Tayyip Erdoğan'ı kimseye yedirtmeyiz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamünaleyküm, değerli Adminim hoşgeldiniz..
"ölümü veya yaşamayı bile siyasetçinin kudretinden bildirecek kadar gizli bir şirk." olarak algılandıysa ki ben Sizi taniyorum ve öyle algılamadım..
ama yazdiklariniz Selahattin kardeşimizin algıladıği gibi de yoruma acikti...O sizi sadece iyi niyeti ile uyarmak istemiş....

Neyse biz her birimiz konuya farkli boyut ve pencereden baktiğimiz için Her birimiz başka telden çalmışız...
herkez kendince haklıdır...:bilmemm:.

Birimiz Siyahset-en, birimizde Akset-en ,birimizde griSütundan bakinca ayy pardon griset-en bakinca Gördüklerimizi siyahsetin yansıttığıni yazdık, gerisi teferuat..sırıtık.:,
"Demediğim şeyleri dedim.. demiyeceydim ama dedirttiler..delirttiler..Hakkınızı Helal Edin " sırıtık.:,

farklı renkleri farklı açılarda kırarak kendimizce doğru olduğunu düşündüklerimizi yazdik...

dgüüll,.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamünaleyküm, Ekrem adminin şirkle falan ilgisi olmaz. Biz yazısını, Bugünkü hükümetin hizmetlerini ifade etmek amacıyla yazdığını biliyoruz. Zaten açılan konunun amacı buydu. "ölümü veya yaşamayı bile siyasetçinin kudretinden bildirecek kadar gizli bir şirk." demek yerine, bazı kişiler yazıyı yanlış anlayabilir diye uyarı yapmak daha yapıcı olurdu. Biz insanlar fıtratımız gereği zahire daha çok bakarız. Birisi vefat ettiğinde, başsağlığı dileriz, ardından neden öldü (hastalık,kaza v.s) diye sormadan edemeyiz. eeee neden öldü? Allah'ın c.c taktir ettiği an geldi de ondan öldü. Niye o zaman hastalıktan, kazadan v.s den öldü diyoruz.? Niyet kusur bulmaksa bunada bulunur, şirkle suçlanacaksa bu lafla bile suçlayabilirsin. Ekrem adminde orada, bugünkü şartlar olsaydı, belki tedavi olurdu iyileşirdi, belki de Allah c.c sebep olarak o hastalığı değil de, başka bir şeyi halk ederdi demek istiyor. vesselam

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamünaleyküm, Ekrem adminin şirkle falan ilgisi olmaz. Biz yazısını, Bugünkü hükümetin hizmetlerini ifade etmek amacıyla yazdığını biliyoruz. Zaten açılan konunun amacı buydu. "ölümü veya yaşamayı bile siyasetçinin kudretinden bildirecek kadar gizli bir şirk." demek yerine, bazı kişiler yazıyı yanlış anlayabilir diye uyarı yapmak daha yapıcı olurdu. Biz insanlar fıtratımız gereği zahire daha çok bakarız. Birisi vefat ettiğinde, başsağlığı dileriz, ardından neden öldü (hastalık,kaza v.s) diye sormadan edemeyiz. eeee neden öldü? Allah'ın c.c taktir ettiği an geldi de ondan öldü. Niye o zaman hastalıktan, kazadan v.s den öldü diyoruz.? Niyet kusur bulmaksa bunada bulunur, şirkle suçlanacaksa bu lafla bile suçlayabilirsin. Ekrem adminde orada, bugünkü şartlar olsaydı, belki tedavi olurdu iyileşirdi, belki de Allah c.c sebep olarak o hastalığı değil de, başka bir şeyi halk ederdi demek istiyor. vesselam
Eyvallah serdar kardeşim ağzına sağlık.
Bende bunu ima etmeye çalıştım ve hatta kendimden örnek verdim ama yanlış anlaşıldık napalım kader utansın.
Az önce facebookta hani şu 14 yaşında ölen çocuk için bir yazı gördüm. Allah canımı alsın o çocuk için tamda benim düşündüğüm gibi bir yazı yazılmış.
o yazıyı burada da paylaşacaktım velakin yine uyarı alırım endişesiyle paylaşmadımxxzzl.. Ve artık butür konulara girmiyorum...

