Verdiğim aradan dolayı herkesten özür dilerim.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar verdiğim aradan dolayı herkesten özür dilerim öncelikle herkese hayırlı cumalar mümin bayramınız kutlu olsun.Bu sınav vakitleri öyle çabuk geliyor ki yaşlı yüreğim ve aklım yetişemiyor bu zamanasırıtık.:,geçen cumadan beri evdeyim fırsat bulup bilgisayarı açıp yazamadım sanırım biraz kendimi teraziye koydum hafızam uzun süre yapılmayan değişiklikleri yapınca bocalıyor, evide 13 yıl sonra değişince hafızam alışmakta zorlandı hem sınav hazırlığı hemde dengemi tekrar kazanmak için eve kapandım.Rabbime hamd olsun yaklaşan Ramazanın neşeside geldi eve ,ruhuma; işimi kolaylaştırdı elhamdülillah Rabbim bu olan bitenler ile bana kolaylıklar nasip ediyor onun matematiği ve hükmü yine tıkır tıkır işliyor bu sefer benim yanım da elamdülillah hep hayırlarıyla güzellikleriyle karşılaştırsın cümlemizi inşallah...Ha unutmadan sınavım için dualarınızı bekliyorum duaa..sevgili forum ailem:) Selametle Allah cc emanet olun hayırlı cumalar hayırlı gecelermrhbba..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah işlerinin sınavlarının hayirlisini nasip etsin kardeşim.
Hayirli cumalar hayırlı akşamlar

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
ALLAH C.C. Yar ve yardımcın olsun kardeşim.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
AMİN ,Allah Zülcelali vel ikram sizlerden sonsuz razı olsun inşallah

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam ablacım Allah yar ve yardımcın olsun. İşlerin hayatın ve sınavın için hakkında hayırlısını nasip eylesin inşallah. Hayırlı cumalar Allah'a emanet ol ablacım...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hümeyra ablacım giderken haber et de biz de seni armaktan helak olmayalım :D
Her neyse işimiz şaka, İnşallah, rabbim işlerini kolaylaştırsın, sınavında başarılar versin, gönlünde olanı hakkında hayırlı etsin...Selametle...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar ; :( malesef bir hafta aradan sonra mesai başladı, bir başladı pir başladı şuan öğlen oldu neredeyse ben ancak biriken işin 10 da birini tamamlayabildim. Yaşlanmışım ben artık yavaş yavaş hacı teyzelikten hacı nineliğe doğru telfi yollarındayımçook kommiik

Sınavlarımı soracaksınız şimdi inşallah muvaffak olmuşumdurmsum..Selametle kalın.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm dostlar ; :( malesef bir hafta aradan sonra mesai başladı, bir başladı pir başladı şuan öğlen oldu neredeyse ben ancak biriken işin 10 da birini tamamlayabildim. Yaşlanmışım ben artık yavaş yavaş hacı teyzelikten hacı nineliğe doğru telfi yollarındayımçook kommiik

Sınavlarımı soracaksınız şimdi inşallah muvaffak olmuşumdurmsum..Selametle kalın.

Aleyküm selam ablacım Allah yardımcın olsun, işlerin 10'da 1'i bittiyse Rabbim sağlık ve huzur verdikten sonra kalanı da biter sıkma canını.

Ya abla o kadar yaşlandın mı hiç farketmedim ablalıktan teyzeliğe hatta nineliğe geçtin dönemi kaçırmışım, ellerinden öperim hacı ninecim çokk kommikk derdim ama burdan bakınca 20 yaşında genç kız gibi duruyorsun. harikaa alkss

Sınavlarında inşallah hakkında hayırlı olan bir sonuçla Rabbim gönlüne göre vermiştir ve muaffak olmuşsundur. Allah'a emanet ol ablacım...baybyy

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
''Ya abla o kadar yaşlandın mı hiç fark etmedim ablalık dan teyzeliğe hatta nineliğe geçtin dönemi kaçırmışım, ellerinden öperim hacı nineciğim derdim ama buradan bakınca 20 yaşında genç kız gibi duruyorsun.''

