Sıkıldım artık

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamu aleyküm cümleten hayırlı günler.

Ben 58 Yaşına girmiş eski bir kamyoncuyum, bugüne kadar benim yaşadığım hayatı, benim çektiğim çileyi, sıkıntıyı, belki buradaki kardeşlerimin hiç biri çekmemiştir, belki de benden daha fazla çekenler de vardır, ama çok şükür ufak tefek sıkıntılar dışında sağlığım sıhatim yerinde ve şahsi işlerimden fırsat bulduğum zaman burada ve diğer sitede boş zamanlarımı değerlendiriyorum. Fakaaaaat.

Başlıkta da ifade ettiğim gibi, yeni açılan konulara, yardım isteyenlere, fikir danışanlara ve bu kardeşlerimize verilen desteklere hitaben yersiz ve alakasız cevap yazanlardan sıkıldım artık.

Ben, bayan üyelerin soru ve sorunlarına yani açtıkları bu tür konulara cevap yazmiyorsam bunun nedeni bu konularda bilgisizliğimden değil tam tersi, çünkü benim bu 58 Yıllık hayattan aldığım dersi belki buradaki kardeşlerimin hiç biri almamıştır ama ben bayanların dilinden (derdinden) bayanlar anlar düşüncesiyle cevapları bayan üyelerimize bırakıyorum, fakat, bazıları varki, sanki Karadeniz,in azgın dalgaları arasına dalar gibi konu,lara balıklamasına dalıp konuyla uzaktan yakından alakası olmayan, ve konuyla ilgili cevap yazan lara hitaben cevaplar yazdıklarını gördükce ÇAY BARDAĞIM TAŞMAYA BAŞLADI ki bu alakasız cevapların bazı üyelerimizin bardağınıda taşırdığının farkındayım.

Bu her yoruma genellenmese de bayanların sorunlarına eleştiri yapmanın bize(erkeklere) düşmediğini düşünüyorum...

Evet, sitemizde nakliye, yani kopyala yapıştır bırak git devri kapandı, her üye, içinden geçen veya yaşadığı hayat hikayesini Türkçe,mizi kirletmeden kendi el yazısıyla paylaşma kuralı getirdik, iyide kardeşim biz herkes sağdan, soldan alıntı yapmasın kendi yazısını paylaşsın dediysek çıkın her konuya alakasız cevap yazın demedikki ya huu.dfrt..

Ben, bu site kurulduğu günden buyana buradayım mesaj sayım halen 9370 küsür ama bazıları varki (daha önceki gelişlerini saymazsak)daha dün gelmesine rağmen kısa ve alakasız cevaplarla konu sayılarını uzaya çıkardılarhmmnn

Benim, laf olsun torba dolsun düşüncesiyle konulara cevap yazan kardeş(ler)ime diyeceğim şudur.

Bir şey biliyorsan konuş ibret alsınlar. Bir şey bilmiyorsan sus adam sansınlar !!

Not: Şimdi, bu yazdıklarımı üstüne alıp kırılan olursa, hiç kimse kusura bakacağına şu anda hangi bölümde olduğuna baksın.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm Selam.

Tavsiyelerinizden memnuniyet duyarız. Tavsiyelerinizden dolayı kırılan olmayız. Doğrular kimden gelirse gelsin alırız.
Lakin burada kendi adıma şunu ifade edebilirim:
Bazen bir konu açıp o konu hakkında yazı yazayım diyorum, arama motorunu dolaştığımda o konunun paylaşıldığını görüyoruz, ben de genellikle o konuya yorum yaparak onu güncelliyorum. Yani paylaşılan bir konu hakkında tekrar yazı yazmanın bir anlamı var mıdır? Bana göre yoktur. Bundan dolayı kısa da olsa yorumlar geçiyorum. Bu da yanlışsa bunda da bir problem yoktur, biz de yorum paylaşmaz konu ve yorum okumak için sitede bulunuruz, ki bu da benim için bir kardır.