HORMETLERİMLE.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
niyetimiz kusur bulmak değildi.aslında ekrem abiden çok beni yanlış anladınız ama neyse.bhoff
Yanlış mı anladık? Yanlış mı anlattın? Neyse özür dilemek de erdemdir.. Sanal burası zaten, bazen değil çoğunlukla yanlış anlaşılmalar olabilir. Sonunda doğruyu bulduysak afferin bize...

Lahavle

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun teşekkür ederim

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Yanlış mı anladık? Yanlış mı anlattın? Neyse özür dilemek de erdemdir.. Sanal burası zaten, bazen değil çoğunlukla yanlış anlaşılmalar olabilir. Sonunda doğruyu bulduysak afferin bize...

ne özür dilemesi bayım.aslında ben teşekkür bekliyorum ne özür dilemesi!!! sizi şirk gibi bir mevzuda uyaran birine değil özür diletmek,teşekkür etmelisiniz. o cümleler bal gibide şirke girer diye ekrem abiyi sevdiğimden uyardım. beyazıd bistami hz.lerine allah sorar? "ne getirdin ya beyazıd"

beyazıd hz.leri hiçbirşey getirmedim,lakin şirkte getirmedim allahım der. allah "peki süt içtiğin gece şirk etmedin mi? miden ağrıdığı o gece midenin ağrımasını benden değilde,sütten bilmiştin" der.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Senin yaptığın uyarmak değil bayım! Kaş yapayım derken göz çıkartmak! Bu cümlede şirk tehlikesi var, bu gizli şirk olur dersen tamam bu uyarı olur. Fakat Allahın kudretini siyasetçiden bilmek gibi bir ima da bulunursan bu hakaret ve iftiradır.

Aslında buraya uzunca bir açıklama yazmıştım, fakat sonradan düşündüm ki, benim daha önce yazdıklarım anlaşılmamışsa bu hiç anlaşılmaz. Bu nedenle yazıyı sildim kısaca geçmeye karar verdim..

İtiraz ettiğimiz gizli şirk olabilecek cümle değil bayım! senin üslubun. Sen daha bunu idrak edemedin. Ekrem adminin kullandığı cümlede, gizli şirk tehlikesi var dersen amenna buna kimse itiraz etmez zaten. Sen gidipde ölümü ve yaşamayı siyasetçinin kudretinden bildirecek kadar gizli bir şirk diye cümle kurarsan, uyarı yapayım derken hakaret ve iftira etmiş olursun. Buna bizim köyde kaş yaparken göz çıkarmak derler. Ekrem adminin, Allah'ın kudretini siyasetciden bildiğine eminmisin? Buna yemin billah edermisin? Çünkü yazdığın cümlenin sonu ona uzanıyor! Ben sana özür dilemek erdemdir yazdım, üslubuna dikkat çekmek için. Sen hala o cümleler bal gibide şirke girer diyorsun. Kimse sana o cümle şirke girmez demedi ki! Ben senin kurduğun, uyarı yaptığını zannettiğin cümleden bahsediyorum. Demekki biz yukarıda boşuna yazmışız. Demek ki anlaşılmamış! Kimseyi Allah'ın kudretini bir siyasetçiden bilmekle suçlayamazsın. Ta ki o kişi bunu kendi beyan edene kadar!!! İtiraz noktası budur. Sen kendince uyarı yaptığını sanıyorsun!! Öyle bir cümleyle uyarı olmaz kardeşim, ancak yazı sahibini rencide edersin! Sen gidip ölümü ve yaşamı siyasetçiden bildiğini ima eden bir cümle yazarsan, kendiside, onu tanıyan biri olarak ben de itiraz ederim. Senin sorunun yanlış anlaşılmak değil, yanlış anlaşılmıyorsun, yanlış anlatıyorsun veya yanlış ifade ediyorsun yada lafın nereye gideceğini kestiremiyorsun diyelim..

