Ya Haksizlik..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
villa.jpg

Disarida gunluk guneslik..kuslar otusuyor arilar vizildiyor.. cocuklar oynasiyor ve Gun isigi tebbesum ederken benim is yerime kapanmam hmmnn ya bu haksizlik..birakin beni bende havayi..ruzgari hissetmek istiyorum..

Insan zulm eder Kader Adalet eder..her nimet kulfetti ile gelirmis.. Ya Sabir... calismaliyim.. Radyo islami actim.. ve bir fincan cay getirttim.. ve haydi bismi Allah ilk dosyayi acalim.. madem ki buradayim nasibimize cikani sizler ile paylasayim ..ne dersiniz..

insan ruh sagliginda Kizginligin yeri adli bir dosya.. ve bakalim Sems ne derdi simdi...

"Sana affedilmeyecek kadar büyük hata yapan birine akıl sınırlarının bittiği yerden başlayacak ceza vermek istiyorsan
Bütün samimiyetinle AFFET.
Hissedilen her şeyi arşivleyen KADER
kendisiyle en iyi biçimde ilgilenecektir..."
Şems'i Tebrizi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Sizi değiştirecek tek kişi sizsiniz".
diye bir yazi var onumde yahu ben kendimi cook begeniyorsam niye degistirmeye calisayim ki diye birisi sormus?

Yaşamında boşluk hissediyorsan yaşamadığın içindir...cunku insan sadece dunya icin yaradilmadi ki sadece dunya icin calissin.. demekki insanoglu ebedilik icin yaradildigi icin ebedilik icin de calismasi istenmekte.. sadece bu dunya icin calisanlar her an bir boşluk icinde oldugunu biliyormuydunuz..
amanAllahim radyoda neyzen caliyor zevkten burada hapiste bile oldugumu bile bir an unuttum..

Hayat sonu gelmez bir mücadele mi? Katlanılması gereken bir ceza mı?” diye soruyor sorunlu bir kisi..
görünüşte her şeye sahip olmuş ama aradığı mutluluğu ve huzuru bulamamış yetmişli yaşlarda bir kadın.
Günlük yaşamın detaylarına öylesine takılıyoruz ki daha Büyük resmi evrensel göremiyoruz...

Ödenecek faturalar, iş sıkıntıları, ev ve aile sorunları, masamızda yığılmış dosyalar, ev temizliği,

Hayatın yükü altında ezildiğimizi hissederken, hayatın ödüllerini gözden kaçırıyoruz..oysa hayat insanin dunya ve ahirettini kazanabilmesi icin en buyuk nimettir.. .

Hayatımızın kıyılarına vuran dalgalarla boğuşmakla meşgulken ufku göremiyoruz...
Dalgalar gelince zıpla. Üstüne çık. Dalgalar boyumuzu aşıyorsa, dalgaların altında kalmak yerine onunla birlikte sörf yapmayı öğrenebiliriz...
buda gecer Ya Huuu dunyada her sey gecici oldugunu bilmezmiyiz?
Usta bir sörfçü, dalgaların üzerinde ayakta kalmayı başarır. Bunu başarana kadar çok kez düşer kalkar, gittikçe güçlenir, dengesini geliştirir, her geçen gün daha da ustalaşır...
Sakin bir denizden usta bir sörfçü de denizci de çıkmaz. Hiçbir çabanın ve zorluğun olmadığı bir hayat, anlamlı büyük bir hayat olamaz.Hayat bir imtihan yeridir..bunu unutmiyalim derim...

Olumsuz ve kötümser bakış açısına sahip olmak ya da seyretmek bile insanın ruhunu yorar..
Ayy ben bunlari okurken bile daraldim..
Rabbinle ilişkine, iletişimine zarar verir. Seni O’dan uzaklaştırır. Yüreğindeki O’na, hayata ve kadere olan sevgini incitir. İçindeki sükûneti bozar...
Bu sebeple iyimser ve olumlu insanlarla görüşmek, onlarla sohbet etmek, yanlarında ve yakınlarında bulunmak, insanın gücünü artırır...
Ne yaşamış olursa olsun Takdiri ilahi diyenlere diyebilenlere ne mutlu..hem kendi hem sevdiklerinin dunya ve ahirettini iste kurtaranlar onlardir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
en çabuk unuttuklarımız nelerdir soruya bakin..da gulmeyin..yazayim da bosuna unutacaginizdan ezberlemeye calismayin..
1- Tam olarak anlayamadığımız konular
2- Bilinçsizce,rastgele öğrendiklerimiz
3- Mutsuz olduğumuz bir anda öğrendiklerimiz
4- İstemeden,zorunlu olduğumuz için öğrendiklerimiz

