Verilen sözde durmamanın hükmü

M

mağdur

Kayıtsız
Misafir
söz vermek sözünde durmamak insanları kandırmak insanı oyalamak

İyi aksamlar dilerim herkese. Basimdan gecen bir olayi anlatmak istiyorum. Teyzem evlilik amacli gorusmem icin birini tavsiye etti. Telefonda 2 kez konustuk, gun belirledik o gun geldiginde ses cikmadi bu kisiden sözünde durmadı. Aradan 10 gun gecti aradi. Hastaydim vs bahaneler siraladi, beni ikna etti, tekrar gun belirledik. O gun geldi yine sözünde durmadı msj atti, toplantim cikti yarin goruselim aricam seni dedi. 2 Hafta gecti inanılmaz moralim bozuldu, asiri sinirliyim beddua ediyorum. Sizce haklimiyim ya da bu durum karsisinda yorumunuz nedir? Donulecek olana emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İyi aksamlar Sözünde durmamanın, münafıklık alâmeti olduğunu unutmayin..
Hayatını yalancılık üzerine oturtmuş olan insanlar, kendi yalanlarına destek olacak tedbirleri alırlar.
Bu tip insanlarin,her şeyi yalan dolan üzerine kuruludur..Kendisi ile sorunu olan Ruh hastasi olan insanciklardir..

Kendileri ile ve Sizin ile yüzleşmekten korkan geçmişte travma geçirmiş olabilir!!İnsanın en zor yüzleşebildiği şey ise kendisidir
Böylesine samimiyetsiz,sevgisiz, güvensiz bir hayatı size yaşatmak istiyenden uzak durun!!Hakkınızda hayırlısı ..

Hayal kırıklığı, öfke, acı, üzüntü, hastalık, gibi bizleri etkileyen pek çok olumsuz olaydan biri başımıza gelebilir.
Elbette burada önemli olan bu tür durumları en az hasarla atlatarak yola devam edebilmek...Atlatamadığımız taktirde
travmalar veya çeşitli rahatsızlıklarla boğuşmak gibi sevimsiz seçenekler de var çünkü..

Ayrıca böyle olumsuz olayların bizlere bir şeyler öğretmek için başımıza gelmiş olduğunu artık neredeyse hepimiz biliyoruz.
Aynı olumsuzlukları tekrar tekrar yaşamamak için, bu kez dersimizi almış ve iyice öğrenmiş olarak yola devam ederiz..Selametle..

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
Selamünaleyküm bu ayet verilen sözde durun diyor. Hükümü anlatmaya yeter sanırım. "Verilen sözü de yerine getirin! Çünki verilen sözde bir mesuliyet vardır." İsra Suresi 34. Ayet

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
söz vermek sözünde durmamak insanları kandırmak insanı oyalamak

gun belirledik o gun geldiginde ses cikmadi bu kisiden sözünde durmadı. Aradan 10 gun gecti aradi..

bakın 10 gün sonra sizi arıyor? sözünde durmadığı kadar vurdumduymaz umursamaz biride aslında.bence bu kişiden kurtulduğunuz için sadaka verseniz yeridir.

Üst Alt