismak isterim. Cok tesekkut ederim. Iyi ki varsiniz...

Üst Alt