Unutmak için dua ya da akıl verebilir misiniz?

poly

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm...
Sevdiğim biri var. Sadece sevmek değil çok sevmek. Anlatamamak, tarif edememek, miktarını ölçememek...
Aylardır dua ediyorum, ağlıyorum. Rabbimle konuşuyorum beni neden sevmedi diyorum. İllaki sebepleri vardır, haklı sebepleri de vardır...
Şimdi diyeceksiniz ki "Dünyada onca sıkıntı var be kardeşim, üzüle üzüle buna mı üzüldün? Her gün ağlaya ağlaya buna mı ağladın?" diyeceksiniz. Haklısınız bazen ben de aynı böyle düşünüyorum. Dünyada milyonlarca büyük dert varken ben buna dertlendim...
Çünkü bu insan ciddi manada evlilik düşündüğüm, çocuklarımın babası olsun diyebildiğim tek adamdı.

Tabi kendi kendime hayaller... Karşılıksız. Benim sevdiğimi biliyor ama o sevmiyor.
Şimdi burdaki abilerim, ablalarım, kardeşlerim bana bir dua önerebilir mi? Anladım bu işin olacağı yok. Ama aklımdan, zihnimden, beynimden, kalbimden atmam şart... En azından bunun için dua istiyorum. Ciddi manada çok üzülüyorum. Sevenler, acısını çekenler bilir bazen çok dayanılmaz oluyor. Sevilmemek çok kötü... Lütfen Allah rızası için, unutmam için bana dua önerebilir misiniz?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam, benim de çok sevdiğim biri vardı şimdi mezarlıkta...
“Gönül ferman dinlemez” ama Bürhanı dinler. Gönül tencere gibi kaynarken ona elle müdahale edemezsiniz.
-Ferman yazıp içine atsanız kaynamayı dindiremezsiniz. Ama onu kaynatan aşk ateşinin yönünü başka yere çevirirseniz kaynama durur...
-bir süre yalnız kalma ve kendini ,kalbini, aklını iyilik yolunda meşgül tut oksa hep onu düşünürsün..
Zamana bırak ve kesin tavsiyem bütün hatıralarını yok et..Zaman herşeyin ilacı Dua et Rabbim kalbindeki acıyı hafifletsin...

Gönül,dünyada zora gelmeyen en nazik ve muamma bir yaradılış sırrıdır.
Ne zorla kimseye sevgi önerilebilir ne de sevene: «Sevmeyeceksin!» denebilir. "
Bir insana zorla sevdiremezsin kendini...
Bana nasılsınız diye sor-ANA verecek tek cevab Nasibimizceyiz demek düşer...
hayatta her şey nasip,kısmet...

yaşadıklarımız,Hayatta bakış açımızı da değiştirir.
Elbette aşkın kaynağı ilâhîdir ve insan, çoğu kere seveceği kişiyi kendisi seçemez. Ama insan, sevdiği ile de imtihan edilir...
Sevmek nimettir kiymettini bil.. isyan ,sitem etme..."Bu da geçer Ya Hu

Peki şimdi ne olacak!
Hayat devam edecek..!!Kalbim bu derdi tatmaya bu dert değil evet acı verir, yakar içini. Ama aşkın azabında bir lezzet var ...Evet bazı şeylere devam etmek sürekli can yakar ne kadar virgül koymak istesek de zorla koydurur hayat noktayı.... İnsan yeri gelince,kovulmadan önce gitmesini bilmeli…!

Veda edersin,ağlarsın,kaçarsın,yokluğuna alışmaya çalışırsın o kişinin ..Sonrasın da bir bakmışsın ki zaman akıp gitmiş gidenlerin yeri bir şekilde doldurulmuş ..

şunu da söylemeden edemedim; ne yaşanırsa yaşansın hiç kimse VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR ALLAH tan gayrısı boş..

