Siyaset Ve Tasavvuf

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
tasavvuf.jpg

Beni bilenler ve yazılarımı takip edenler bilir ki ben siyahseti sevmem..ve bu benim ilgi, sevgi alanim değildir..
Siyahset adami Diplomasi dili ile...
Dava insani,Tassavvuf Ehli olanlar ise ;Hâl ve Gönül dili konuşurlar!
Tassavuf ;İnsanın iç dünyasıyla, ruhî ve mânevî yönden kendini geliştirmesiyle ilgilidir...

Peki Zamanımız Tasavvuf zamanımı dır diyeceksiniz..?
Günümüzde, herşeyin nefs ve şehvete hitab ettiği bir ortamda tasavvufa belki her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır...

Ancak İslamî ilimleri birbirinin alternatifi olarak görüp birini diğerinin yerine ikame etmek anlayışı yanlıştır. ..
Çünkü her türlü ilimden arınmış "sırf tasavvuf" diye birşeyden söz edilemez...
Tasavvuf fıkıhla, hadisle, tefsirle ve diğer İslamî ilimlerle birlikte vardır. Bunlar birbirini bütünleyen ilimlerdir...

Peki Siyahsetti sevmiyorsan AK Parti'yi Niye Destekliyorsun diyeceksiniz..?
burada yanliş anlaşilmasin ben partiyi değil Recep Tayyip Erdoğani destekliyorum..
benim için Recep Tayyip Erdoğan, ne bir siyaset adamıdır, ne bir parti genel başkanıdır ! O Benim için o bir dava adamı bir hizmet eri, Gönül Adamı ,bir Mümin Kardeşimdir!

siyahsetin alakası yok sadece TÜRKİYEMİZ ve İslam alemi için, VATANDAŞI için çalışan, emek veren bir insanı savunuyorum...
Biz olaylara ve vukuatta ümmet-i Muhammed sav. açısından bakmalıyız...

safımız belli olsun istedik...Ya Dilinde KURAN Alnı secdede olan nur yüzlü Gönül ve dava insani olan başbakanımız tayyip erdoğanı destekleriz ya da
‘Yahudiler de hristiyanlar birbirinin dostu, sizin düşmanınızdır. Onlarla işbirliği yapmayın.’’ ayetlerini hiçe sayarak Papanin ellerini tutan ne idüğü belirsiz bir insani destekleriz...

Dil'im eleştirdi, kalbim sus dedi. Kalb'im eleştirdi, dilim sus dedi
Bilmem ki Mütefekkir; nasıl edeceğiz, ikisini bir ikisini de Yaradana Eyvallah...

Deniz değil ki yüreğim , içindekiler kıyılara vursun ;"ALLAH' de kalbim ! Sabrın selâmete kavuşsun..

Üst Alt