Vatandaşın Yeni Deprem Alarmı Küstüm Çiçeği (3)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
BEN DELİ DEĞİLİM Kİ! - Vatandaşın Yeni Deprem Alarmı Küstüm Çiçeği (3)
`Karıncaları gözlemlemekten önce bu konuda fikir sahibi oldum. Çok araştırma yaptım. Daha sonra onları izlemeye başladım. İzlerken depremlerden önce neler yaptıklarına şahit oldum. Deprem olmadan kısa bir süre önce normal hayatlarının nasıl dışına çıktıklarını, aniden gruplar halinde nedensizce ölmeye başladıklarını gördüm. Karıncalar iletişimlerini antenleriyle yapıyor. Büyük depremlerden önce manyetik alan değişimleri oluyor. Bu değişimlerden çok etkileniyorlar. Garip tepkiler veriyorlar. Deprem büyürse önce yuvalarından çıkıyorlar. Kümeleşiyorlar. Kasılmalar, havaleler ve nedensiz ölümler bu şekilde gerçekleşiyor. Önemli olan düzenli gözlem yapmak. Siz sürekli aynı yuvaları düzenli olarak izlediğinizde bu değişimleri görebiliyorsunuz. Ben belirli saatlerde evimin etrafındaki karınca kolonilerini izliyorum. 20 yuvam var. Herhangi bir anomali gördüğümde fotoğraflayarak siteye gönderiyorum. Sabah 08.00`de kalkıyorum. İşe gitmeden önce yuvaları kontrol ediyorum. Akşam geldiğimde tekrar kontrol ediyorum. Özellikle gece karıncaların tepkilerini daha iyi gözlemlersiniz. Çünkü gece, karıncalar yuvalarında olur. Onların dışarıda olması anormal bir duruma işaret eder. Deprem varsa yuvaya girmek istemezler. Çevremdeki komşular bana bazen deli gözüyle bakıyor ama olsun ben faydalı bir iş yapıyorum. Karıncalarla ilgili çalışma yaparken önceleri bir şeyinizi mi kaybettiniz diyerek yanıma eğilenler oluyordu. Hatta karıncaları gece gözleyen bir arkadaşımın polis tarafından gözaltına alınıp nezarethanede kalmışlığı bile oldu. Devriye gezen polisler onu şüpheli görmüşler. `Ben karıncaları gözlüyorum` demiş ama inanmamışlardı. Asıl amacımız büyük Marmara öncesindeki belirtileri yakalayabilmek. Biz bu işi başaracağız diyoruz.`

BULUTLARA DİKKAT!
Birçok uzmana göre deprem bulutlarının takip edilmesinin avantajları var. Bunlardan ilki, bulutun kuyruğu fay boyunca uzandığı için depremin merkez üssünü belirlemek mümkün. Bulutun büyüklüğü faydaki basıncı gösteriyor ve depremin şiddeti hakkında bilgi veriyor.
Bildikleri depremler

DOHAD`In 4 büyüklüğünden büyük birçok depremi önceden tahmin ettiğine yönelik birçok veri var. Bunlardan biri 16 Mayıs 2003`te Düzce`de bir deprem beklendiği ibaresi var. 4.5 büyüklüğündeki deprem 21 Mayıs 2003`te gerçekleşti. 4 Haziran 2003`te yayınlanan raporun üzerinden 7 gün geçtikten sonra 9 Haziran`da Bandırma`da 5.1 büyüklüğünde deprem oldu. Saros`ta 6 Temmuz 2003`te gerçekleşen ve 5.3 büyüklüğündeki depremi ise dört gün öncesinden bildi. 13 Haziran 2004`te toplanan veriler bu kez Gökçeada-Çanakkale`yi işaret ediyordu. İki gün sonra ise 5.2 büyüklüğünde deprem oldu. Tahminleri yine tutmuştu. 18 Haziran 2004`te Türkiye-Yunanistan sınırında dördün üzerinde bir deprem beklendiği duyuruldu. 17 Haziran`da 4.5 büyüklüğünde deprem gerçekleşti.

Alıntıdır

Üst Alt