Bazen hayatı akışına bırakmak gerekir,Yaprakları, Suyu, Mevsimleri, Olayları, İnsanları ve kendini...Ve bekleyip görmek gerekir sonuçları. .
ve sadece Görelim Mevla neyler. Neylerse güzel eyler deyip razı olmak gerekir!! çaresi de yok beklemekten başka elinden gelen tek şey dua..
yoksa deprasyona girip hem kendine hem de sevdiklerine uzun vaadede zarar verebilirsin...

bazen öyle çok yorulursun ki bir süre dinlenmen gerekir.. o sürede hayatı akışına bırakırsın.. işte bazen o sürede hayatında olumlu değişiklikler olur bu moladan sonra işlerin daha da kolaylaşır..
Bazen, her şeyi akışına bırakmak gerekir ki Su akıp yolunu bulsun diye..selametle..
...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Nasibimde olmadığını bile bile seni seviyorumya hala, bir buna yanarım.
Vefan yokmuş be sevgili, ihanetin bana değil dualara..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Unutmak için dua olsa ilk önce ben kendi kendime okurdum...“unutamazsın..” sadece alışırsın...
kardeşim birini unutmak istesende unutamazsın bunun için beynimizi resetlemek ,tekrar ayarlamak gerekir o da imkansız, senin zamana ihtiyacın var ilerleyen zamanlarda yine unutmazsın ama şimdiki kadar da yoğun düşünmezsin unutmak istediğim kişiyi. zaman herşeyin ilacıdır derler. düşünmemeye çalış ve aklına geldiğinde dua oku, huzur bulmak için benim önerim sayısız ayetel kürsi okuman

En güzel hipnoz insanın kendine telkinidir,Bu tür acılar ve üzüntüler insanı olgunlaştırır..
Allah cc. isterse kalbinizden o insani siler ve daha iyisini verir..selametle
..

poly

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm hayırlı günler. Yorumlarınız için Allah razı olsun. Peki ben nasıl dua edeyim? Beni sevsin diye mi? "unutayım, aklımdan sil Allah'ım" diye mi dua edeyim? tam unutucam msj atıp kendini hatırlatıyor. Tam artık iyiyim diyorum, yazıyor... Sonra duygular al başa. Zikir çekmek işe yarar mı? ve zikiri ne niyetle çekmeliyim. Yardımınıza muhtacım...

sofi1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sure-i Kasas 88'in mealini ifade eden ya baki entel baki kelimei mübarekesi 2 mühim hakikati ifade eder. Bediuzzaman hz. buyuruyor ki:Nakşibendilerin reisleri bu zikri hatmei mahsusa yapıp Nakşibendi hatmesi olarak tutmuşlardır. Madem o azim ayetin meali bu iki kelimei mübarekedir biz size bu iki kelimei mübarekei şerh edelim ki Nakşilerin hatmei hacegani ne menfaat verir alem görsün bilsin.

1.nükte:"ya baki entel baki" bir ameliyati cerrahiye hükmündedir ki kalbi günahlardan keser.

Ya baki entel baki cümlesi kalbi ameliyat eden bir cerrah gibi kalbi günahlardan keser çünkü insan mahiyet itibari ile her şeye muhabbet duyacak istidatta yaratıldığından kalbi milyonlarca sevgili ile dolar. Sevgilisi ne kadar çoksa derdi de o kadar çoktur.ne varki muhabbet duyduğu varlıklar durmaz gider.oda bundan azap duyar.Allahdan gayrı bütün sevgililer onu terk eder.öyel bir şey sevki terki mümkün olmasın.işte buna hakiki aşk denir.

