Vaktin namazı için allahu ekber

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahım senin zatı ehadiyene ve zatının kemalatının sureti olan. Hz ademden, hz muhammed efendimize kadar bütün nebi.resul ve peygamberlerine selam olsun. Yarabbi kapına geldim sen ilahi ilimlerin kapısını açan ve onları hidayet ettiğin kullarına öğreten tek mürşidsin. Medet ya resul allah. Bu gün kapına semayı dünyada bana şahidlik edecek resullerinle geldim yarabbi. Bedenim arşını kurduğun hz hz adem . Nevsimse başı kesilen yahya alihisselam bugün. Allahım, bedenimdeki ruhumu çarmığa gerip .o makamın izzetinin sahibi isa alihisselama zulmedildiği gibi.. Ruhuma ve mülkü olan azalarıma , allahu alemdeki hiç bir zerreye dahi zulmedenlerden eyleme beni. Kalbim tıpkı o makamın sahibi olan hz yusuf gibi senin cemalini özlüyor kalbim . Bütün beden arzımdaki sema ve burçları geçerek kalp makamında beni o gayya kuyusundan alıp . Sidretül müntehanın insanın cemali olduğunu ve tıpkı yusuf gibi semayı dünyada allah aşkıyla yanan kalbimi . Idris alihisselamın makamı sidretül müntahaya taşıyan allaha hamd olsun. O mekanın izzeti idris alihisselama ve cemalimde senin vahdaniyetini seyrede bilmem için . Bana hizmet eden şahadet meleklerim gözlerim ,kulaklarım, burnum ve senin kapında la ilahe illallah ehad ya resulallah diyen dilime hz harun şahidimdir bu gün . Dudaklarımdan dökülen senin adını kelamullah makamınında hz musanın dilinden zikrettiği gibi . Benimde kavmimi. Rahman ve rahim denizlerini besmele kapısında geçerken. Bedenimdeki azalarımı tıpkı hakka teslim olan musa alihisselam gibi la makamında olmaya iman ettim yarabbi. Arzını ve arşını kurabilmek için senin nurunu ve o nurun dinini tebliğ eden halilin .ibrahim alihisselam gibi bende besmele kapısında eşimle el kuddüs esmasına nevsimiz bağlayıp . Senin kemalatının sureti hz muhammedle . O kamalatın hakikatı furkan . Canlı kuran olan bedenim ile vaktin namazın kılmaya niyet ettim . Bedenimdeki cenin,cin ve. Melekütül alemim vaktin namazı için allahu ekber.

YAZILARIM ALINTI DEĞİLDİR

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben de simdi Vaktin CUMA namazini kilmak icin niyet ettim Camiye dogru gitmeye..

“ Her kim Cuma namazını üç kere zaruretsiz terk ederse Hz. Allah onun kalbini mühürler.”( Tirmizi)
“Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrıldığınızda her türlü dünyevi alışverişi bırakıp Allah-ı anmaya yani hutbeyi dinleyip namazı kılmaya koşun...
Eğer bilirseniz bu sizin için daha hayırlıdır. Ve Cuma namazı kılınıp bittiğinde yeryüzüne serbestçe dağılın ve Allah-ın lütfundan rızkınızı aramaya devam edin ve Allah-ı namaz dışında da daima gündemde tutun ki mutluluğa erişebilesiniz.” (Cuma: 62/9-10)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben de simdi Vaktin CUMA namazini kilmak icin niyet ettim Camiye dogru gitmeye..
Derdimiz yalnızlık değil; Allah'tan uzaktalıktır..
Ben de Gurbetteki yanlizligim din kardeslerim ile gidermek ve Allah cc. yakinlastigimi hissettigim icin her Cuma camiye gitmeyi cok seviyorum..
Dünya mü’min için sürekli bulanıktır, durulmaz.
Nasıl durulabilir ki, onun zindanı ve imtihan vasıtasıdır...
ama Cuma gunu Cuma hutbeleri benim Gorus acimi duzeltiyor desem inanirmisiniz?
Selamet ile Hayra kalin..Hayirli Cumalar Gonul Dostlarim.. Gurbetten Sila ya selam, dua, ve muhabetlerimi gonderiyorum kabul buyrun efendim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Derdimiz yalnızlık değil; Allah`tan uzaktalıktır..
Ben de Gurbetteki yanlizligim din kardeslerim ile gidermek ve cc. yakinlastigimi hissettigim icin her Cuma camiye gitmeyi cok seviyorum..
Bilemezsin kimin için ettiğin duadır seni böyle ayakta tutan...
LA İLAHE İLLA.ALLAH...
Sana Rabbim Sana dir tum Güven ve Inancim..
Hayırlı CUMALAR CUMAYI ŞERİFİNİZ mübarek ola...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Derdimiz yalnızlık değil; `tan uzaktalıktır..
Ben de Gurbetteki yanlizligim din kardeslerim ile gidermek ve cc. yakinlastigimi hissettigim icin her Cuma camiye gitmeyi cok seviyorum..
EŞHEDÜ ENLA İLAHE İLLA.ALLAH VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESULUHU...
Allahümme Salli Ala Seyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed
Hayırlı CUMALAR CUMAYI ŞERİFİNİZ mübarek ola..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben de Gurbetteki yanlizligim din kardeslerim ile gidermek ve Allah cc. yakinlastigimi hissettigim icin her Cuma camiye gitmeyi cok seviyorum..
Cami bahcesine girer iken kendimi Eyyup Sultan da Hayal ediyorum...hy..

