Tüm İslam Aleminin Berat Gecesi Mübarek Olsun!

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
488

Seyyidu’l-istiğfar:

“Allâhümme ente Rabbî, lâ ilâhe illâ ente halaktenî ve ene ‘abdüke ve ene alâ ahdike ve va‘dike m’esteta’tü. Eûzü bike min şerri mâ sana‘tü, ebûü leke bi-ni‘metike ‘aleyye ve ebûü leke bi-zenbî, fağfir lî fe-innehû lâ yağfirüzz ünûbe illâ ente.”

(Allah’ım! Sen benim Rabbimsin! Beni sen yarattın. Ben senin kulunum; gücüm yettiğince ezelde sana verdiğim sözümde ve vaadimde durmaktayım. Yaptığım kötülüklerin ve işlediğim kusurların şerrinden sana sığınırım. Bana lütfettiğin, üzerimdeki nimetlerini yüce huzurunda minnetle anıp, itiraf ederim. Aynı şekilde günahımı da itiraf ederim. Beni bağışla; çünkü senden başka hiçbir kimse günahları affedip bağışlayamaz.)
 

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
488
"Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin bahri envârike ve ma'dini esrarike ve lisâni huccetike ve arusi memleketike ve imâmi hazretike ve tırazi mülkike ve hazâini rahmetike ve tarıykı şeriy'atikel mütelezzizi bi tevhıydike insani aynil vücû di vessebebi fî külli mevcû din ayni a'yâni halkıkel mütekaddimi min nûri zıyâike. Salâten tedû mü bi devâmike ve tebkâ bi bekâike lâ müntehâ lehâ düne ılmike salâten turzıyke ve turzıyhi ve terzâ bihâ annâ Yâ rabbel âlemiyn."

(Allahım! Efendimiz Muhammed üzerine salat eyle; nurlarının denizi, sırlarının madeni, delillerinin dili, memleketinin el sürülemez gelini, hazretinin imamı, mülkünün süsü, rahmetinin haznedarı, şeriatının yolu ki, senin tevhidinle lezzetleniyor vücud hakikati. Ve bütün mevcutların sebebi, gözlerin gözü, hakikatlerin hakikati, senin evvelleri yaratmandan, senin nurunun ziyasından. Öyle salât eyle ki, sen devam ettiğin müddetçe devam etsin, sen baki kaldığın müddetçe baki kalsın ki; son olmaz ona, senin ilminin dışında. Öyle salat eyle ki sen onunla razı olasın, onu da razı etsin. Ve 0nunla razı ol bizden ya rabbel alemin.)

Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in Beraat Gecesi'nde çokça ettiği dua;

Allahümmerzukna kalben takıyyen, mineşşirki beriyyen lâ kâfiren ve lâ şakıyyen velhamdülillahi rabbilâlemin..!

Ya Rabbi, bizim kalbimizi şirk, küfür ve kötülüklerden koru..! Bizlere, dinimizin emirlerine uyan bir kalb nasip eyle..!


Amin...
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mesajlar
19,440
Bismillâhirrahmanirrahim. Eûzu bi-afvike min ikâbike ve eûzu bi-ridâke min sahatike ve eûzu bike minke celle vechuke lâ-uhsî senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike."
Anlamı:
"Ya Rabbi, cezandan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım, senden sana sığınırım, Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum, Sen kendini övdüğün gibisin."

Sübhanallahi velhamdülillâhi, ve lâ ilâhe illâllahü vallahü ekber. Velâ havle, velâ kuvvete ilâ billâhi’l-aliyyi’l-azîm.”
 

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Mesajlar
1,607
Esselamu Aleyküm Ve Rahmetullahi ve Berekatuhu.....

Allah tüm İslam aleminin Berat kandilini mübarek etsin..

Rabbim bu mübarek gün ve gecede, bizlerin üzerinden rahmetini, mağfiretini esirgemesin....

Dualarımda, dualarınızda buluşmak ümidiyle......
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,571
Tüm İslam Aleminin ve islamiforumlar.net ailesinin Berat Gecesi Mübarek Olsun!

 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,571
Berat kandiliniz mübarek olsun. Sağlık ve afiyetle inş.

 

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Mesajlar
1,607
Selamun aleyküm forum kardeşlerim,

Tüm mümin kardeşlerimin berat kandili mübarek olsun..

Rabbim bu gece berat edenlerden, hakkın kapısına yüz sürenlerden eylesin bizleri..

Rabbim dualarımızı kabul, günahlarımızı af buyursun.....
Amin...
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,571
Berat kandilimiz hayırlar getirsin.
 
Üst Alt