İnsan neyi severse ona koşar.Sadatı Nakşibendi bunun merhemini bulmuştur.Sevgililerden alakayı kesmek için günde 500 kere sureyi kasas 88'i okur."Ya baki entel baki" kalpte ve kanda dolaşırken sizi sevgililerinizden keser.Sadatı Nakşibendi Kuranı Kerim eczanesinden kılıncı nurani ve elmas olarak getirip hatmei haceganda Nakşilerin eline vermişlerdir.Ya Rabbi bir kılınc ver her sevgiliyi kessin. "Ya baki entel baki"

Kalpteki hadsiz istidadı muhabbet hadsiz bir cemali baki ister sözü hükümran olan her faniyi ameli salih ile baki eden Allahtır. Fırakın azabını dindirir onun içn baki'i hakiki sensin.

Ya baki entel baki;baki-i hakiki sensin demektir.masiva fanidir. Fani olan elbette muhabbete doymaz.baki olan yalnız Allahtır.

Mezarda ya baki entel baki demeden gel şimdiden deki hakiki baki sensin sevdiğimiz şeyler mecazdır her şey terk edip gitti yalnız sen bakisin mevcudat senin muhabbetine sevilir.Senin sevgin olmayan muhabbet beladır.Allah için sevdiğin beş şey cennette baki olur.Parayı Allah yolunda harca cennette karşına çıkar,çocuğu Allah yolunda sev seni ameli Salih olur bitmeyen amel getirir.Malı Allah için harca ebedi cenneti kazandırır.Şu halde tepedeki mühüre dikkat et fani gözüyle bakarsan bela;beka gözüyle bakarsan sefadır.Aşk her şeyi tatlı gösterir. Aşk boyasına boyansan yılanın zehiri şerbet olur.

Gönül yanmadan amel çıkmaz.Aşka düşmeyen amelin kadri kıymetini bilmez. İlla gönül ateşi yanacak. Onun için Nakşi , her 24 saatte 500 kere ya baki entel baki der. Mühür Nakşi mührüdür. Kabre ulaşan da o mühürdür.

Ya baki entel baki o hatsiz yaralara merhem ve tiryak olur. Yani ya baki madem sen bakisin yeter her şeye bedelsin madem sen varsin her şey var.

Bu cümle kelime manası olarak; 'Ey bekâ sahibi olan! Bâkî (son bulmayan) ancak sensin.' demektir.

poly

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sure-i Kasas 88'in mealini ifade eden ya baki entel baki kelimei mübarekesi 2 mühim hakikati ifade eder. Bediuzzaman hz. buyuruyor ki:Nakşibendilerin reisleri bu zikri hatmei mahsusa yapıp Nakşibendi hatmesi olarak tutmuşlardır. Madem o azim ayetin meali bu iki kelimei mübarekedir biz size bu iki kelimei mübarekei şerh edelim ki Nakşilerin hatmei hacegani ne menfaat verir alem görsün bilsin.

1.nükte:"ya baki entel baki" bir ameliyati cerrahiye hükmündedir ki kalbi günahlardan keser.

Ya baki entel baki cümlesi kalbi ameliyat eden bir cerrah gibi kalbi günahlardan keser çünkü insan mahiyet itibari ile her şeye muhabbet duyacak istidatta yaratıldığından kalbi milyonlarca sevgili ile dolar. Sevgilisi ne kadar çoksa derdi de o kadar çoktur.ne varki muhabbet duyduğu varlıklar durmaz gider.oda bundan azap duyar.Allahdan gayrı bütün sevgililer onu terk eder.öyel bir şey sevki terki mümkün olmasın.işte buna hakiki aşk denir.

İnsan neyi severse ona koşar.Sadatı Nakşibendi bunun merhemini bulmuştur.Sevgililerden alakayı kesmek için günde 500 kere sureyi kasas 88'i okur."Ya baki entel baki" kalpte ve kanda dolaşırken sizi sevgililerinizden keser.Sadatı Nakşibendi Kuranı Kerim eczanesinden kılıncı nurani ve elmas olarak getirip hatmei haceganda Nakşilerin eline vermişlerdir.Ya Rabbi bir kılınc ver her sevgiliyi kessin. "Ya baki entel baki"

Kalpteki hadsiz istidadı muhabbet hadsiz bir cemali baki ister sözü hükümran olan her faniyi ameli salih ile baki eden Allahtır. Fırakın azabını dindirir onun içn baki'i hakiki sensin.