Allah razı olsun kardeşim o senin güzelliğin gençliğin, benden gidiyor güzellikte gençlikte...
Kadınlar yaşlanmaz ya hani tolunay kardeşim yaşını soracak olsan ya kızar, ya yarısını söyler:) Benim öyle sorunum yok elhamdülillah benim sorunum biyolojik olarak 18 yaşımdan itibaren ruh yaşım hep 70 in üzerinde idi o yüzden ben nineliğe 18 yaşımdan beri talibim:)
Latife bir tarafa kardeşim ama gerçekten 35 yaştan sonra beden yavaşladığını o konuma geçtiğini ara ara hatırlatıyor ama iş beklemiyor şu an oturdum masama ancak....
Güzel duaların için Rabbül alemin senden sonsuz razı olsun inşallah daha daha iyileri ile senin dünya ahiretini mamur etsin kardeşim selametle kal.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
''Ya abla o kadar yaşlandın mı hiç fark etmedim ablalık dan teyzeliğe hatta nineliğe geçtin dönemi kaçırmışım, ellerinden öperim hacı nineciğim derdim ama buradan bakınca 20 yaşında genç kız gibi duruyorsun.''

Allah razı olsun kardeşim o senin güzelliğin gençliğin, benden gidiyor güzellikte gençlikte...
Kadınlar yaşlanmaz ya hani tolunay kardeşim yaşını soracak olsan ya kızar, ya yarısını söyler:) Benim öyle sorunum yok elhamdülillah benim sorunum biyolojik olarak 18 yaşımdan itibaren ruh yaşım hep 70 in üzerinde idi o yüzden ben nineliğe 18 yaşımdan beri talibim:)
Latife bir tarafa kardeşim ama gerçekten 35 yaştan sonra beden yavaşladığını o konuma geçtiğini ara ara hatırlatıyor ama iş beklemiyor şu an oturdum masama ancak....
Güzel duaların için Rabbül alemin senden sonsuz razı olsun inşallah daha daha iyileri ile senin dünya ahiretini mamur etsin kardeşim selametle kal.

Allah(c.c) cümlemizden razı olsun inşallah ablacım. Dünya fani abla güzellik, gençlik, insanın gönlü güzel olsun. İçi kötülükle fitneyle fesatlıkla dolu olan gönlün yüzü güzel olsa ne olur. Bizim aile de çok kullanılan bir söz vardır, güzellik aşa katıp yenmez deriz. O yüzden güzellik fani, gönlü güzel olandır gerçek insan.

Ablacım şimdiye kadar hiç bir bayana yaşını sormadım, bizde çok kullanılan sözlerden biri de hanımların yaşı erkeklerin maaşı sorulmaz derler. Bu yüzden bana kimse kızmadı. çokk kommikk

Yaş ilerlemesi konusunda kesinlikle çok haklısın, benim çocukluğum çok hareketliydi hiperaktiftim. Hatta bu hareketliliği yıllarca boks salonlarında kullandım. Derken askerlik geldi çattı, gittik geldik hareketlilik bitti. Şimdi bazen kendime çok şaşırıyorum belki ruhen yorgun olmanın etkisi de var. Ama insan nerden nereye diye bakıyor maziye, o yüzden kesinlikle haklısın ablacım yaş ilerledikçe ağırlık çöküyor insana.

Allah(c.c) işlerinde hayatında her şeyde yar ve yardımcın olsun ablacım. Allah(c.c) senden de razı olsun ablacım, Rabbim her daim hakkında hayırlı olan bütün dualarını kabul eylesin, inşallah karşına hayırlı bir insan çıkar ve Rabbim mutlu huzurlu bir yuva kurmanızı evlatlarını büyütmeni ve düğün sonrası da hacca gitmenizi nasip eder ablacım. Sen iyi bir insansın ben inanıyorum ki bu mutluluk bir gün seni de bulacak.

Dualarımda dualarında bulunmamız duasıyla Allah'a emanet ol ablacım...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Hop hop hele bidurun yaw ne yaşlılığından bahsediyorsunuz siz, hemen karamsarlığa kapılmayın bakalım siz taşı sıksanız suyunu çıkartırsınız beyaw.