5- Düşünmeden ezberlediklerimiz
6- Düşünce ve inançlarımıza ters düşen bilgiler
7- Olumsuzluk ve mutsuzluk veren bilgiler
8- Uykusuz ve yorgunken öğrendiklerimiz
9- İlgi ve bilgi alanımıza girmeyen bilgiler
10- Stresli bir durumda ,dikkatimiz dağınıkken öğrendiklerimiz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Çocuklarda da Nefis varmidir?
Pek çok insan, çocukta nefis olmadığını zanneder...
Halbuki çocukta da nefis vardir.. Meselâ üç yaşındaki çocuğunuzla oyuncakçıya veya markete gittiğinizde çocuk, hoşuna giden her şeyi almak ister, bütçenizin bunları almaya uygun olup olmadığı onu hiç ilgilendirmez...
Bir kardeşi dünyaya geldiğinde aşırı bir şekilde onu kıskanır, onunla ilgilenmenizden rahatsız olur...
Aynı çocuk, siz bir şey verdiğinizde severek alır, onun elindekini isteseniz kolay kolay vermez. Görüldüğü gibi, çocukta "cimrilik-kıskançhk-menfaatçilik" gibi nefsin pek çok karakteri açıkça kendim belli eder.
Büyüklerin nefsi terbiyeye muhtaç olduğu gibi, çocuğun nefsi de terbiyeye muhtaçtır...
"Ağaç, yaş iken eğilir." hükmünce, çocuğun nefsini terbiyeye daha küçükken başlamak isabetli olacaktır...
Meselâ beraber markete giderken çocuğunuza "Bu defa marketten sadece ekmek alıp döneceğiz; çikolata almak yok!" deseniz ve bunu zaman zaman uygu-lasanuz, çocuk bazı isteklerini frenlemesi gerektiğini öğrenecektir...
Yoksa, çocuğun her istediğini almanın, onu sorumsuzluğa-israfa-nefse mağlûbiyete" maruz bırakması kaçınılmazdır.
Keza, zaman zaman çocuğa "Al bakalım şu iki çikolatayı... Birini arkadaşına ver." deseniz çocuk, "verme"yi öğrenecektir.

Sirklerde gösterilerde kullanılan vahşî aslanlar, bakıcılarının talimatlarına göre şahane hareketler yaparlar...
Bu vahşî hayvanları kuzu gibi uysal yapan sır, onların iyi bir terbiye ye daha cook kucuk yasta disiplin ve terbiyeden geçmelerinde gizlidir;..
ve bu terbiye, aslanlar henüz yavru iken başlatılır!

o yuzden ben simdiden 5 yasindaki evladligim olan oglusuma koruyuculugunu yaptigim diger cocuklara adalet ve merhamet ile yaklasmasini ogretmeye calisiyorum..
cunku buyudugunde ogrenecek ki o da onlardan biri yani kimsesiz ve Cocuk koruma servisinden alindigini ogrendiginde arada hic bir insan farki olmadigini ogrenmesini istiyorum..ins.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bugun oglusumu islami ana okulundan almaya biraz erken gitmistim.. okulun parkinda oynuyorlardi..Allahim burasi cennet mi yoksa o cocuklar birbirinden guzel oynasiyor her yeri kahkaha seslerine boguyordu..
bir ara kayaktan oglumu bir Orta Dogunun bir kucuk kizi kazare itti..
oglum erkek ya gururu incinmisti.. yerde cani acimamisti cunku yerde yumsak sungerler var..ama yine de agliyordu..
O kucucuk Kiz cocugu geldi I m Sorry ozur dilerim diyerek gozyaslarini silmek istiyordu..
tozlanmis siyah pantolonunu temizliyordu..
oglum ise bagiriyordu Goway..!git burdan manasinda..
kiz agliyordu ozur diliyordu..oglum affetmiyordu..Allahim bunu nerden ogrendi benden mi yoksa.. cook uzulmustum..
kiz cocugu agliyordu.. ve sunu soyledi ey yusuf Allah affedenleri sevdigini bilmiyonmu ..diyerek agliyarak sinifina gitti..
sonradan oglusumu alip iceri girip o kiz cocugu ile konustuk ve olayi tatliya baglayip baristilar..
demekki ben oglusumu geregi gibi terbiye ve insani yetistirememistim..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
insan ruh sagliginda Kizginligin yeri adli bir dosya.. ve bakalim Sems ne derdi simdi...

