Sürekli dua ediyorum duam kabul olur mu?

Efsane1234

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum. Sürekli dua ediyorum duam kabul olur mu? Benim bir isteğim var bunun icin hergun sürekli dua ediyorum. Olmasini cok istiyorum, etrafimdaki insanlar beni kotu etkiliyorlar ama Allahima guveniyorum eğer O isterse her sey olur. Bunun icin de hic pes etmeden sürekli dualarima devam ediyorum. Her defasinda daha da cok istiyorum icten dualar ediyorum, bir gun icerisinde her saniye duami ediyorum. Hic umudumu uzmedim, icimden bir ses hep dua etmemi soyluyor. Sanki duamin kabul olacagina eminim. Cunki cok istiyorum, hatta bunun icin istihare namazlari kildim kac defa ruyadan onemlisi namazdan sonra icimizdeki hissin onemli oldugunu oğrendim. Hamd olsun hem ruyalarim iyi oluyor hemde sanki daha da istekli oluyorum. Bu kadar umitli olmamin istememin bir isaretmi acaba. Duam kabul olabilir mi ? Lutfen cevaplayin, buna ihtiyacim var cunki cok dusunuyorum yalnis dusunmekten korkuyorum cok tesekkurler.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Allahımız c.c kullarına çok merhametlidir. Onların sıkıntıya düşmelerini istemez. O nedenle Meşru isteklerimiz için ettiğimiz duaların kabul olmasını ümitle beklemeliyiz. Israrla dua etmeliyiz. Duanın ne zaman kabul olacağını biz bilemeyiz. Eğer ki kabul olmasa bile anlamalı ki; isteğimiz bizim için hayırlı değil. Ancak biz bunu bilemediğimiz için ümitle ve ısrarla dua ederiz. Allah cümle müslüman kardeşlerimizin meşru dualarını kabul etsin.

Ya Latif zikrini de çekin günde 129 defa

Ya Latif Manası: Lütfu, keremi bol olan, inayet ve ihsanı sınırsız olan. Kulunu istek ve ihtiyacına yumuşaklık ve kolaylıkla ulaştıran. Bütün işlerin incelikliklerini bilen, derinlere ve bilinmeyenlere nüfuz eden. Kullarının hiç ummadıkları, akıllarına bile gelmeyecek yerlerden onlara nimetler, hayırlar ve faydalar çıkaran sürekli lütfeden.

dgüüll,.SAYI DEĞERİ
(zikir adedi);129

dgüüll,.FAZİLETİ;
Her türlü sıkıntıya maruz kalanlar, dualarının kabul omasını isteyenler, her türlü isteğe cevap veren bir esmadır.
Rızkın Kolaylaşması, Sıkıntıların, kederlerin açılması, Hapistekilerin kurtulması, Zalimlerin Gözlerinden gizlenmek için.
Tüm dileklerin hazinelerin anahtarı hükmündedir.

Bu ismin zikrine -devam eden- kimse, işinin görülmesi için katına çıktığı makamlarda kabul görür ve istediğini elde eder.

"YA LATİF" ile işlerini ALLAH'a havale eden kimse, giriştiği her işte başarılı olur, darlık ve sıkıntıya düşmez, zorlukları kolayca geçer, bela ve musibetlerden korunur.

dgüüll,.Zikrin bitiminde
FATİHA VE İNŞİRAH sureleri ile iki rekat namaz kılıp arkasından da istediği şey için dua ederek;

"Es-salâtü ve's-selâmü aleyke yâ Seyyidî yâ Resûlullâh. Huz bi-yedî kallet hîleti bi lûtfike ve keremike yâ sâhibe'l lûtfu ve'l-ihsân. Yâ Rahmeten li'i-Âlemîn" okunur.

Üst Alt