9836481edab89f0688b7d848b541a1cd.gif
Beni örnek alsanıza ya huu ben halen daha taşın değil kaynak yaparken demirin bilem suyunu çıkartıyorumdfgtn

Not: biz ihtiyar delikanlılar bu ifadeleri-de sık sık kulanacağımıza göre Serdar kardeşim bunları gülümsemelere eklese iyi olur diye düşünüyorumislikcalan

9836481edab89f0688b7d848b541a1cd.gif

c9756534c14dc4b934bb3eb3f56cd93f.gif

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
İnsanın sizler gibi bir ailesi olması ne büyük mutluluk Allah cc sizlerden razı olsun Tolunay kardeşim özellikle belirterek yaptığın dualarına yürekten kocaman AMİNNNNNNN ALLAH CC SONSUZ RAZI OLSUN cezakellahu hayran kesira, daha iyilerini ALLAH CC sana nasip etsin inşallah...
Ekrem abi biz çiğ nesil sense toprağı sıkınca suyunu çıkaran neslin sonundan bizi yakalayan abilerimizdensin sizlerdeki gayret ,azim,inanç dna lar ile birazcık bize de geçseydi hiç bir şey bir sonraki nesile çürümüş ,sömürülmüş,zayıflamış ,önemini yitirmiş olarak aktarılmazdı ama malesef bizden sonrakiler daha da zor durumda olacaklar değer yargıları şimdi büyük kayıpta nesli tükenmeye yüz tuttu, gelecek nesle kalmayacak, din ayakta tutulmadığı sürece hepsi bitmeye mahkum kalacak diye korkuyorum,ama dinim yine tesellim bakın Allah cc ayetlerle ,efendimiz sav hadisi şeriflerle gönlüme su serpiyor elhamdülillah...
“Onlar Allah’ın nûrunu ağızlarıyla söndürmek isterler. Halbuki kâfirler istemeseler de, Allah nûrunu tamamlayacaktır.” (Saf: 8)''
''“Allah içinizden iman edip de sâlih amel işleyenlere vâdetti ki, kendilerinden evvel gelenleri nasıl yeryüzüne hükümran kıldıysa, onları da yeryüzüne hükümran kılacak.” (Nûr: 55)''
''“Ve onlar için seçip beğendiği dinlerini kuvvetlendirecek, korkularını üzerlerinden kaldırdıktan sonra muhakkak emniyete kavuşturacak.” (Nûr: 55)''

Bir de Ahmet bin Hanbel den nakledilen hadisi şerif var;
''Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bir Hadis-i şerif’lerinde buyururlar ki:

“Şüphesiz ki dininizin evveli peygamberlik ve rahmettir. Bu, Allah’ın dilediği kadar sizde bulunacak, sonra Allah -celle celâlühu- onu kaldıracak ve arkasından peygamberlik yolunda (ve doğrultusunda) halifelik olacak. Bu da Allah’ın dilediği kadar aranızda bulunacak.

Sonra Allah -celle celâlühu- hilafeti kaldıracak ve ısırıcı azgın hükümdarlık olacak. Bu da Allah’ın dilediği kadar aranızda bulunacak.

Sonra Allah -celle celâlühu- onu da kaldıracak ve akabinde zorbalığa dayalı hükümdarlık olacak; Allah’ın dilediği kadar aranızda bulunacak.

Sonra Allah -celle celâlühu- bunu da kaldıracak ve yine peygamberlik yolunda hilafet olacak. İnsanlar arasında Peygamber’in sünnetiyle amel edecek. İslâm, yeryüzündeki komşularına dal ve kol salacak. Gökte ve yerde eyleşenler İslâm ümmetinden râzı olacaklar. Gök tek bir iklim bırakmayıp hepsine yağmur indirecek, yer hiçbir bitki ve bereketini bırakmayıp hepsini ortaya çıkaracak.”

Bizi zayıflatan sömüren dinim kaideleri dışında kalan her şeyden Allah cc sığınarak sizleri yerlerin ve göklerin sahibine emanet ediyorum selamün aleyküm sevgili forum ailem.

Üst Alt