Sayfaya sağ tık neden yapılamıyor??

ysfhc

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
islamiforumlar.net sayfalarına sağ tıklama yapıp kopyalama veya yapıştırma yapılamıyor. Yoksa birileri burada yapılan hayırlı işlerin izinsizde olsa başka sitelere kopyalanıp hayırlara vesile olmaya devam etmesini mi istemiyor?? gerçi ctrl c ; ctrl v tuşları aynı işi görüyor ancak o tuşları bilmeyenlerde olabilir. Ha bu önlemin farklı ve haklı bir sebebi varsa şimdiden özür dilerim.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
islamiforumlar.net sayfalarına sağ tıklama yapıp kopyalama veya yapıştırma yapılamıyor. Yoksa birileri burada yapılan hayırlı işlerin izinsizde olsa başka sitelere kopyalanıp hayırlara vesile olmaya devam etmesini mi istemiyor?? gerçi ctrl c ; ctrl v tuşları aynı işi görüyor ancak o tuşları bilmeyenlerde olabilir. Ha bu önlemin farklı ve haklı bir sebebi varsa şimdiden özür dilerim.
Aleyküm selam yusuf hoca,
selam vermeden yazıya başladığın halde ben niye selam aldım biliyormusun? Hele bir düşün bakalım bulabilecekmisinilginç::.
eğer niye selam aldığımı anlayabildiysen, o zaman islamiforumlar.net sayfalarında niye sağ tıklama yapıp kopyalama veya yapıştırma yapılamadığını,da anlamış olurdun..
dua ile...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin

Merhaba, Öncelikle selam ver! Soru soracaksan, soruyu çok bilmişlik taslayan ve ahkam kesen lafların arasına gizleme. Direkt olarak sor! O zaman soruna cevap alırsın.

ysfhc

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba, Öncelikle selam ver! Soru soracaksan, soruyu çok bilmişlik taslayan ve ahkam kesen lafların arasına gizleme. Direkt olarak sor! O zaman soruna cevap alırsın.

Bismillahirrahmanirrahim. Selamın Aleyküm abilerim ve kardeşlerim :) insanoğlu bazen bazı şeyleri unutabiliyor ya da dikkatinden kaçabiliyor. Genelde her mesajıma selamla başlamışken bu mesajımda maalesef selam vermeyi unutmuşum. Yalnız sizinde uslubunuzu sert buldum. Sonuçta selam vermenin amacı kalpleri yumuşatmaktır, insanlık haliyle selam vermeyi unutan bir adem oğlunu, "yeni kardeşinizi" bu derece hırpalamak selam vermenin felsefesiyle ne kadar bağdaşıyor?? Peygamber Efendimiz(SAV) kendisine yapılan onca hakaret ve düşmanlıklara rağmen yinede yumuşak başlı olarak sabırla tebliğ görevini sürdürmüş. Laflarımın biraz kinayeli olduğunu kabul ediyorum ama İslami temalı bir siteyi yönetenlerdende biraz daha Efendimize yaraşır soğukkanlı davranışlar beklerdim açıkçası. Yani ben ateist bir insanda olabilirdim, terbiyesiz bir insanda olabilirdim, cahil bir insanda olabilirdim; insanları kazanıp doğru yola çekmek var iken küstürmek niye?? Neyse ben bu diyaloglar sonucunda kopyalama ve yapıştırmaya neden izin vermediğinizi anlamış oldum. Yanlışım varsa şimdiden özür dilerim ve ısrarla düzeltilmesini isterim. Allah cc bunca emeğiniz için hepinizden razı olsun o paylaştığınız yazıları biraz daha dikkatli okumanız dileğiyle..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleyküm selam kardeşim, Özürünüz kabul edildi. Ancak ilk mesajınızdaki kullandığınız uslüp bizim açımızdan kabul edilemez! Bu forumdaki arkadaşlarımız maaşlı işçi değildir. Hepsi gönül işçisidir. Bu foruma herhangi bir menfaat için gelen olduğunu sanmıyorum. Herkesin amacı öncelikle Allah rızası, sonrasında, hobi olarak gören, islamı seven, soru sormak isteyen, paylaşım yapmak isteyen v.s kardeşlerimiz gelir buraya.

"Yoksa birileri burada yapılan hayırlı işlerin izinsizde olsa başka sitelere kopyalanıp hayırlara vesile olmaya devam etmesini mi istemiyor?" bu tarz bir uslubu hiç bir kardeşimiz için kullanamazsınız! Selam konusu unutmakla alakalı olduğundan hoşgörülebilir. Fakat burada hiç kimse hayrın devamını engelleme gibi bir düşünceye sahip değildir. Bunlar amacını çok fazla aşan, aynı zamanda da bizlere sizin bilgi noksanlığınız hakkında işaret veren ifadeler!

Bu usluba rağmen sizin cevap yazmanızı engellemedik ve forumdan uzaklaştırmadık. Yeni gelen birine karşı ne kadar sabırlı ve hoşgörülü olduğumuzu buradan anlayabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı için lütfen okuyun:

Sitemizdeki bütün konular ve içerik saklı değildir. Bütün yazıları görebiliyorsunuz. Hiç bir kısıtlama yok! Alıntı yapmak istediğiniz bilgileri klavyenizi kullanarak yazıp alıntı yapabilirsiniz. ????? Bu zor mu geldi? Siz kolay yolu mu tercih ederdiniz? Afedersiniz, emek verip araştırdığımız, derlediğimiz, düzenlediğimiz, paylaştığımız özellikle üyelerimizin özgün ve kişisel yazılarını kopyalayıp, sanki kendi yazılarınızmış gibi başka sitelerde kullanamazsınız. Amacı bu olanlara hakkımız helal değildir!

Yok kişisel kullanım, ödev, araştırma v.s için alıntı yapmak istiyorsanız zaten ona izin veriryoruz.

Uyarı mesajında aynen şöyle yazıyor.
Ödev, araştırma veya kişisel kullanım için istediğiniz yazı ve resimleri, tarayıcınızın javascript fonksiyonunu kapatarak alıntı yapabilirsiniz. Ancak buradan kopyalayıp başka sitelere nakliyecilik yapanlara HAKKIMIZ HELAL DEĞİLDİR!

Özellikle kendi kaleme aldığı yazıları yayınlayan ve özel rüyalarını burada paylaşan arkadaşlarımız yazılarının olur olmaz yerlerde, elden ele dolaşmasını istemiyorlar. Siz sitemizde rüyanızı paylaşmışsınız. Bu size özel bir paylaşımdır. Sizin kendi özgün ifadenizle yazdığınız bir yazı. Siz yazınızın bir çok internet sitesinde yayınlanmasını istermisiniz.? Sizin cevabınızı bilmem ancak. Bir çok kardeşimiz kendi özeli olan bu tarz paylaşımların internet ortamında elden ele dolaşmasını istemiyor.

Kendi trafiğini ve ziyaretçisini arttırmak isteyen bazı siteler, maalesef etik olmayan bu yollara başvurabiliyor. Biz hukuki olarak mücadele verip, izinsiz alıntı yapan siteyi kapattırmış olsak bile, arkadan sürekli yenileri geliyor ve gelecektir.

Yasağımızın esas amacı sadece kişisel paylaşımların korunmasıdır. Ancak teknik olarak yasak bütün siteye uygulanabilmektedir. Vesselam

Üst Alt