Tevbe suresi son 2 ayeti okunuşu ARAPÇA-TÜRKÇE

beydeba

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
tevbe suresı son 2 ayet, Lekad câekum okunuşu, Tevbe Suresinin son iki ayetini 7 kere okumamanın önemi nedir, Tevbe suresi 128-129 ayeti tevbe suresi son iki ayet okunuşu, tevbe suresinin son iki ayeti, tevbe suresinin son iki ayeti okunuşu
Tevbe Suresinin son iki ayeti arapça yazılışı
tevbe-suresi-128-ve-129-ayetleri.jpg

tevbe suresi son iki ayeti okunuşu. Tevbe Suresinin son iki ayeti arapça yazılışı, Tevbe Suresi son ayeti, Tevbe Suresi 128 129. Arapça yazılışı, Tevbe Suresi son iki ayeti OKUNUŞU, Tevbe suresinin son iki ayeti Faziletleri, Tevbe Suresi son iki âyeti Diyanet, Tevbe Suresi 128 129. Türkçe meali
Tevbe Suresinin son iki ayetini 7 kere okumamanın önemi nedir
Kurtubi tefsiri’nde Allah Resulü (s.a.v)’in şöyle buyurduğunu rivayet ediyor.

“Her hangi bir kimse Tevbe Süresi’nin son iki Âyetini herhangi bir günde okursa o gün içinde ölüm olayından kurtulur.”

Tevbe süresi son iki Âyet-i Kerime; Tevbe Suresinin son iki ayeti arapça yazılışı

لَقَدْ جَٓاءَكُمْ رَسُولٌ مِنْ اَنْفُسِكُمْ عَز۪يزٌۘ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَر۪يصٌ عَلَيْكُمْ بِالْمُؤْمِن۪ينَ رَؤُ۫فٌ رَح۪يمٌ
فَاِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِيَ اللّٰهُۘ لَٓا اِلٰهَ اِلَّا هُوَۜ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظ۪يمِ

Tevbe suresi son iki ayet okunuşu
“Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).
Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).”

Tevbe Suresi 128 129. Türkçe meali
Andolsun, size içinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona ağır gelir, size çok düşkündür, müminlere karşı şefkat ve merhamet doludur.

Buna rağmen yüz çevirirlerse de ki: Allah bana yeter, O’ndan başka tanrı yoktur, ben yalnız O’na güvenip dayanırım; O, büyük arşın sahibidir.

Üst Alt