Üniversite sınavı için dua bekliyorum

brt95

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Üniversite sınavı için dua bekliyorum.
S.a Bu siteyi yeni kesfettim cok faydali ve yararli buldum oncelikle bunun icin cok tesekkur ediyorum.Universite sinavina hazirlaniyorum 2 senedir cok isteyip calismama ragmen kazanamadim.Sureklide onume bir takim zorluklar cikiyor.Rabbimden surekli hayirlisini diliyorum demekki hayirli degildi.Bu sene icinde sizden dualarinizi istiyorum rabbim hayirlisini versin hayirli degilside hayirli kilsin insallah.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allahü Teala yardımcınız olsun. Dualarımız kaçınılmazdır. Size ve diğer tüm kardeşlerimize. Allahü Teala, sizlere, imtahanda başarmanızı ve istediğiniz bölümde öğrencilik elde etmenizi nasip eylesin ve tüm kardeşlerime.
Bunun kavli dua olduğunu unutmayınız. Kavli dua fiili duadan sonra gelir.
Peygamberimiz devesinin sahibine:
"Deveni güzel bir şekilde (güvenilir ve emin) sıkı sıkıya (iyicene) bağla, sonra "dua" et..."
Allahü Teala çalışana karşılığını verir, emekleri zayi etmez, ben de az çok öğrencilerin arasındayım, gerektiği gibi çalışmıyorlar. Sizler için demiyorum ama çalışmıyorlar. Çok çalışmaktan ziyade sistemli, dakik çalışmak önemlidir. Bunu da unutmayınız.
Zaten sınavın I. ayağı tamamlandı geçtiniz mi bilemiyorum barajı inşallah II.ayağını da geçersiniz.
Selam ve dua ile.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
2015 yılı itibariyle üniversitelerde başarı sıralaması düşer mi yükselir mi..? Bilgisi olan var mı arkadaşlar..?

Mesela:

2014 yılında ilk 5.000'e giren bir öğrenci Sakarya Tıp Fakültesi'ne yerleşmiştir.

2015 yılı itibariyle, Sakarya Tıp'ta, başarı sıralaması 4.000'e yükselir mi ya da 6.000'e düşer mi..?

Bilgisi olan arkadaşlar varsa, malumat edinebilir miyim..?

Bekliyorum...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşim;senin nezdinde tüm öğrenci kardeşlerimin Rabbül alemin yar ve yardımcısı olsun hakkınızda hayırlı olanı tez vakitte nasip etsin inşallah.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
İki öğrencim vardı, niyetim Tıp İlmini okutmaktı lakin biri yan çizdi, uğraştım, mücadele verdim biraz da ufaktan minicik zorlama yaptım ama taviz vermedi olmadı,

Bir öğrencimizi, İstanbul'da bir üniversitenin Tıp bölümüne,

Diğer öğrencimizi de bir üniversitenin İngilizce Mimarlık bölümüne kaydettirdik.

Allah zihin açıklığı versin, başarılar dilerim. Selamlar.

Üst Alt