Üniversite Sınavı

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
15.03.2015 Pazar Günü Türkiye genelinde üniversite sınavlarının I.etabı yapılacaktır. Yani, YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı.)
Bu sınavı geçenler üniversite sınavının II.etabına girmeye hak kazanacaktır. Onun adı da: LYS, (Lisans Yerleştirme Sınavı.)
Pazar günü yapılacak sınavda tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. Gönüllerinde nereyi okumak istiyorlarsa, her bir öğrenci kardeşim o bölümü kazanmış olsun.
Dualarımla.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamün Aleyküm . Erkek kardeşimde sınava girecek pazar günü dualarınızı esirgemeyin lütfen yavrum 2 sene gece gündüz demeden ders çalıştı .
Hayal kırıklığı yaşamasın çocuklarımız inşallah :(
Sınav olur geçer gider de hayal kırıklığını atamaz çocuklar üzerinden kolay kolay . Allah yardımcıları olsun .Allah zihin açıklığı versin. Amin ecmain kardeşim.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Amin, inşallah emeklerinin, gayretlerinin karşılığını en güzel şekilde alırlar ve istedikleri bölüme kayıtlarını da yaptırmış olurlar.
Hayrı ve şerri sadece Rabb'im bilir. İnşallah üniversite eğitimleri de kendilerine hayırlı olur, iyilik ve güzellik olur.
Dualarımız bütün öğrencilere.
Allahü Teala zihinlerini açık, kalplerini engin eylesin.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Üniversite imtihanı bitti. Bütün öğrencilerimize geçmiş olsun derim.
Öğrencilerden gelen ilk rivayetler:
Bu seneki soruların daha önce çıkmış soruların hiçbirisiyle örtüşmediğidir!
Hatta şu da söyleniyor,
"Yapılan sınavların en zoru bugünkü sınavdır!"
Sınav çıkışında epey bir ağlayan vardı.
Ama önemli değildir. Sınav zor da olsa başarı sırası değişmez. "Zorluk" her bir öğrenci için geçerlidir. Böyle olunca da sıralama değişmiyor, değişmeyecektir.
Tekraren geçmiş olsun.
Allah öğrencilerimizin yardımcısı olsun.

NOT

Bir öğrencimizin bundan 3 sene evvel 3000 sıralamayla, İstanbul'da özel bir üniversitenin Tıp Fakültesi'ne full bursu zor giriverdi!
Ondan bir sonra ise aynı üniversite, 7000'ne giren öğrenciyi full bursu kabul etti.
Yani böyle rezaletler de yaşanıyor ÖYSM'de!!!
Adalet mi, kumar mı ben çözemedim!
ÖSYM kendisini disiplinize etmesi gerekiyor.
Tekraren geçmiş olsun.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm.
Erkek kardeşim perişan halde .
Yeter artık yazık çocuklara sabahtan bu saate kadar elimiz kalbimizde.
Sorular zor mu değilmi bilmiyorum ama kardeşim stres ,uykusuzluk ve wc yüzünden sınıftan çıkmak zorunda kaldi hatta biraz kaçırmış da altına .
Zorla uyuttuk.
Erkek kardeşim dershane 1. cisi üstelik matematik deha si ! 8 net yaptı stres ve uykusuzluk wc kuralları yüzünden 1 sene belki kaybı olacak ne diyelim.
Allah diyorum ! yüreğim yanıyor ..
Ah ÖSYM seninde hesap ince !

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sorular oldukça zormuş! Rivayetler öyle! Yayınlansın bakalım biz de görmüş oluruz.
Bu sene ben de öylesine girecektim sınava ama sonradan vazgeçtim. :)
Hayırlısı.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Sonuçlar açıklandı ama ÖSYM'nin ne yaptığı ne yapmak istediği bir türlü anlaşılamadı..?
Bundan 3 sene evvel aldığı puanla, 1.300'cü olan bir öğrencimiz, bu sene aynı nette olan öğrenci ise sınav birincisi... ---)))
ÖSYM'nin mi kafası karışık, öğrencilerin mi belli değil...
Bu sene bir öğrencimiz ilk 12.000'de, bir diğer öğrencimiz ise 12.000 sıralamada bulunan öğrencimizden 3 fazla yanlışı daha var, aradaki uçurum 16.000! ---)))
Eskiden 3 yanlışın karşılığı sıralama olarak 5.ooo falandı, bu sene 16.000'e kadar çıkıvermiş..!!!
Ne rezalet şey ya...
Sanırım, bu sınavda, PARALEL TEMİZLİĞİ bir çok öğrencimizi derinden yaraladı ve ağlattı..!!!
Bu Paralel nasıl Paralel'miş öyle anlamadık..!!!
Her şey boş,
İkinci sınava hazırlanmaya devam, başarılar...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ben hocaya mı benziyorum? --))
Ben memurum, devlet memuruyum. Bu kadar yeterli olsun.
Kolaylıklar dilerim.
Dua ile.

Üst Alt