Kusura bakma benim üslubumda biraz serttir, kırıcı olabilyor, buna rağmen, tanımadığım bir insanı şirkle suçlanmış durumuna düşürmek kadar ağır kaçmaz... vesselam

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamu aleyküm dostlar hayırlı geceler olsun inşAllah.
Değerli dostlarım aslında bu konuda yorum yazmıyacaktım ama baktım hava bulutlanmış bu nedenle bulutları biraz dağıtmak için birkaç şey yazayım dedim.
Öncelikle, serdar kardeşim beni savunduğun için sonsuz teşekür ederim Allah senden razı olsun.
Selahattin kardeşim siz benim yazdıklarımı şirk olarak algılamış ve şirk e giririyorsun diye bana uyarı göndermişsin amenna,
velakin güzel kardeşim ben ilkokuldan tahsil olduktan sonra gurbete çıktım ve 1983 yılında ehliyet aldıktan sonra ogün bugündür otobüs, kamyon kulanıyorum, ve daha 5 yıl öncesine kadar yani eve internet alana kadar cuma, ve bayram namazlarından başka namaz kılamıyor, dini kitaplar okumaya fırsat bulamıyordum.
Nezaman eve internet bağlattım işte ozaman dini sitelere girmeye başladım ve serdar kardeşimin bu siteyi açmasıyla veben sitede islami paylaşım yaparak azda olsa dinimiz hakkında birşeyler öğrenmeye başladım.
Şimdi gelelim şirk dediğiniz yazıma, güzel kardeşim bir insan bilerek şirk yaparmı? ki bir kediyi ezmemek için yüklü kamyonla şaranpole düşen biri.
Ben o yazımda ölümü ve yaşamayı siyasetçinin kudretinden bildirecek kadar gizli bir şirk manasında yazmadım açık konuşmak gerekirse ben şirk nedir bu konuya gelene kadar onuda bilmezdimutngc.. sayenizde onuda öğrendim.
O yazımda serdar kardeşiminde anlattığı gibi bugünkü şartlar olsaydı belki ölmezlerdi demek istedim ama bugünkü şartlar olsaydı diye yazmayı unutmuşumxxzzl.. tamam ben cahilliğimden unutmuşum ama orada nedemek istediğimi serdar kardeşimin anladığı gibi siz değerli kardeşleriminde anlaması gerekirdi ve ben ölümü ve yaşamayı bir siyasetcinin kudretinden değil Allah'ın kudretinden olduğunu bilmeyecek kadar cahil biri değilimhmmnn siyasetcinin tek kudreti vatandaşı ayakta uyutup beleşten otel parası almak yani memleketi hortumlamaktır vebu 11 yıl öncesine kadar böyleydi..

Şunu hepimiz biliyoruzki derdi veren Allah dermanınıda verirmiş
ve 10 11 yıl öncesine kadarda cebinde parası olan bu dermanı bulurdu, yani, 11 yıl öncesine kadar cebinde parası olan en kıral doktorlara muayene ve tedavi olup ayağa kalkarken, cebinde parası olmayan hasta lar Allah'ın rahmetine kavuşuyordu.
Siz dedinizki benim annem 2013de kanserden öldü (Allah rahmet eylesin) peki rahmetli anneniz hasta olmadan yani kanser teşhisi konmadan önce ağrı, sızı var diye doktora götürüp tepeden tırnağa bi muayene ettirdinizmi? tabiki götürmediniz çünkü götürseydiniz anneniz belki şuanda hayatta olurdu. sakın yanlış anlamayın neden böyle yazıyorum, çünkü erken teşhis neticesiyle kanseri mat eden iki kişi tanıyorumda ondan böyle dedim.

Şimdi gelelim benim babama; babam hastalandığında ben ist. bayburt arasında otobüste çalışıyordum, sosyal güvencem yani sigortam yoktu, sigortam olsa dahi cebimde param yoktu ki özel doktora, olmadı amerikaya götüreyim.
2000 yılında kaybettiğim ablam eşinden bağkurluydu olsa neolacak cebinde parası yoktu.

Ve gelelim bugünün şartlarına; geçtiğimiz ramazan bayramına üçgün kala anacığım evin önünde düşüp kalça kemiğini kırmış, kırık olduğunu anlayamadığı için doktora gitmeyi red etmiş bizde gönlünü yapıp hastaneye götürdük, önce acile götürdük film çekildi kırık olduğu belli oldu hemen yatırdılar birkaç ufak tefek rahatsızlıkları giderilip bir hafta sonra platin taktılar 2 gün sonra taburcu edildi,
Doktor parası, çatal parası, bıçak parası, yatma parası, refakatcı parası derken toplam masraf 0+0=0
Allah korusun bu yıllar önce olsaydı tedavi masraflarının altından nasıl kalkardımxxzzl..

