Ya evvel

meri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
:selamunaleykum;BEN BİR YERDE OKUDUM DOGRULUĞU NEDİR BİLMİYORUM 4 CUMA ÜST ÜSTE YA EVVEL RABBİMİN İSMİNİ 1000 KERE ÇEKİP DİLEGİMİZİ MURADIMIZI SÖYLERSEK RABBİM KABUL EDERMİŞ BÖYLE BİRŞEY VARMI SİZCE BİZ SOFİYİZ BİZİM YOLUMUZDA SAYI YOK DERLER AMA NE BİLİM EŞİM KAPAN DİYOR AMA İÇİMDE YOK ÇOK İSTİYOR KAPANMAMI AMA İÇİMDE YOK NE OLUR KAPANSAN DİYOR AMA NAMAZIMI KILIP ORUCUMU TUTUYORUM AMA İŞTE KAPANMA DAHA İÇİMDE YOK YANİ İNŞALLAH RABBİM NASİP EDER......ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN CÜMLEMİZİN.;::komik..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Meryem kardesim mutlaka duaların karşılık görecektir.
hakkında ne hayırlı ise olsun inşallah.Mutlaka her şeyin en iyisini bile ve bizi bizlerden daha iyi taniyandir..
SIR-dir her bir isim ,icindeki hazineye vakif olana..
kah donmeli Mevlana gibi kah zikretmeli Yunus gibi
Dil soyler kalp hissetmez Allah a tevvekul ve teslim olmazsa Dilden ote ulasmas bu Dua!!
Kalp ,ruh ile Allah adin zikredelim evvela....

Esmaül Hüsnanın Faziletleri
EL EVVEL:
Ya Evvel ismini zikreden her isteğine ve dileğine kavuşur. Yolculuğa çıkarken okunursa okuyan yol sıkıntılarından kurtulur...
diye Bende okumustum...

Kizim cok cetin bir imtihana hazirlanirken bir ara namazlarini, ibadetlerine vakit bulamiyordu sanki..
ve bir arkadasi ona demiski Sen Allah tan devamli birseyler istiyorsun..
Sen ki sana verilmis nimetlerin bile sukrunu eda edemez iken..
Sen sadece istiyorsun peki Sen Allah icin ne yapiyorsun..
Sorumlulugun yapmak ile yukumlu oldugun namazi bile tam olarak eda etmiyorsun..
Dost aci ama gercekleri soylerdi...
Ve kizim bir daha hic namazini birakmadi Hamd olsun..
KIZIMIN Cok Cetin bir imtihani vardi..
O okulun 1. sinifindan TIP Fakultesine kadar hep en basarilli ogrencilerden biri iken Bu imtihan da 4 puan ile ilk kez hayattinda bir imtihani kaybetmisti...
Dun gece tabiki normal olarak.. hayattinin ilk darbe ve yemilgisini hayal KIRIKLIGINI yasiyan KIZIM agladi.. YIKILDI...
Rabbine isyan degil..sadece oyle stress ve buyuk bir yorgunluk sonrasi dokulen rahmet yagmuru gibi icini, yuregini bosalltti..
bütün kapılar kapandiginda Rabbimin onun icin bir Guzel, nimet hikmet KAPISI acilacagini biliyoruz..Elhamdulllilah..
Ruyasinin Torumu..daha tam cikmadi..
ama bu Ruya KIZIMA bir sey ogretiyor ve Hazirliyor sanki..

Nasıl açılır kapalı kapılar? Allah’a halisane teslim olarak, tevekkül ederek, sabrederek, ümitvâr olarak, sığınıp duâ ederek.
Kapılar kapandığında, aciz ve çaresiz kaldığımızda, güç yetiremediğimizde, şeytan oradan çıkamayacağımızı fısıldadığı ve umudumuz azalmaya başladığında Allah yardımıyla yanımızdadır. O, bize şahdamarımızdan yakındır ve yardım edenlerin en hayırlısıdır.
O, Kendisine yalvaranların isteklerini veren, duâlarına icabet edendir.
Rabbimizle aramızdaki yakın bağlantı, karanlıklarda soluksuz kalmaktan korur bizi.
Ondan uzak olduğumuzda zayıf düşeriz.
Her karanlıkta, merhamet sahibi olan ve kullarına hayır yolları açan Allah’ın lütfuyla bir ışık görür, Fettah sıfatının tecellisine şahit olur, aydınlığa kavuşuruz.
Allah zorluklarla imtihan eder ancak güç yetirebileceğimizden fazlasını yüklemez.
Zorluk verdiğinde ondan çıkış yolunu da açar. Zorlukla beraber kolaylık da gösterir...
Bu ruyayi hic unutmiyacagiz..
gorelim mevlam neyler neylerse Muhakak ki en guzelini eyler...

meri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamın aleyküm
ağzınıza sağlık kardeşim teşekkür ederim

melek01

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Gönülden söylenince Bismillahirrahmenirrahim desen bile rabbim onu kabuleyler sayısı, yada ne söylediğin önemli değildir bence. Yeterki zikret sen rabbimin adını, sen yeterki istemeye devam et ablam rabbim sana hazır olduğunda bildirecektir. herşeyin bir vakti zamanı vardır. Zamanı gelince rabbim sanada hayırlı bir evlat nasip eder inş. sen yeterki herşeyin hayırlısını iste yüce rabbimden, rabbim yar ve yardımcın olsun dualarını kabul eylesin isteklerini sana hayırlısıyla versin inşallah...

Üst Alt