Tevbeyi bozmak

• Konuyu başlatan üniversiteli
  • Başlangıç tarihi
Ü

üniversiteli

Kayıtsız
Misafir
Tevbeyi bozmak, tevbe ettiğin halde aynı günahı işlemek, tevbe etmek.
Ben tevbe ettigim halde ikinci bir kez ayni günahi isledim. O an aklim basimda degildi sanki. Ne kadar günah oldugunu bildigim halde durduramadim nefsimi. Simdi ise cok ama cok pismanim, her namazimda aglayarak tevbe ediyorum, durup dururken bile agliyorum ama rabbimden af dileyecek yüzüm yok. Kafayi yemek uzereyim. Aklima geldikce cok korkuyorum. Sizce rabbim beni affeder mi?

Gönül sızım...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah c.c nün Rahmet ve Merhametinden ümit kesilmez. Tevbe kapıları her zaman açıktır. Ey îmân edenler! Günâhlarınızdan Allahü teâlâya tevbe-i nasûh ile tövbe ediniz. (Tahrîm sûresi: 8)

Tevbe etmesi mü’minin imanının olduğunu gösterir. Tekrar günaha dönmesi ve sonradan pişman olması ise insan olduğunun belgesidir. İmtihan böyledir. Bir hata etmiş olması da diğer güzelliklerinin iptali değildir.

Lütfen okuyun==> Tövbesini bozan ne yapmalı

EmeliNur

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamlar, insanoglu zayif'tir, güçsüzdür. imanida zayif ise çabuk birakabilir kendini seytana ve nefs'ine. Bunu hepimiz yasiyoruz. Gunahsiz kul yoktur su dunyada.. Insan ALLAH'in rahmetinden umit kesmemelidir, heleki bu ust uste geliryorsa daha bir sarilmalisin Rabbine cunku seni bir tek duyan, bilen, seven O'dur.. Seni iyi edecek iyilestirecek olan Allah'tir.. "Tövbe etmek varken ümidini kesene sasarim " demis HZ Ali.. Seytan'in insanlar uzerine birakmak istedigi psikolojik suçluluk duygusudur bu, sizi en iyi bu sekilde yenebilir. Sizi olabildigince suça, gunaha bulastirmaya çalisir, sonra size suçluluk duygusu yasatir ve umidinizi tamamen Allah'tan kestirir.

Bu sizin hayat sinavinizin bitisi olur Allah muhafaza, geç olmadan ne olursa olsun ALlah'a yonelin ve hergun tövbe istigfar edin.. dua edin.. Seytanin ve nefsinizin tuzaklarina dusmeyin. Ben namaz'imi çok aksatirdim ve surekli suçluluk duygusu yasadim ve tamamen birakmak istiyordum ama Rabbim izin vermedi Elhamdulillah.. Cünkü dualarimda hep kalben istedim, ben beni biraksamda beni birakma Yarabbi.. Allah kulunu sevince kendine yonelmesi için onu zor imtihanlarla sinar heleki yanlis yolda ise. Allah kuluna zulm etmez ama onu sinar.. Ona inanip ona yonelenleri asla birakmaz.. Kalben isteyin çok isteyin sizi sevmesi için, sizi kurtarmasi için çok isteyin ve kendinizi birakmamaya çalisin.. Allah'in isimlerine, namaz'a, kur'ana sarilin, onlar nefsinize, seytana ve hayat mucadelenizde size çok yardim edecektir.. Sevgilerle.. Allah hepimizin yardimcisi olsun ..

Üst Alt