Ya baki entel baki;baki-i hakiki sensin demektir.masiva fanidir. Fani olan elbette muhabbete doymaz.baki olan yalnız Allahtır.

Mezarda ya baki entel baki demeden gel şimdiden deki hakiki baki sensin sevdiğimiz şeyler mecazdır her şey terk edip gitti yalnız sen bakisin mevcudat senin muhabbetine sevilir.Senin sevgin olmayan muhabbet beladır.Allah için sevdiğin beş şey cennette baki olur.Parayı Allah yolunda harca cennette karşına çıkar,çocuğu Allah yolunda sev seni ameli Salih olur bitmeyen amel getirir.Malı Allah için harca ebedi cenneti kazandırır.Şu halde tepedeki mühüre dikkat et fani gözüyle bakarsan bela;beka gözüyle bakarsan sefadır.Aşk her şeyi tatlı gösterir. Aşk boyasına boyansan yılanın zehiri şerbet olur.

Gönül yanmadan amel çıkmaz.Aşka düşmeyen amelin kadri kıymetini bilmez. İlla gönül ateşi yanacak. Onun için Nakşi , her 24 saatte 500 kere ya baki entel baki der. Mühür Nakşi mührüdür. Kabre ulaşan da o mühürdür.

Ya baki entel baki o hatsiz yaralara merhem ve tiryak olur. Yani ya baki madem sen bakisin yeter her şeye bedelsin madem sen varsin her şey var.

Bu cümle kelime manası olarak; 'Ey bekâ sahibi olan! Bâkî (son bulmayan) ancak sensin.' demektir.

o kadar ayrıntılı yazmışsın ki abicim " ya Baki entel Baki"yi okurken bile ezberledim. Allah razı olsun. umarım yarama merhem olacaktır. bana yardım eden sizlerin de ayrıca duacısı olacağım. ve bir şey daha var ki; burda herkes çok donanımlı. hayretler içerisindeyim. ve yine farkettim ki ben hiçbir şey bilmiyormuşum meğer... bu sitede öğrenecek çok şeyim var anlaşılan....Allah burda bilgi paylaşan, emek ve zaman harcayan herkesten razı olsun. selam ve dua ile...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Rabbül alemin sendende razı olsun poli kardeşim,sofi 1 kardeşimden de razı olsun,bizlerede ışık tuttuğu için:)

sofi1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
o kadar ayrıntılı yazmışsın ki abicim " ya Baki entel Baki"yi okurken bile ezberledim. Allah razı olsun. umarım yarama merhem olacaktır. bana yardım eden sizlerin de ayrıca duacısı olacağım. ve bir şey daha var ki; burda herkes çok donanımlı. hayretler içerisindeyim. ve yine farkettim ki ben hiçbir şey bilmiyormuşum meğer... bu sitede öğrenecek çok şeyim var anlaşılan....Allah burda bilgi paylaşan, emek ve zaman harcayan herkesten razı olsun. selam ve dua ile...
Allah c.c hepimizden razı olur inşallah.Ben yazmak isterdim fakat aksam namazı sıkıstırdı o yuzden bende baska bır yerden alıntı yaptım.Bende bilgi ne arar hem aciz ilim açlığı ile ölücem bir nefes arıyorum bende :)

Rabbim cümlemizden razı olsun.Aksam namazına az bir sure kala yardımcı olmak maksadı ile baska bir siteden buldum.Yazdıktan sonra duzenle butonuda göremedim alıntıdır diyemeden çıktım apar topar.Keske benim ilmim böyle olsada Allah rızası için aydınlatabilsem.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
SEVDA.......Ah sevda ah...
İnsanları ne hale koyarsın sen! ucu bucağı olmayan denizde, sanki sığınacak tek limanın kalmış gibi hissettirirsin, gafil avlarsın her seferinde, çok acımasızsın, aniden geliverirsin!Hiç insafında yoktur senin, karşılığını bulamadığın halde yakar kavurursun yüreğimi....