"Sana affedilmeyecek kadar büyük hata yapan birine akıl sınırlarının bittiği yerden başlayacak ceza vermek istiyorsan
Bütün samimiyetinle AFFET.
Hissedilen her şeyi arşivleyen KADER
kendisiyle en iyi biçimde ilgilenecektir..."
Şems'i Tebrizi
hhımDoğru söylemiş bencesüperr

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
demekki ben oglumu sadece en iyi okulda egitimini saglamis en guzel en pahali yiyecek..giyecek oyuncaklari temin etmistim ama gonlunu.. yuregini terbiye edememisim..yuregine merhamet ..sevgi affetmek gibi guzel insani..ahlaki davranislarin tohumlarini atamamistim..
belki de kendim de Nefsimi terbiye edememis iken onun nefsini nasil terbiye edebilirdim ki?
Nefis nasil terbiye edilir di ki?
onu kötülüklerden uzak tutup iyiliklere yönlendirmek, meşru dairede kalmasını sağlamaktı..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hhımDoğru söylemiş bencesüperr
Allah RAZI olsun.. is yerimde can SIKINTISIN dan radyo islam dinliyor..cay iciyor onumdeki dosyalari inceliyor cevapliyor ..daraldikca da .. yuregimden gecenleri Gonul dostlarim ile paylasiyorum.. eger bunlari birileri okuyorsa..kusura bakmasinlar havadan..sudan.. gonulden Gurbetten bir seyler karaliyorum..
ve simdi nobette cikmaliyim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sarigul.jpg

Allahim!Gurbet Diyarindan bu Muhacir yine Rahman KAPINA geldi..
radyo islamda uyan gozlerim uyan ilahisi caliyor.. nedense bir An yuregim burkuldu.. gozyaslarimi tutamadim..
isime donmeliyim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yine iş Yerimdeyim..burda yoruluyormuyum dinleniyormuyum anlamis degilim.. belkide bedenim dinleniyor ruhum daraliyor..bunca husran dolu mekan icinde nasil keyfim olsun ki degil mi Can Dostum islamiforumlar.Net..Gunlugum...
sabah 08.00 de orduyu yani cocuklarimi kaldıriyorum..
güzelce kahvaltı hazırlıyorum
karinlarini doyuruyor okul icin hazirliyorum.. sonra tek tek arabam ile okullara civciv yavrusu gibi dagitiyorum..
Saat oluyor sabah 9 benden mutlusu yok.. Gol kenarinda sabah yuruyusumu yapiyorum..
sonra evime gelip sakin ve huzur icinde kahvaltimi yapiyor cayimi icerken ya Forma giriyorum yada Samanyolu tv izliyorum..
sonra gunluk yapilacak isler varsa veya bitmeyen faturalari oduyorum..ordan hava guzelse ciceklerim bahcem ile ilgilenir iken kulakligimda da arkadaslarim ile yada Turkiyedeki ablalarim ile gorusuyorum..sonra hemen yemeği bolca yapıyorum cunku aksama da kalmali ki aksam 5 dedin mi is yerimde olmaliyim cunku..
evi toparlıyorum sadece gorunen yerleri..dfgtn
süpürge vs.akşamdan yıkanmış bulaşıklari makineden cikartip onları yerleştiriyorum..
çamaşırlar yıkanmış hemen asayım kırışmadan...derken hep zaman ve vakit ile yarisiyorum..kim mi kazaniyor..tabiiki hic durmadan akip giden Zaman.. Dur Yahuu sana yetisemiyorum desem de beni hic dinlemiyor ki..
ve 2.30 da gidip ufakliklarimi eve getirirken.. ya bir parka veya dondurmaciya veya oyuncakciya illa bir yerlere
cuzdanimi havalandirmak icin ugrariz..gitti benim guzel paraciklarim diyerek ufakliklar ile kikirtasiriz..cddvb..

