Sevmek, sevilmek, kavuşamamak... Allah'tan başka bir şeyi sevmek.

Halid

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Burada yeni, dünyada ise eski sayılabilecek yaştayım. 40 yıldır yürüyorum yeryüzünde. Forumda açılmış konulara göz gezdirirken dikkatimi çekti; sevmek, sevilmek, kavuşamamak...

Kıymetli arkadaşlar; Şunu hiçbir zaman unutmayın: Sevmek, sevilmek ve hayal kurduğun insanla bir ömür geçirmek şüphesiz ki çok güzel bir duygudur. İnsanız, evvela bunu isteriz doğal olarak. Fakat şöyle bir durum var ki, bir insanı ya da başka herhangi bir şeyi Allah'tan çok sevemezsiniz, sevmemelisiniz. Allah, insanların kalbinde kendini en üstte görmek ister. Çünkü bizi asıl yaratış sebebi de budur.

Tekrar şunu söylemek gerekirse, hiçbir şeyi Allah'tan fazla sevemezsiniz. Emin olun, sevgi adına, sevdiğim kadınla beraber olmak adına her şeyi yaptım. İnanılmaz şeyler yaşadım bu arada. Kavgalar, gürültüler, ayrılıklar... Neticesinde ise yıllar sonra da olsa bir araya geldik ama yine yapamayıp ayrıldık!

Çok düşündüm, niye böyle oldu dedim, bütün ömrümü gözden geçirdim... Bulduğum tek şey ise şu oldu: Ben, onu haşa her şeyden çok sevmişim. Ondan başka bir şey düşünemez olmuşum. Bunu anlamam uzun zaman aldı. O duygulara kapılıp gitmek çok fena bir şeydir çünkü. Çünkü insan bazen kendine engel olamıyor, maalesef...

Allah'ı sevin evvela... Allah'ı sahiden sevin. Onun sevgisini en üste koyun... Af dileyin. Doğru yolu isteyin. Asla ve asla, "Alemlerin Rabbi olan Allah dilemeyince, siz dileyemezsiniz." ayetini aklınızdan çıkarmayın.

Sevgiyi en uç noktalarına kadar yaşayan, bir kadın için 5 kitap yazan, sosyal medyada vs on binlerce takipçisi olan biri olarak söylüyorum bunu.

Hamd, Allah'a mahsustur. Salat ve selam Peygamber Efendimizin (sav) ve Ehli Beytinin üzerine olsun.

Üst Alt