etrafimda guvercinler yok ama olsun islami ana okullun minicik cennet kokulu cocuklari var..
Sonra Ezani duyamiyorum.. o An daha bir Hizli camiye dogru kosuyor ve bilal habesi yuzlu Sudan li kardesimin Camide okudugu ezani duydugumda kendimi bir ara Mekke de hissediyorum...
Dünya mü’min için sürekli bulanıktır durulmaz.
Nasıl durulabilir ki onun zindanı ve imtihan vasıtasıdır...
Selamet ile Hayra kalin..Hayirli Cumalar Gonul Dostlarim.. Gurbetten Sila ya selam dua ve muhabetlerimi gonderiyorum kabul buyrun efendim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
salavat.jpg

Selamet ile Hayra kalin..Hayirli Cumalar Gonul Dostlarim.. Gurbetten Sila ya selam dua ve muhabetlerimi gonderiyorum kabul buyrun efendim...

6 yasindaki evladligim Allah vergisi sesi cook guzel o yuzden ozel Kur`an ve islam musikisi dersleri aldirtiyorum.. Sami yusufu bir taklid eder.. bir selavaat okur gozyaslarimi tutamam..
zamaninda yabanci!Kafir musliman degil diye itilip kakildigi gunlerde gozyaslarim ile soyle icten ice Dua etmistim..
ins. Yarrabii bu itip kaktiginiz yetim basiniza caminize imam, alim, olarak kesilir ve bu davranislarinizdan dolayi utanirsiniz...agla..:,
her gece yatmadan yatagina yanina uzanir laptop da bu selavaati dinlemeden okumadan uyuyamaz...
sonra derki anne..bizde istanbulla gidince bize de bu kücük kiz
gül verecek mi? istanbulda hep gül mu verirler O an icim huzur ile dolar O bilmiyor ki Güllerin efendisi onu almama evlad diye bagrima basmama vesile olmustur..
Haa istanbulla gelince muhakak birileri bize gül vermesi gerekli oglum bunu boyle hayal ediyor..
Selamet ile Hayra kalin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
duaedencocuk.jpg

LA İLAHE İLLA.ALLAH...
Sana Rabbim Sana dir tum Güven ve Inancim..
Hayırlı CUMALAR CUMAYI ŞERİFİNİZ mübarek ola...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
salavat.jpg

Selamet ile Hayra kalin..Hayirli Cumalar Gonul Dostlarim.. Gurbetten Sila ya selam dua ve muhabetlerimi gonderiyorum kabul buyrun
Bizde su An Cuma Vaktidir..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Sevgi topraktır. Anadır ,yardır.allahım senin rahmetin gazabından çoktur. Beden cemaatıni mescidi aksadan yani akıldan mescidi harama yani errahim esmasında ins,cin ve melekütül aleminin insan bedeninde yaratılışına hz muhammed efendimizi şahid kılan allaha hamd olsun aeo

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Allah dualarınızı kabül etsin adminim.

Allahümme Salli Ala Seyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed kgüll..,
Sizinde CUMAYI ŞERİFİNİZ mübarek ola..kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
namazzamani.jpg

Gurbette cuma bir başkadır!Gurbette bir Cuma daha...
Gurbet kendisinde devamlı özlem, hasret ve firakın yaşandığı hal durum ve diyardır.
O devamlı içinde vuslat (kavuşma) arzusunu barındırır.
Gurbeti yaşamayanlara gurbeti anlatmak çok zordur.
Çünkü hayatında bir şeyi görmemiş, yaşamamış, yapmamış veya tatmamış insanlara onu anlatmak kadar zor bir iş yoktur.
Aslında gurbet anlatılmaktan ziyade yaşamakla anlaşılabilecek bir durumdur.