Selamun aleyküm kardeşim, senin anlattıkların da kendi yaşanmışlıklarım gizli! bir nevi senin bedeninde kendimi gördüm...Allah yardımcın olsun, karşılığı yoksa sevdanın, bırak olduğu yerde kalsın...Bunu söylemesi bile zor aslında bana ama, her yaşadığın olay büyütüyor aslında seni..

Yıllarca sana deseler kimseyi sevme, çok bağlanma, aşık olma, sevdalanma, diye gönül ferman dinlemez ki! Onların dediği nasihatleri dinlemez, yine de sevdalanırdın değil mi? ama bunda da vardır bir HAYIR...

Bu karşılıksız sevdayı bire bir yaşamış biri olarak,
sana ne tavsiye edebilirim biliyo musun?

Sevdandan uzak, Allah'a yakın ol! ancak o zaman atlatırsın, Allah'a yakın olmadıkça; şeytan seni oyalar, karamsarlığa kapılır, kötü düşüncelere sahip olarak hayatını kendine zindan edersin...

Allah yardımcın olsun, Allah'a emanetsin...:)

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kader arkadaşım :) öncelikle şunu söylim ben de böyle bir acıyla sınandığım için başlarda canın çok yanacak hiç unutamaz bu acı geçmez sanırsın ama inan sen farkında olmadan zaman o acıya da alıştıryor seni.Bende ilk foruma bu sıkıntımla katılmıştım. Allah razı olsun hem burdaki kardeşlerimden hem de özellikle gönül hocamdan çok güzel nasihatler almıştım.Şuan desen ki unuttun mu o kişi ne yalan söylim unutmadım ama Gönül hocamın da dediği gb alıştım ve eskisinden çok daha fazla dua etmeye kuran okumaya başladım.Buda benim bu acıyı kazanca çevirdiğim birşey oldu Rabbim kabul ederse.İşallah Allahın izniyle zamanla sende atlatacaksın atlatmak zorundasın da.Hayat yeterince zor ve acımasız zaten bide bu duygu fırtınasıyla kendini daha çok yıpratma güzel kardeşim.Rabbim gönlünde olanı hakkında hayırlı hakkında hayırlı olanı gönlüne razı eylesin.Allah yar ve yardımcın olsun.

poly

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah c.c hepimizden razı olur inşallah.Ben yazmak isterdim fakat aksam namazı sıkıstırdı o yuzden bende baska bır yerden alıntı yaptım.Bende bilgi ne arar hem aciz ilim açlığı ile ölücem bir nefes arıyorum bende :)

Rabbim cümlemizden razı olsun.Aksam namazına az bir sure kala yardımcı olmak maksadı ile baska bir siteden buldum.Yazdıktan sonra duzenle butonuda göremedim alıntıdır diyemeden çıktım apar topar.Keske benim ilmim böyle olsada Allah rızası için aydınlatabilsem.

Olsun alıntı olsun farketmez. yazdın, yardımcı olmak istedin ya ne mutlu bana. ki ezberledim aklıma geldikçe okuyorum :)Allah namazlarını kabul etsin kardeşim :) tekrar sağol :)