Burada hanım kardeşlerimiz konu da açsalar, ben genellikle işin Kur'an ve Sünnet boyutuna eğiliyorum. En son açılan bir konuya verdiğim cevap da öyleydi. Ne hanım kardeşlerimizi ne de beyefendi kardeşlerimizi üzmek isteriz. Elbet insanım, hata da yapabilirim, günah da işleyebilirim. Öğrendiğimde özür diler telafi ederim. Ama Allah'ın caiz gördüğü bir şeyi de özür dileyerek aslının olmadığını da ifade edemem. Allah'ın caiz gördüğü şeye "haramdır" demek tehlikeli bir iştir. Bundan da korkarız. Ki vermiş olduğum cevaplardan dolayı üzülen, kırılan bir hanım kardeşimin de olmadığını düşünüyorum, "Ben kırıldım" diyen tek bir hanım kardeşimiz olursa, o zaman ben kendime ne yapacağımı biliyorum. Çıkarsa, düşündüğümü uygulamakta tereddüt etmeyeceğim.

Netice:

Tavsiyelerinizden, ben kendi hesabıma kırılmadım. Kırılacak da bir şey yoktur. Siz de yapabildiğiniz kadar "güzel"i tavsiye etmiyor musunuz? Geriye ne kaldı ki o zaman, onaylamaktan başka.

Aleyküm Selam tekraren...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aleyküm Selam.

Tavsiyelerinizden memnuniyet duyarız. Tavsiyelerinizden dolayı kırılan olmayız. Doğrular kimden gelirse gelsin alırız.
Lakin burada kendi adıma şunu ifade edebilirim:
Bazen bir konu açıp o konu hakkında yazı yazayım diyorum, arama motorunu dolaştığımda o konunun paylaşıldığını görüyoruz, ben de genellikle o konuya yorum yaparak onu güncelliyorum. Yani paylaşılan bir konu hakkında tekrar yazı yazmanın bir anlamı var mıdır? Bana göre yoktur. Bundan dolayı kısa da olsa yorumlar geçiyorum. Bu da yanlışsa bunda da bir problem yoktur, biz de yorum paylaşmaz konu ve yorum okumak için sitede bulunuruz, ki bu da benim için bir kardır.

Burada hanım kardeşlerimiz konu da açsalar, ben genellikle işin Kur'an ve Sünnet boyutuna eğiliyorum. En son açılan bir konuya verdiğim cevap da öyleydi. Ne hanım kardeşlerimizi ne de beyefendi kardeşlerimizi üzmek isteriz. Elbet insanım, hata da yapabilirim, günah da işleyebilirim. Öğrendiğimde özür diler telafi ederim. Ama Allah'ın caiz gördüğü bir şeyi de özür dileyerek aslının olmadığını da ifade edemem. Allah'ın caiz gördüğü şeye "haramdır" demek tehlikeli bir iştir. Bundan da korkarız. Ki vermiş olduğum cevaplardan dolayı üzülen, kırılan bir hanım kardeşimin de olmadığını düşünüyorum, "Ben kırıldım" diyen tek bir hanım kardeşimiz olursa, o zaman ben kendime ne yapacağımı biliyorum. Çıkarsa, düşündüğümü uygulamakta tereddüt etmeyeceğim.

Netice:

Tavsiyelerinizden, ben kendi hesabıma kırılmadım. Kırılacak da bir şey yoktur. Siz de yapabildiğiniz kadar "güzel"i tavsiye etmiyor musunuz? Geriye ne kaldı ki o zaman, onaylamaktan başka.

Aleyküm Selam tekraren...
Tekrar, Selamu Aleyküm, tavsiyelerimden kırılmadığınıza memnun oldum kardeşim, zaten amacım kimseyi kırmak değil, sadece yol göstermek velakin benim ima ettiğim sizin açmak isteyipte sitede mevcutmuş diye açamadığınız normal konulara yazdığınız cevaplar değil güzel kardeşim, eski konulara cevap yaz yazabildiğin kadar o sorun değil, sorun olan konu(ları) ilk mesajımda yazmışım.
"Ben kırıldım" diyen tek bir hanım kardeşimiz olursa, o zaman ben kendime ne yapacağımı biliyorum. diyorsun; bu, o konulara, cevaplara bakış açına göre değişir.

Neyse, vakit geldi, herkese hayırlı geceler, HAYIRLI CUMALAR.

Üst Alt