Unutmak için dua ya da akıl verebilir misiniz?

Çare

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim bu da dert mi be sen hiç hakkın olmayan hiçbir zaman senin olmayacak ve el açıp onu isteyecek hakkının olmadığı birini sevdim mi

F

Furkan.54

Kayıtsız
Misafir
Merhaba kardeşim. Öncelikle sana şunu demeliyim ki hersey nasip bide şöyle derler kaderinde ne varsa odur eee biz niye yaratıldık o zmn okula gitmeyelim oturalim sabahtan akşama kadar mesleğimiz bize gelsin dimi altını çiziyorum çalışmadan birşey elde edemezsin o zmn ne yap biliyor musun madem çok seviyorsun kalk Rabbin için yorul ve kulluğunu yerine getir ki Rabbinden istemeye yüzün olsun unutma hersey kader olabilir ama kadere engel olan bir silahı Rabbimiz bize vermistir oda dua ama önce Rabbine karşı sorumluluklarıni yerine getir günde 5 vakit fazla birsey degil her vaktin ardindan iste Rabbinden unutmaki Allah vermek istemeseydi bize istemeyi vermezdi vazgeçmeyin sevdiğiniz için kalkin yorulun bu demek değildirki sevdiğimi geri almak için namaz kıliyorum merak etme rabbim onunda sınavini göstericek sana uzun lafın kısası kadere engel olacak müthiş bir silah vermiş Allah c.c. onu kullanmasıni bil Şüphesiz Yer ve Gök onundur Bütun kalplerin Anahtarı ondadır.. selam ve dua ile

B

Belki bir gün ...

Kayıtsız
Misafir
Görüyorum ki herkesin bir yarası var bende onlardanım kardeşlerim geçmiyor bu şey nasıl biter hiç bimiyorum benim de dualarınıza ihtiyacım var ?

D

Diyar.1

Kayıtsız
Misafir
Yaşanmışlık olup unutamayanlara hak veriyorum ama benim gibi tanıyamayip ve yaşanmışlığı olmadığı halde hiç aklından çıkaramayanlar napsin. Kendime deli miyim, psikopat mıyım diye sorar oldum artık. Hiç olmayacak birini düşünüp durmak ne saçma şeydir bilen bilir. Yazarken utanıyorum, yaşarken kendimden utanıyorum, farklı dünyaların insanları olduğumuz halde arada kilometreler olduğu halde unutamamak hep düşünmek öyle yorucu ki. İnsanın kendine yaptığı kötülüğü hiç kimse yapmıyormuş. Yoruldum artık, hayırlı o kadar insan varken gidip ne olduğu belirsiz birini düşünmekten yoruldum, 3 yıl oldu geçmiyor!

M

Ms. Lightbringer

Kayıtsız
Misafir
Merhaba arkadaşlar, bende 2.5 yıldır hayatımda olan evlilik düşündüğümüz bir çocuktan ayrıldım. Aileler ayırdı bizi. Anlaşamadılar annemde beni vermedi ve sevdiğim çocuğu arayarak sana verecek kızım yok dedi. Çocuk sözleri kaldıramadı ve kendini çekti benden. Yalvardım yakardım bir şans diledim her şey düzelir dedim ama o beni bırakıp yurt dışına gitme kararı aldı. Son kez görmek istedim bana bunu bile layık görmedi. Bir veda bile etmeden gitti. Her şey çok güzel ilerlerken nasıl bir anda bu kadar tepetaklak olabilir işler. Evlilik teklifi bile etmişti. Şimdi o yurt dışında bense kalbimde bıraktığı derin acıyla el ele tutuştuğumuz yollarda yürüyorum. Evde oturduğu koltuğa bakıyorum. Her gün ağlıyorum o ise fazla abarttığımı, kendi vicdanının rahat olduğunu söyledi. Allah' ım nolur al aklımdan, ruhumdan, kalbimden bu acıyı... unuttur Rabbim.

Ashab

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm arkadaşlar öncelikle yaşanmış olduğunuz olayla islama hiçbir uygunluğu yoktur’ nedeni meşru olmayan bir şeyi islamla bağdaş kuramazsınız yukarda olan olaylar etrafında meşru olmayan şeyler var iş ne kadar duygusal olsa da bakın Allahın Haram kıldığı bir eylemi hayata ve vakaya uygulanamaz bunun’ adı hangi ilişki hangi aşk olursa olsun” eyer Rabbinin rızasına erişmek istiyorsan onu razı etmeye bak Meryem suresi 64 senin Rabbin unutkan değildir”
O seni terketme’di Rabbinin rızasına yaklaş sen Allahın hudutlarını gözetle koru o da seni bu düşmüş olduğun illeten kurtaracak” Allah’a sahih bir Tevbe ve iman edelim ona yönelelim”

S

Sema bayrak

Kayıtsız
Misafir
Selamün Aleyküm...
Sevdiğim biri var. Sadece sevmek değil çok sevmek. Anlatamamak, tarif edememek, miktarını ölçememek...
Aylardır dua ediyorum, ağlıyorum. Rabbimle konuşuyorum beni neden sevmedi diyorum. İllaki sebepleri vardır, haklı sebepleri de vardır...
Şimdi diyeceksiniz ki "Dünyada onca sıkıntı var be kardeşim, üzüle üzüle buna mı üzüldün? Her gün ağlaya ağlaya buna mı ağladın?" diyeceksiniz. Haklısınız bazen ben de aynı böyle düşünüyorum. Dünyada milyonlarca büyük dert varken ben buna dertlendim...
Çünkü bu insan ciddi manada evlilik düşündüğüm, çocuklarımın babası olsun diyebildiğim tek adamdı.

Tabi kendi kendime hayaller... Karşılıksız. Benim sevdiğimi biliyor ama o sevmiyor.
Şimdi burdaki abilerim, ablalarım, kardeşlerim bana bir dua önerebilir mi? Anladım bu işin olacağı yok. Ama aklımdan, zihnimden, beynimden, kalbimden atmam şart... En azından bunun için dua istiyorum. Ciddi manada çok üzülüyorum. Sevenler, acısını çekenler bilir bazen çok dayanılmaz oluyor. Sevilmemek çok kötü... Lütfen Allah rızası için, unutmam için bana dua önerebilir misiniz?
Sen en çokta sevilmek için sevmişsin.öncelikle sebepsiz karşılık ümit beklemeden sadece o olduğu için ve içindeki sevgiye ençokta onu yakıştırdığın için yani sadece sevdiğin için olsaydı bukadar yıkılmazdın çünkü herkesin içindeki sevgi kutsallığı yada kime yakıştıracağı bilinmez yada kime yakıştıracağını bilemez bence sen sevmenin sevginde birini bulmanın tadına vardın onu yaşa herkes herkesi sevecek karşılık verecek diye kaide yok unutmak içinde Allaha yarabbel alemin birtek sen bilirsin ol dersen olur.eğer olmazsa yarabbel alemin bana sebebini göster tez zamanda bende unutayım.biliyomusun baştan olmayacağını bilseydin bukadar yıkılmazdın ayrıca olsun diye duaya hakkı olmayanlar var sadece unutmak için dua ediyolar senin olsun diye dua etmeye hakkın var et duanı Allah ol derse olur buda ayrı bir boyut iyi kaderlerin olsun kal selametle

Üst Alt