Üveysilik Yolu Videolar

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Üveysilik Yolu Vidolar kısmında Zikrin yayılmasına vesile olan şuanda zikirdeki herkes marifet ehli muharrem hocamız ise hakikat ehlidir. Üveys zikrini yaşanılacakları ve tecellileri bir de ondan dinleyin hemde tanımış olun istedim..

Tavsiye: videoları sonuna kadar izleyin ve anlattıklarına odaklanın dış görünüşüne veya ortama değil.. ( ilk vesvesem bu olmuştu )

Peygamber efendimiz aleyhissalatü vesselam "Allah sizin dış görünüşünüze ve mallarınıza bakmaz. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar." buyurmaktadır. (Müslim, Birr, 33; İbn Mâce, Zühd, 9; Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539)

Videolarla alakalı en ufak bir suphe aklınıza takılan bir soru varsa konunun altından paylaşabilirsiniz..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm Yunus kardeşim; burnumun dibine kadar Safranbolu'ya gelmişsiniz ama ben forum vesilesi ile sizlerle tanıştım bu da ayrı tevafuk.:) Muharrem beyin anlattıklarını ben her tefekkür halimde kalbime gelenler ile öğrenmiştim. İnsanların Allah cc ''Kün fe yekün ''emri ile bize imkansız olan her şeyi var etmesine şaşıranlara da ben şaşırıyorum, o sonsuzluğu yoktan var etmiş ,insanları yaratmış her şeyin hakiminin ''ol ''emri sonucuna şaşıramıyorum, tam aksine hayranlıkla şükürler ediyorum çünkü biliyorum ki bildirene hamdü senalar olsun ben görsem de görmesem de, duysam da duymasam da nice nimetler üzerimize sağanak sağanak yağıyor ELHAMDÜLİLLAH...
Aklıma gelmiş iken çocukluğumdan beri sağ ayak baş parmağımda sizin mühür diye adlandırdığınız tırnak kırılıp birleştirilmiş gibi olan tırnak üzerindeki kırık mevcut fakat benim gibi günahlara gark olmuş birinin Sıddık'lık gibi bir makama ulaştığımızı ifade ediyorsunuz, bunu nefsim bile garipsedi yoksa çoktan Sıddık oldum diye havalanmaz mıydı? Selametle Allah cc emanet olun zikirleri son 4 yıldır çekiyordum ama son sekiz aydır çekemez oldum şimdi sizin ile en az seviyeden başladım inşallah Allah cc yüzümüzü güldürsün .

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm Yunus kardeşim ;burnumun dibine kadar Safranbolu'ya gelmiş siniz ama ben forum vesilesi ile sizlerle tanıştım buda ayrı tevafuk:)Muharrem beyin anlattıklarını ben her tefekkür halimde kalbime gelenler ile öğrenmiştim.İnsanların Allah cc ''Kün fe yekün ''emri ile bize imkansız olan her şeyi var etmesine şaşıranlara da ben şaşırıyorum o sonsuzluğu yoktan var etmiş ,insanları yaratmış her şeyin hakiminin ''ol ''emri sonucuna şaşıramıyorum tam aksine hayranlıkla şükürler ediyorum çünkü biliyorum ki bildirene hamdü senalar olsun ben görsem de görmesem de,duysam da duymasam da nice nimetler üzerimize sağanak sağanak yağıyor ELHAMDÜLİLLAH...
Aklıma gelmiş iken çocukluğumdan beri sağ ayak baş parmağımda sizin mühür diye adlandırdığınız tırnak kırılıp birleştirilmiş gibi olan tırnak üzerindeki kırık mevcut fakat benim gibi günahlara gark olmuş birinin Sıddık'lık gibi bir makama ulaştığımızı ifade ediyorsunuz bunu nefsim bile garipsedi yoksa çoktan Sıddık oldum diye havalanmaz mıydı? Selametle Allah cc emanet olun zikirleri son 4 yıldır çekiyordum ama son sekiz aydır çekemez oldum şimdi sizin ile en az seviyeden başladım inşallah Allah cc yüzümüzü güldürsün .

Hümeyra kardeşim ismi güzel kendi güzel kardeşim Rabbimizin güzeller güzeli kulu maşallah kere maşallah size..

Bize sor bakalım biz kondurabiliyor muyuz kendimize? kendi soruna kendin cevap vermişsin ''Kün fe yekün'' denilince hesap sormak kime? Mübarek olsun Rabbim seni sıddıklardan yazmış sende zaten cevher varmış yükün varmış ama biz vesile olduk yükü hangi kapıya bırakacağına bu zamana kadar yüklerin dolu gezmişsin biz sadece kapıyı göstermiş olduk..

Zikre aynı anda başlayan 100 kişi olsun kimisi emekleyerek kimisi koşarak gider bu da namaz zikir sünnet ve tefekkür ile olur.. Kul ister koşar ister emekler ama emekleyerek gidende koşarak gidende gün gelir Rabbine kavuşur..

AŞK a başlayan yolculuğunda Rabbim ve Şanlı Peygamberim akrabaları ailesi sahabeleri hızır a.s ve sevdiği evliyalar seni yalnız bırakmasın her daim yanında olsunlar.. Ardından gelenler de çok olsun..

Rabbim sizi cümle kardeşlerimi Şanlı Peygamber efendimiz s.a.v e hakkıyla ümmet kendine de hayırlı bir kul eylesin inşaAllah..

Üst Alt