Ben de birazdan Vaktin CUMA namazini kilmak icin niyet ettim Cuma hazirligimi ufakligim ile yapmaya...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
salavat.jpg

Vaktin Cuma namazını kılmak için niyet ettim Camiye doğru gitmeye...
saat;11;52
10 Safar 1435 December (Aralik ) 13, 2013

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
..Adem'den Alem'e..
Ben de simdi Vaktin CUMA namazini kilmak icin niyet ettim Camiye dogru gitmeyeDerdimiz yalnızlık değil; Allah`tan uzaktalıktır..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sahii Ya Hu..Adem mi Alem’e misafir , Alem mi Ademe..?
Bence Birbirini tamamlayan iki sevgili Aşık,ile Maşuk gibidir.... Diğer bir açıdan Alem bir ağaç ve Adem onun çiçeği, meyvası gibidir.
Adem olmasa, Alem ne yapar? Alem olmasa, Adem ne yapar? İkisi, birbirisini tamamlar.
Allahu Teala, Ademoğlu’na onsekiz bin alemin sırrını, Kur’an-ı Azimüşşan’da beyan etmiştir: Alemi sevmiş ve ona da sevdirmiştir.
Sen, Rahman ve Rahim ism-i şerifiyle bakmadıkça, Allah’ı sevemezsin ve bulamazsın.
Kur’an ilmine bak ve dal. İnsanın Sırrını bulmaya çalış. Alem’i sev, insan ol. Alem’i sevmeye, Allah’ı bulmaya çalış.

Kudsi hadis-i şerifte, şöyle beyan edilmiştir: “Biz insanın sırrıyız, insan da bizim sırrımızdır.”
Eğer Allah ve Allah’ın Resulünü hakkıyla seversen, onsekiz bin alemin sırrını, Muhammedi Sırrı da çözmüş olursun. Dikkat et, Adem ile Alem’in üzerine çalış ve bul.
Adem mi Alem’e misafir geldi, Alem mi Adem’e misafir geldi? Bunu tefekkür ile, ilm-i ilahi ile, Kur’an-ı Azimüşşan’a dayanarak bulabilirsin.
Adem ile Alem’in ikisi de birdir,Onu cc. Yaradan Allahu azimdir...Ya Hayy c.c.

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Insan okur ve düşünür. Düşündüklerini sayfalara döker. Başka bir gün yine aynı konuyu düşünür bu sefer başka bir açıdan olayı fark eder. Ben adem - ve alem dendiğinde kalbimde şöyle karar kıldım .
Evrenin ruhu adem ve evrene geliş kapısı alem açıkcası alem rahim esmasıdır tecellisi hz havvadır . Gelelim 18 bin aleme işte 18 bin alemen ilk kapısı hz havva geriye 17,999 bin alem kaldı. Namaz vakti aeo

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
salavat.jpg

Niyet Ettim!! Allah rızası için Vaktin Cuma namazını kılmak ,Umre hazırlığım ve Nefsimin,Oruç ayı olan Ramazan-ı Şerîf-e hayır ve bereket,ile girmeye,
Ramazan, muazzam bir maneviyat iklimine girmek için niyet ettim kendime gelmeye ,kendime gelip Camiye doğru gitmeye...

EŞHEDÜ ENLA İLAHE İLLA.ALLAH VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RESULUHU... Allahümme Salli Ala Seyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

acilangul1

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm Gönül dostum; 6 yasindaki evladligim Allah vergisi sesi cook guzel o yuzden ozel Kur`an ve islam musikisi dersleri aldirtiyorum.. Sami yusufu bir taklid eder.. bir selavaat okur gozyaslarimi tutamam..
zamaninda yabanci!Kafir musliman degil diye itilip kakildigi gunlerde gozyaslarim ile soyle icten ice Dua etmistim..
ins. Yarrabii bu itip kaktiginiz yetim basiniza caminize imam, alim, olarak kesilir ve bu davranislarinizdan dolayi utanirsiniz...
her gece yatmadan yatagina yanina uzanir laptop da bu selavaati dinlemeden okumadan uyuyamaz...
sonra derki anne..bizde istanbulla gidince bize de bu kücük kiz
gül verecek mi? istanbulda hep gül mu verirler O an icim huzur ile dolar O bilmiyor ki Güllerin efendisi onu almama evlad diye bagrima basmama vesile olmustur..
Haa istanbulla gelince muhakak birileri bize gül vermesi gerekli oglum bunu boyle hayal ediyor..
Selamet ile Hayra kalin.. O güzel evlat Rabbim dünya ahiretini mamur etsin cennet bahçelerine çevirsin inşallah.......Bu kadar canım yanarken yine göz yaşlarım onun için akmaya başladı. Rabbim merhametini tecelli ediyor onunla bana satırları okurken eyüb sultanda bir gün sizinle dünya gözüyle görüşmek istediğim aklımdan geçerken,''istanbula geldiğimizde biri bize gül vermeli''satırlarında kaldım... o ben olurum inşallah. selametle gönül dostum

Üst Alt