poly

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kader arkadaşım :) öncelikle şunu söylim ben de böyle bir acıyla sınandığım için başlarda canın çok yanacak hiç unutamaz bu acı geçmez sanırsın ama inan sen farkında olmadan zaman o acıya da alıştıryor seni.Bende ilk foruma bu sıkıntımla katılmıştım. Allah razı olsun hem burdaki kardeşlerimden hem de özellikle gönül hocamdan çok güzel nasihatler almıştım.Şuan desen ki unuttun mu o kişi ne yalan söylim unutmadım ama Gönül hocamın da dediği gb alıştım ve eskisinden çok daha fazla dua etmeye kuran okumaya başladım.Buda benim bu acıyı kazanca çevirdiğim birşey oldu Rabbim kabul ederse.İşallah Allahın izniyle zamanla sende atlatacaksın atlatmak zorundasın da.Hayat yeterince zor ve acımasız zaten bide bu duygu fırtınasıyla kendini daha çok yıpratma güzel kardeşim.Rabbim gönlünde olanı hakkında hayırlı hakkında hayırlı olanı gönlüne razı eylesin.Allah yar ve yardımcın olsun.

keşke kader arkadaşlığımız mutluluk yönünde olsaydı Gülcem:( bu site benim için gerçekten bir şans... iyiki keşfettim, sizin gibi güzel insanları tanıyorum diye mutluyum. ama gönül isterdi ki güzel şeyler yazsam ama yok işte hep hüzün, hep acı..
hani diyorsun ya dua etmeye, Kur'an okumaya başladım. öyle ki ben ne zaman namaz kılsam, Kur'an okusam aklıma daha çok geliyor... bu insan namaz kılan biri. ne zaman namaz kılsam acaba o da kılıyor mu? acaba bugün sabah namazına kalktı mı? diye düşünüp düşünüp duruyorum. bu insanı biraz da bu sebepten sevmiştim çünkü. gel çık işin içinden. Allah senin de yardımcın olsun kardeşim. gerçi sen bayağı aşmışsın. güçlü insansın helal olsun sana kardeşim. Rabbim gönlüne göre versin, daima mutlu ol inşallahacilangul1

poly

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
SEVDA.......Ah sevda ah...
İnsanları ne hale koyarsın sen! ucu bucağı olmayan denizde, sanki sığınacak tek limanın kalmış gibi hissettirirsin, gafil avlarsın her seferinde, çok acımasızsın, aniden geliverirsin!Hiç insafında yoktur senin, karşılığını bulamadığın halde yakar kavurursun yüreğimi....

Selamun aleyküm kardeşim, senin anlattıkların da kendi yaşanmışlıklarım gizli! bir nevi senin bedeninde kendimi gördüm...Allah yardımcın olsun, karşılığı yoksa sevdanın, bırak olduğu yerde kalsın...Bunu söylemesi bile zor aslında bana ama, her yaşadığın olay büyütüyor aslında seni..

Yıllarca sana deseler kimseyi sevme, çok bağlanma, aşık olma, sevdalanma, diye gönül ferman dinlemez ki! Onların dediği nasihatleri dinlemez, yine de sevdalanırdın değil mi? ama bunda da vardır bir HAYIR...

Bu karşılıksız sevdayı bire bir yaşamış biri olarak,
sana ne tavsiye edebilirim biliyo musun?

Sevdandan uzak, Allah'a yakın ol! ancak o zaman atlatırsın, Allah'a yakın olmadıkça; şeytan seni oyalar, karamsarlığa kapılır, kötü düşüncelere sahip olarak hayatını kendine zindan edersin...

Allah yardımcın olsun, Allah'a emanetsin...:)

"karşılığı yoksa sevdanın bırak olduğu yerde kalsın" dedin ama kalmıyor be güzel kardeşim. hani diyorsun ya "Allah'a yakın ol". yakın oldukça daha çok hatırlıyorum bu insanı. çünkü o da Allah'a yakın... sabah namazına kalktığında "acaba o da kalkıp kılıyor mudur şimdi?" diye sorular soruyorum kendimeagla..:, zor be güzel kardeşim. işim zor çok zor. Allah herkesin yarasını iyileştirsin. senin de.. sen de çekmişsin acı sen de yaşamışsın bu durumları. umarım Rabbim şimdi mutlu kılmıştır seni. Allah'a emanet ol selam ve dua ile...acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Güzel kardeşim, her şeyin ilacıdır ZAMAN...

