Takva sahibi olmak

ali arslan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
takva sahibi olmaya Allahin yolunda gitmeye calişirim fakat aldiğim kaynaklarin okuduğum bilgilerine göre 3. kademede ruhun Allaha ulaşmasi gerekirmiş yani murşidine ondan sonra zaten zikirlere başlayip 4.kademeye grilebiliyormuş ben ruhumu Allaha nasil ulaştirabilirm ? anlamca cevabiniz için şimdiden teşekkur ediyorum saygilarimla ali arslan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ALLAH'A ULAŞMAYI KALPTEN DİLEYİN. Eğer DİLE'rseniz ALLAH'A ULAŞMAYI bu ana kadar yaşamadığınız güzellikleri, hüzur ve saadeti yaşayacaksız, pencereleri açıb:"EY GÜZEL ALLAH'IM BEN ÇOK MUTLUYUM" diye bağırmak gelecek içinizden.
Öyleyse sevgili kardeşlerim bu alemde gerçek mutluluğun, hüzurun yaşanması ALLAH'a yakın olmak, hep O'nunla beraber olmaktan geçer.
ALLAH'a yakın olmak, hep O'nunla beraber olmak ise BİR TEK DİLEK'le mümkündür, bu dilek KALPTEN ALLAH'A ULAŞMAYI DİLE'mektir.

Bu mutluluk sizin hayellerinizde,* düşüncelerinizd*e gezdirdiğiniz o dünya nimetlerinde (para-pul, makam, eş-aile ve s.) değil, mutlululuk ve saadet ALLAH'a sarılmakta ve hep O'nun için olmaktatır. Öyle ise durmayın açın ellerinizi tüm kalbinizle:

"EY BÜYÜK ALLAH'IM BENDE BU RUHUMU SENİN O BÜYÜK DOSTLARIN ( Hz.Hamza, Hz.Ali, Üveys Karani, ) GİBİ ÖLMEDEN ÖNCE, HAYATTAİKEN SANA ULAŞTIRMAYI İSTİYORUM."
Allahû Tealâ: “Kim Bana ulaşmayı dilerse Ben onu Kendime ulaştıracağım.” buyuruyor...

ali arslan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
gerçekten dediklerinizi hep yaparim bu sevinçten haykirasim bile gelir içimden istihare namazlari ve başka namazlarda da dilerim ama olmayinca uzulurum aklima şu soru gelir ALLAH İSTEMİYORMU BİR HATAMİ YAPTİM LAYİK OLAMAİDM Mİ ?

Üst Alt