Samımıyet ve Nasıhat

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun Aleykum.
O kadar bıktım kı son zamanlarda samımıyetsız nasıhatler ve bir türlü dolduramadıgım , anlayamadıgım boş kelımeler;
10 kere okuyupta anlayamadıgım , anlayamadıgım içinde içerledıgım , anlayamadıgım içinde ıdraksızlıgım , masumıyet ıcınde suçsuzlugum. Nerede kımlerle neyı arıyorum, hangı sıkıntıma yardımcı olmalarını beklıyorum.. Hangı nasıhatı arıyorum ?
Boş hayal dünyasında sürünmek , anlayamamak, anladıgını zannedıp de uyanmak !
Bırde sana akıl verenlerın , aslında senden farksız oldugunu anlamak , Kendı sorunlarını çözemıyorsan başkasının problemlerını çözemezssın. ! Samımıyetsızlık ve süslü kelamlar boğuyor benı yanlış yada dogru kendı fıkrımı sunarım isteyen alır ısteyen almaz.. Zaten çogu zaman da kendımı ıfade etmeye çalışırım.cddvb.. İlla benım düşüncem dogru dıye değil benı anlayacaksa doğru anlasın..
Bazı nasıhatlerı okur , bazılarını okumam çünkü o kadar net hıssetırılıyor ki kelamlar samımıyet ve eksıklıgı..
Gülümsuyor ve Kelın merhemı dıyorum ama o kişi rencıde olmasın dıye ruhunu okşamaya devam edıyorum.. cddvb..
Bir süre uzaklaşmak kendın ıle başbaşa kalıp cevapları yıne kendınde bulmak.. kzgnn..

Benım bır sözüm var ( musıbet , samımıyetsız nasıhatten daha hoş tur )

(Gökte ki kuşa bak ; Rehberıne takılı, İnsan rehber eder mı ; nefse esir akılı .)

Üst Alt