Sevdayı Muhammedi (7)

makes

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
[FONT=Times New Roman, serif]Sevdayı Muhammedî [/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif] (sallallahü aleyhi ve sellem) [/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]-devamı-[/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]Hayatım adeta bir zındana dönmüşken, Efendimiz salallahü aleyhi ve sellem'in gelişiyle tüm ızdıraplarım dinmiş, adeta yeniden doğmuş gibiydim...Zaman zaman benim iradem dışında çeşitli ilhamlar geliyor, bazen bu kalbime doğarken, bazen de kendi iradem dışında dilimle söyletiliyordu. [/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]Ehlullah derki: ''İlahi ilhamlar; istemekle gelmez, bir sebepten dolayı da gitmezler, belirli bir zamanda ve belirli bir şekilde de gelmez...'' bende de böyle oluyordu.[/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]Günlük zikirlerime Lafza-i Celal'i, Efendimize salavat-ı şerifeleri ve La ilahe illallah'' zikrini kendime vird edinmiştim. Bir gece , katından ilim öğretmesi için Rabbime yalvardım. Sabah namazından sonra, yakaza halindeyken bana esma-i ilahiyeden ''Alîm'' ismi celilini arapça ve latince rakamlarla 160 defa ve on artırarak zikretmem gösterildi. Bundan böyle günlük zikirlerime ''Alîm'' ismi celilini de eklemiş oldum.[/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]''İhlasla "Yâ Alim" diyen bir müslüman bu isme devam etse, maddi ve manevi ilim kapıları kendisi için açılır.''[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]
Ya Alim
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]Her şeyi ilminle en iyi bilen sensin[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Biz aciz kullarız, her şeyi bildiren de sensin[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Ezelden de ebede kadar da bilen sensin[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]İlimler senden akar gelir bizlere[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Çünkü ilmin kaynağı sensin[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Bildiren de, gördüren de, işittiren de sensin[/FONT]
Lafza-i Celal'e dilimi öyle alıştırmıştımki, ''Halk arasında dahi Hakk ile olmak'' sırrı gereği sokakta, çarşıda, pazarda hiç dilimden düşürmüyor, hep zikrediyordum. Birgün yine çarşıya çıkmıştım ve her zaman olduğu gibi sessizce zikrediyordum. Bir müddet sonra birden irkildim. Allah Allah sesini duyuyordum ama bu çok farklıydı. Biraz durdum ve dinledimki, kalbim aynı ritimde Allah Allah diye zikrediyordu. Hani derlerya tüylerim diken diken oldu diye, aynen öyle oldu. [/FONT]

Ehil kimseler:
''Lâfza-i Celâl zikri, kalbde bir harâretin doğmasına sebep olur. Bu harâret, kalbi tasfiye eder ve orada zikrin nûrunun zuhûrunu sağlar.'' demişlerdir. [/FONT]

“[FONT=Times New Roman, serif]Dünyâya geliş ve gidiş” gibi iki muazzam ve dehşet verici gerçek arasında sıkışan beşerî idrâk, dünyâ ve ukbâya âid kâmil bir değer hükmüne ulaşıp hâl ve hareketler buna göre tanzîm edilmedikçe, çocukların oyuncakları gibi izâfî gölgeler âleminden kurtulup hakîkat yurduna doğru mânevî bir yolculuğa çıkamaz. [/FONT]

[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]''Her neye noksan bakarsan ol sana noksan olur[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]Eğer kemaliyle bakarsan ol kemalindir senin''.[/FONT]
devam edecek
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]...........................................................................................................
[FONT=Times New Roman, serif]Selamün aleyküm
Allah celle celalühu'ın Rahmeti, Bereketi ve Selamı üzerinize olsun kardeşlerim.
Peygamberimiz sallallahü alyhi ve sellem Efendimize salavat okumak için her hafta pazartesi günleri akşam 20:00 -8- de salavat okumalarında aynı saatte buluşuyoruz.
Dünyanın neresinde olursanız olun sizleri de bizlerle aynı gün ve aynı saatte salavat okumaya davet ediyoruz.[/FONT]
[/FONT]

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Emeğine Sağlık krdşm konuya başlamışsın maaşAllahTeşekkürlerr

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bütün kâinatın sevgisi bir araya gelse, senin sevginin zerresi etmez.
Bu öyle bir büyük aşktır ki, tarife kelime yetmez.
Yine öyle bir sonsuz deryadır ki, tükenip bitmez...

Üst Alt