Teşekkür etmenin önemi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Teşekkür etmenin önemi
tesekkurmesaj.jpg

Teşekkür etmek..
Günümüzün modern insanı için konuya ekonomik boyut katarak cevaplayalım soruyu;

“Sıfır maliyetle dünyanın en karlı yatırımıdır teşekkür etmek.
Basit bir minnet ifadesi, emeklerin karşılığı olarak, maddi değer içermeyen bir ödeme aracı.”

Tamam, kabul. Hayatımız dayanılmaz sıkıntılarla geçiyor.
Sorunlar büyük… İşsizlik, pahalılık, terör ve hayallerin asla vücut bulmadığı bir yaşam alanı. Tarifi imkansız bir stres fırtınası altında yaşıyoruz!
Teşekkür etmek, işte bu fırtınadan, huzura, sakinliğe ve insan olmanın dayanılmaz erdemine açılan bir kapıdır. Kibirden arınmanın formülize edilmiş şeklidir…

Ne diyordu şeytan gözleri sevinçten parlayarak?..
“En sevdiğim günahtır kibir!”

Neredeyse sevgi dahil herşeyin maddiyatla ölçüldüğü bu vahşi dünyada belki de şeytandan uzak durmanın, kalp kırmaktan ziyade gönüllerde taht kurmanın büyülü şifresidir, bu basit iki sözcük.

Deneyin, göreceksiniz…

Herşeyiniz olan çocuğunuzun gözlerindeki masumiyetten anlayacaksınız. Tam tabiriyle, “Saçını süpürge eden” eşinizin mahçup mutluluğunu göreceksiniz.
İş yerinde rakip saydığınız mesai arkadaşınızdaki şaşkınlığı fark edeceksiniz. Sevdiğinizin gülümsemesinde huzur bulacaksınız…

En küçük emek için,
lütfen “Teşekkür” ediniz…

Sevdiklerimize teşekkür ederim demek zor gelmesin...
Görünüşte sadece iki kelimeden ibaret “teşekkür ederim” Ancak, altında çok manalar gizli ve bazen bir tebessümü ve mutluluğu ateşleyen iki sihirli kelime Sabahtan akşama kadar iyice bunalmış bir memura, güzel duygularınızı ifade eden görünüşte basit bir “teşekkür ederim” sözünüz, her ne kadar sizin işinizi yapmak mecburiyetinde bile olsa, onun yorgunluğunu azaltacak, belki de günün bütün stresini evine taşımasına engel olacaktır

Modern yaşamın, gerçekten modern olabilmesi için kendinize bir kefaret belirleyiniz. Çatık kaşların gevşediğini, asık yüzlerin gülümsediğini, içinizden bir şeylerin yer değiştirdiğini göreceksiniz…

Hadi, bir adım atın huzura.
Teşekkür edin…
Sıcak bir sevgi haresi içinde olduğunuzu göreceksiniz.
Kendi adıma,
Size yazdığım yazıları gün ve gün okuyup, beni yalnız bırakmadığınız için ve nefesime bir nefes kattığınız için Teşekkür ederim...
Gülümsediğinizi,görür gibiyim

Küçük bir davranış, bir inceliktir teşekkür etmek.
Öylesine zahmetsiz ve kolay.
İki kelime eni konu.
Söylemesi öyle kolay; neticesi öylesine büyüktür ki…

Ne ince bir nokta.
Akrabalarımıza, annemize, komşumuza, öğretmenimize, arkadaşımıza, çocuğumuza
teşekkür edemiyorsak Allah’a da teşekkür edemeyiz.
Allah’tır bize her şeyi veren.
O’dur bütün teşekkürleri asıl hak eden.
Şükrederiz bizi ve dünyayı var eden Allah’a.
Şükrederiz bize hayatı bahşeden Allah’a.
Her şeyin sahibi Rabb’imize şükretmek nasıl insanlık görevimizse,
aradakilere, yani akrabalarımıza, annemize, komşumuza, öğretmenimize,
arkadaşımıza, çocuğumuzun bizlere yaptıkları yardımda, iyilikte teşekküretmek de bir görevdir.

Teşekkür etmeliyiz kuşa, çiçeğe, havaya, denize, kaleme, meyveye, çöpçüye,
bakkala, şoföre…
Teşekkür etmeliyiz ki kalbimiz
Allah’a şükretmeye açık olsun.
Bende size tesekkür ederim..varliğiniz ile beni onca zaman yalnız bırakmadınız için..
Tesekkür ederim size sevgili dostlar..
beni sevdiğiniz için...
Tesekkür ederim..sabırla yazilarım okuduğunuz için...
beni Gurbert Diyarinda yanliz birakmadiginiz icin
Tesekkürler..
Sizi Allah için seviyorum...

Üst Alt