Sen şimdi daha yolun başındasın, hele yaran kabuk bağlasın, bak o zaman sana dediklerim kulaklarında çınlar, ne kadar haklıymış dersin! Hiç kimse vazgeçilmez değildir bu alemde..
Şimdi bu duyguların içinde kaybolurken; ne kadar anlamak istesen de bir tarafın anlamıyor işte, çünkü yarım kalan umutların buna engel oluyor...

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler...

Sen rabbine yakin ol, gerisine tasalanma...

Evet doğru tahmin ettin benim için, önceden çok acı çektim, üzüldüm, yıprandım...ama hamdolsun rabbim'in benim için sakladığı güzel günler de varmış...

Görmesini bilene, göz sadece görme görevini yapmaz, hikmet-i ilahiyi gösterir, her şeyin bir zamanı var bekle ve gör...

Allah yar ve yardımcın olsun..

Deva

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Neden Dua'm Kabul olmadi deme. Birgün eminim Duanin Kabul olmadigina sükredeceksin güzel Kardesim.
"Sabir Aci veren bit Ot gibidir, hem Can yakar hemde Tedavi eder."
Sabir et,Hayir gör.

Begüm

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kendi kendini şartlandırman gerekiyor ve tabii kendine oyalanacak bir şeyler bulmalısın.

Ne kadar meşgalen çok olursa, o kişi o kadar az aklına gelecektir. Bu bir kurs olur, sosyalleşmek olur artık ne olacağına kendin karar verirsin.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
'poly' Unutabildiniz mi bende sizin gibi çok zorluk çekiyorum, 3 yıldır sevdiğim saygı duyduğum alıştığım insan gitti ben de onsuz yapamıyorum. O da beni seviyor mu bilmiyorum her akşam kavga gürültü konusmuyoruz. Bugun 3. Gün ciddi dusundugm birisiydi ben whatsaptan engelledim o da son gorulmesini gizlemis. Annemden bakarim diye birseyler gizliyorsa, yardimci olurmusunuz.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selam ne kadar cok aci cektigini o kadar iyi anliyorum ki. Caresizlik cok kotu birsey. Nefes alamazsin, hersey üstune ustune gelir, yasamak istemezsin. Her sarkida onun icin aglarsinİ yanindan onun kokusundan biri gecse burnun sizlar. Kalp atişlarin hizlanir. Hic ummadigin anda onu gorsen ayaklarin tutmaz yuruyemezsin. Yillar gecse de unutamazsin.. Sana tavsiyem, sakin bi baskasiyla kendini avutmaya calisma bu karsindaki insana haksizlik cunku unuttugunu zannetsen de unutamazsin. Sadece zamanla yokluguna alisirsin. Hersey zamanla ve duayla. Kitap oku namaz kil, zamanla acin azalacak.

M

mukoliy

Kayıtsız
Misafir
Poly e cevap:

Sevgili kardeşim bende çok sevdim bir kızı lakin bir oyunmuş, ailem istemese bile ben ne yapat eder seninle evlenirim derken, beni annesiyle oyuna getirdi, onunla yapmacıktan telefonla görüştü ben evlenicem dedi annesi olmaz, ben vermem bu evlilik olmaz dedi meğer yapmacıktan bir oyunmuş 2,5 yılımı verdim güvendim çekti gitti ailem müsade etmiyor hakkını helal et dedi onbeş ay oldu yıkıldım yemeden içmeden kesildim mideme ağrılar girdi çok üzüldüm ama nafile... Herşey boş Allaha sığın. Şu duayı oku günde 7 kez göreceksin unutacaksın..

Bismillahillezi Duasının Türkçe Okunuşu

'Bismillâhillezi lâ yedurru ma'asmihi şey'ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi'ul alim.'

Anlamı
Allah'ın yüce ismine sığınana yerde ve gökte hiç bir şey zarar veremez! O, her şeyi işitir ve her şeyi bilir.

Üst Alt