Saç Ekimi

fbacker

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
2
Saç ekimi operasyonu taleplerinin altında bir çok farklı neden yatabilmektedir. Estetik kaygı hiç şüphesiz bu sebeplerin en başında gelmektedir. Bu operasyon kişinin gelecek yaşantısını da doğrudan etkileyebileceği için dikkatli bir şekilde planlanmalı ve uygulanmalıdır. Bu operasyonların gerçekleşmesi sonucunda ister erkek ister kadın olsun tüm hastaların yaşantılarını sorunsuz ve sıkıntısız devam ettirmeleri için asıl amaçtır.

Saç ekimi operasyonu estetik kaygılardan ötürü yapıldığı gibi ameliyat izleri ve yanıklar gibi bazı meydana gelen faktörlere bağlı saçsızlık durumlarını ortadan kaldırmak için de yapılabilmektedir. Doğum sırasında meydana gelen saç kayıplarının giderilmesi için de uygulanan saç ektirme yöntemi enfeksiyona bağlı bölgesel dökülmeler nedeni ile de uygulanmaktadır. Bunların yanında özellikle kadınlarda topuz yapma sırasında saçların aşırı çekilmesi sonucu meydana gelen saç dökülmeleri ve saçın sürekli çekilmesi nedeni ile meydana gelen dökülmeler de tıbbi müdahalelerin yapılmasına neden olabilmektedir. Bütün bu sonuçlara bağlı olarak yapılan işlemlerin tamamı estetik operasyonudur ve plastik cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir. Bu nedenle işlemin yapılacağı merkezin yasal olmasının yanında operasyonu bizzat plastik cerrahi alanında uzman kadrosunun gerçekleştirmesi son derece önemlidir.

Saç ekimi operasyonu için belirli bir yaş sınırı olmamakla beraber çok genç olanların yanlış karar verebilme ihtimali göz önüne alınarak ve dökülme trendi devam edebileceği için uygulama kararı iyice düşünülmelidir. Ehliyetsiz kişiler tarafından uygulanan yöntem ileride saçlarda daha farklı sonuçlara neden olabilmektedir. Bu durumun telafisi mümkün olamamaktadır. Bu nedenle de plastik cerrahi konusunda uzman doktorlar bu kişilere belirli bir süre beklemesini ve sonra uygulamanın yapılmasını tavsiye etmektedir.
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,684
İyi güzel de birdaha yazıya link verme! qqww..k Burası sana ait bir reklam sayfası değil! O nedenle dışarıya link verip tanıtım/reklam v.s yapamazsın!! hmmnn
 

fbacker

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
2
Peki Örnek resim koyabilirmiyim - Öncesi Sonrası
 

hattap

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
3
esselamünaleykum
islami bir formda saç ektirme konusu açılmış ilginç
bu nasıl iş sizleri islam fıkhına davet ediyorum.

Medineli Müslüman bir kadın (cariye) evlenir, sonra hastalanır ve saçları dökülür. Ailesi, bu kadına saç taktırmak ister ve dini hükmünü Peygamberimize sorar. Peygamberimiz buna izin vermez ve “saç takana ve taktırana Allah merhamet etmesin (lânet etsin) der” (bk. Müslim, Libas, 117; Buhari, Libas, 83)
 
Üst Alt