Televizyonda yayınlanan yarışmalar

belkibirgün

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm, burda daha önce konusu geçti mi bilmiyorum ama bayadır kafamı kurcalayan bir durum var. Son zamanlarda televizyonda yayınlanan giyim ile alakalı tarz yarışmaları ve survivor diye bir yarışma var. İster istemez evde bazen açık olduğunda izlediğim olmuştu, başta baya eleştirdim bu ne saçmalık ama sonrada alışkanlık gibi birşey kendimi ara ara da olsa bunları izlerken buluyorum ve bir yandan da çok rahatsız oluyorum, acaba bunları izlerken günaha giriyormuyum diye çünkü ne bulundukları şartlar nede sergiledikleri tavırlar islamiyete uygun olmayan tavırlar dahası islamiyet bir yana gençliğe kötü örnek teşkil ettiklerini düşünüyorum. Özellikle survivor yarışmasında. Biz bunu izleyerek bunların yaptığı varsa bir günah ona ortak mı olmuş oluyoruz? Bu konu hakkında aydınatırsanz çok sevinirim...

YÖNETİM/UYARI: Yazıdaki kelime ve noktalama hataları düzeltildi, tabi bu zaman alıyor. Mesajlarımızı dikkatli yazalım, kontrol edelim ondan sonra gönderelim inş.

belkibirgün

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam doğrudur hızlı yazarken dikkat etmeden yazıyorum ama bir öğretmen olarak daha dikkatli olmalısınız demişsiniz ya orası biraz sıkıntılı.Öğretmenim ama mesleğimi icra etmediğim için daha doğrusu ettirmedikleri için mesleğimin gerekleri de zaman içinde körelip gidiyor.Elimden geldiğince daha dikkatli olmaya çalışacam.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
uku.jpg

nurella.jpg

Verdim şukuyu tarzsın dfgtndfgtn

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bu akşam bazı arkadaşlarla bir yerde otururken, televizyonda da açık oturum vardı. Ekonomist bir kadın konuşurken, ki yüzü görünüyordu, başı açıktı, gerdan bölgesi de açıktaydı ama baya da cazip güzel bir hanımefendi idi, orada arkadaşlardan biri: "Ne kadar da güzel" dedi ve küçük de olsa bir meyl-i nefis yaptı.
İş bitmiştir, belki de bu meyil, bu nefsi arzu ve şu kısacık cümle onun 100 vakit namazını sildi süpürdü. Olur mu olur.
Diyeceğim odur ki, kadınların (televizyon da olsa) bakılması haram olan bölgelerine bakmak, onları seyretmek haramdır günahtır ve cezası da vardır, Kıyamet'te ceza bilirsin, "ateş"tir. Dolayısıyla azap ağırdır!
Sadece bu kadarını ifade ediyorum, senin söylediğin yarışmalar ise tam bir rezalet, hiçbir şekilde bakılamaz, seyredilemez haramdır, günahtır. Yapılan günahlara elbet ortak da olursunuz.
Dikkat edilmelidir.

NOT

İslam, kadını erkekten; erkeği de kadından ayırırken, onlara zulmetmek için bunu yapmaz. Erkeği de, kadını da tertemiz kılmak için bunu yapar!
Bu incelik unutulmamalıdır.
Peygamberimiz, zinayı ifade ederken sadece "fiili" (reel) zina üzerinde durmamış,
Elin de, gözün de, kalbin ve nefsin de zina edeceğinden bahsetmiştir mecazen. Bunlar da önemlidir!
Dua ile.

Üst Alt