ben daha önceki yazımda bahsettiğim gibi bugüne kadar hastane yolu bilmeyen, doktor yüzü görmeyen ben geçen ay rahatsızlandım geçtiğimiz salı devlet hastanesine acile gittim acilde birşey anlaşılmadı ağrı kesici bir iğne çaktılar gönderdiler ortopedi servisine, sıram geldi girdim içeri, doktor ayağını oynat, şuraya çevir buraya çevir dedikten sonra önündeki bilgisayara birşeyler yazdı ve ''görüntü odasına gidin bir film çektirin ben oraya isminizi verdim'' dedi (daha önce bilgisayardanmı isim veriliyordu yoksa eline bir kağıtmı veriliyordu?) neyse, ayaklarımın (kemiklerin) filmini çektiler tamam siz doktorun yanına gidin dediler(eskiden böylemi diyorlardı? film çıkacakta eline alacaksında gidip doktora vereceksin) biz doktorun yanına girince doktor yine bilgisayara geçti,bende baktım benim filmler bilgisayara bizden önce gelmiş, filmleri inceledi, döndü bana ''kalçanda ve dizlerinde kireçlenme var sana iğne ve şu hapları yazıyorum bunları kulan 2 hafta sonra gel şimdilik geçmiş olsun'' dedi bizi gönderdi.
eve geldim internete girdim yine devlet hastanesinde başka bir doktora randevu almak için sisteme girdim, aklıma yine kendi doktoruma bakmak geldi baktımki ayın 25 ine benim randevum hazır bana sadece saattini belirlemek kalmış. (önceden böyle birşey varmıydı?)

Şimdi benim bu hastanede gördüğüm ilgi, yıllar önce varmıydı? tabiki sıradan bir vatandaşa karşı yoktu. buna karşı ben AKP li olmadığım halde Syn. Recep tayyip erdoğan'a neden oy vermiyeyim.
Benim bu yaşadıklarımı ve yazdıklarımı şirk olarak algılayan güzel kardeşlerim benim şirkle mirkle işim olmaz çünkü ben gördüklerimi, bildiklerimi ve yaşadıklarımı yazarım...

Ve değerli dostlarım bir yanlış anlaşılma neticesinde sert tavırla birbirimize bayım mayım gibi hitap edip kalp kırmak yerine abi veya kardeşim gibi güzel kelimelerle hitap edelim çünkü hepimiz kardeşiz.
Ve yine ben yukarıda şirk nedir vs.vs bilmiyordum dedim neden? çünkü benim bunları bilmediğimi Allah c.c biliyor, ohalde Allah'ın bildiğini ben kuldan niye saklıyayımxxzzl..
Dostlarım olayın bukadar uzamasına ve sertleşmesine sebep olan ben sizlerden özür dilerim.
Selam ve dua ile.güüll.,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ben lafa değil icraata bakarım

1980505_225933710944443_397489982_o.jpg

1978368_225933820944432_1873163972_o.jpg

1980505_225933867611094_1037477836_o.jpg

durgun

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm.
Tayip Erdoğa'nın yerinde başka biri olsaydı bu ülke batmıştı. zaten ondan başka da lider olabilecek kimseyi göremiyorum. Ülkemiz için neyse hayırlısı o olur umarım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
erdogan.jpg

sineyi millete döndüğümde ülkemin üzerinde oynanan oyun ve hainlere karşı mücadele veren başbakanımız recep tayyip erdoğana destek vermek için;
bir oy bir millettir sözüne binaen;yüreğim ve dualarım ile bir fazla Oy da olsa Başbakan Erdoğan'a destek vermek için Türkiye'ye Geleceğim inşaAllah..
La havle vela kuvvete vela kudrete illa billa huvvel aliyül azim...Hu valahi Hu ekber Ya Hayy cc..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
1958232_601679673243808_1818243445_n.jpg

Burası İstanbul/Yenikapı Tarikat ehli kardeşlerimiz Başbakan Tayyib Erdoğan'a dua ediyorlar..
duaa..

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm, öncelikle erdoğan bana samimi gelmiyor (konuşmaları) cemaatte samimi gelmiyor ikisinide doğru bulmuyorum, erdoğanı adaletli görmüyorum ve ikisinede güvenmiyorum. hangi tarafı tutuyorsun derseniz bilinki o Allah'ın kanunudur!

Üst Alt