ve su an isyerimdeyim aksam 9 da evde olurum ins. tabi eve ayagimi atar atmaz gonul SIZIM ister ki bir çay içeyim..azıcıkda dinlenelim yoo olmaz oğluşum oynamak istiyor
azıcıkda onunla oynalım,hadi oğlum yatağa..
illa yaninda uzanmaliyim derken kim kimi uyutuyor acaba?::komik..
O uyuduktan sonra sesizce kalkar onu oksar onu
uyur iken ne kadar cok sevdigimi soylerim ..islikcalan
sonra artik kilamadigim namazlarimi..kilar..cayimi icer Forma son kez girerek dinlenirim Hamd olsun..sırıtık.:,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Her gun belli bir vakit KENDİNİZE KENDİNİZ İÇİN VE SAĞLIĞINIZA VAKIT AYIRIN.. nasihatini bugun kendim tutum havada gunesli idi..
bugun ku kadar hic bir zaman genc ve saglikli olmiyacaktim.. guzel havanin..bos vaktimin ve hayatimin bir an tadini cikarmak istedim.. cocuklarim da okulda.. kendime sevdigim yiyecekleri hazirlayip evime yakin gol kenarina gidip.. sessiz.. issiz sakin bir yere kucuk halimi serdim..çocukluguma dondum bir an..
uzandim ve gokyuzunu seyrettim.. her sey donuyordu..ben de kendimi o bulutlarin uzerinde hayal ederek..mutlu oldum sanki..
Eğer arada bir çocukluk etmeyeceksen büyümenin bir anlamı yok.ama devamli çocuk kalmak iste sorun burada..
günümüzde içinde saklı okadar çocuk kalanlar var ki,olgun insanları göremez olduk...sanki..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Evet Ana Vatanda simdi gece Yarisini gecmis o yuzden Forumda kimse olmaz herhalde..
bizde ise Aksama dogru ve Is yerimde yine radyo islam caliyor elimde cappuccino coffee..onumde daglar gibi dosyalar..
Allah tan bu aksam Disarida yani sokak cocuklari ile calisacagim icin birazdan cikacagim..
is arkadaslarim derki ne cabul iletisim kuruyorsun bu bes yaramaz sokak cocuklari ile...::komik..
yahu ben onlara oyle bakmiyorum ki Ya bunlar bizim cocuklarimiz olsa idi nasil davranir neler hissederdik diyerek sadece yaradan dan oturu Seviyor ve insanca yaklasiyorum.. bir de ortak noktamiz ben de onlar gibi bu ulkede kimsesizim..
ama Bu Ulke onlarin..ama sarilacak..onlara Sahip cikacak sevenleri olmadiktan sonra onlarda benim gibi muhacir sayilirlar...

“Ey akıl sahibi!
Gül dikenle beraber bulunur
Senin dikenle ne işin var gülü demet yap…

Eğer tabiatında yalnız kusurları görmek varsa
Tavus kuşunda çirkin ayaktan başka bir şey göremezsin”
Sa’di-i Şirazi~

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum HAYIRLI cumalar yahu bugun is yerimde oturtmuyorlar bile..Yarin mubarek CUMA gunu bir Cuma kutlamasi bile daha yazamadim..
Kalbinin ışığı Gecenin karanlığını bastırsın Rüyaların mutluluk yağmurlarında geçsin ..Gecen mutlu Kalbin huzur dolu olsun İyi geceler Hepinize
bana ise deli dolu kosturmalar is yerimde...

Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olur...
Yunus Emre
dünya nimetti cok da sukur az..Yarrabi..
O kadar cok varlikli insanlar ac oldugunu biliyormuydunuz? niye mi kimisi diyette kimisi sekeri kimisinin kolestrolu var!!Sukr edilmeyen nimetlerden de faydalanamiyorlar..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum HAYIRLI ,BEREKETLI geceler Hepinize
bana ise deli dolu kosturmalar is yerimde!
Hay Allah ne guzelde Forumda Ana Vatan daymisim gibi gezerken sessiz, sedasiz ruhumuda dinlerken Gonul Dostumu arar iken Cagrildim.. cikmaliyim..
Selamet ile Hayra kalin..once hizmet ve isim sonra Muhabbet..baybyy

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Hay Allah ne guzelde Forumda Ana Vatan daymisim gibi gezerken sessiz, sedasiz ruhumuda dinlerken Gonul Dostumu arar iken Cagrildim.. cikmaliyim..
Selamet ile Hayra kalin..once hizmet ve isim sonra Muhabbet..baybyy
Aleyküm selam.
:tamam:. Tabiki önce can, sonra canan Kolay gelsin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamet ile Hayra kalin..once hizmet ve isim sonra Muhabbet..baybyy[/QUOTE]
hay Allah yine cagrildim.. size hayirli geceler...ve Ben yine aksam aksam Onu cook ozledim....
Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bana ise is yerimde stressli saatler...
Disarida Hava cook guzel ben ise kafesdeki adam gibi onumdeki dag gibi dosyalar icinde bogusmaktayim..
Çocuklarda Görülen Depresyon dosyalari onumde..okudukca kendim deprasyona girmekteyim.. Ya Hu Çocuklarda deprasyon mu olurmus?oluyormus iste..

Çocuklarda görülen depresyonlar erişkinlerden değişik farklılılar gösteriyor tabiki Çocukların depresyonlarını tespit etmek de hic de kolay olmuyor..
Çocuklardaki depresyonun görünümü aşırı sinirlilik , içe çekilme , üzgün bakış , daha öncesinden zevk aldığı uğraşlardan zevk alamama ,gün içerisinde ara sıra ağlama,
okul başarısındaki düşüş, uyku ve iştah problemleri , kendine güvensizlik , olayları olumsuz değerlendirme , olaylar karşısında kendini suçlama , şeklinde görülebilir...

Çocuklardaki depresyonun saptanabilmesi için anne babaların yukarıda sayılan durumlara karşı uyanık olmaları gerekir.
Aynı zamanda çocukra depresyon ile birlikte gelişebilecek Madde bağımlılığı , okuldan atılma , davranış problemleri gibi sorunlar oluşmadan tedavi için bir an önce devreye girilmelidir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sarigul.jpg

Forumda olan ve Misafir kardeslerime Hayirli Aksamlar..
Beni bilenler bilir ki bu saate Is yerimde Radyo islam da zikir ve ilahi dinlerken..bu satirlari da yazmaktayim..
Hic kimse de okumasa Bu yazilanlar aynen arsiv ve gunlugume kayit edilmekte..
insan unutur Kalem unutmaz..derdi Rah. annem..
Gurbet Diyarinda ben de bu sekilde Vatan ve Ensar kardeslerim ile muhabbetimi gidermekteyim..
Ben kuş değilim ki pervasızca uçayım,ve dahi gönlüm..
Eyyup sultan camisinin minaresine konup avunayım...
veya caminin bir kosesinde sessizce hickiriklar ile agliyayim...

Dünya zalim elinde tam ağlanacak andır.
Müminlere şimdi mevsim-i hazandır.
Bir an evvel derlenip de kendimiz olmazsak.
Hak bilir-yok olup gideceğimiz ayandır ...
Yardim et Bize Allahim!!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Dünya azıcık çekilir misin yolumdan?
Ey dünya, ömür sermayem, çok az, yapmam gereken lüzumlu işler ise pek çoktur. Bana faydası olmayan, uzun yolculugumda işime yaramayacak olan ve bana ayakbağı olmaktan baska bir işe yaramayan meşguliyetlerle beni oyalama.
işim acele, çekil yolumdan ..FAZLA ömrüm kalmadi..
Ya daha saat 6.50 aksam 8.00 de gece mesaim bitip insallah evime gidecegim..Burasi da bizim ekmek tekkemiz...

Üst Alt