S.a...

Hope

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İnternette birşeyler ararken rastladım siteye; forumlarda yazmak çok adetim değildir ama Allah'ı anmaya vesile incelediğim kadarıyla bu site ve bu nedenle Allah hazırlayanlardan razı olsun...İlmi,ameli benden çok üstte arkadaşlar vardır eminim burada..Kah öğrenir, kah insanların dertlerine bir nebze çare, enazından ortak ve destek oluruz inşallah...Allahümme sebbit kalbiy ala diynike...S.a...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Kardesim Hos geldiniz yazdiklariniza bir nebze baktim..

Yâ mukallibel kulûb sebbit kalbiy alâ diynike”
“Ey kalbleri dilediği tarafa döndüren, kalbimi dinin üzere sabitle!”

Kalp an ve an dış etkilere maruz kalır ve deyim yerindeyse iman kalpte kah artar kah azalır...
Zaten bu yüzden en alimler bile son nefeste imansız gitmekten korkmuşlardır...
mümin ,Takva sahibi kullarla beraber olmak..iste bunun icin Hizmet ve Teblig icin buradayiz...

Bana gore iki cesit forum sitte vardir islami ve sosyal..
yani islami sitelerde Kur`an hadis sunnet ve daha cok Dini yazilar ve genel kulturde bulunur..
Otekisi ise hepimizce malum..
Fakat Ben farkli sitelere degil islami sitede bulunmayi seviyorum..
cunku kendimde Hamd olsun Dinini yasamaya calisan bir Muhacir oldugum icin islami siteye ait oldugumu..islami sitede daha huzurlu ve rahattim..

Bu gün allah için ne yaptın? sorusunu her gün sorduğumuz gibi foruma geldiğimiz zaman;
Kullanıcı adım yazdığım yorumlar gönderdiğim mesajlar iç dünyamın berraklığı ne kadar ihlas içerisinde?
Diye kendi kendimize soralım. İçimiz rahatsa amenna..

Ama içimizde az bir kırıntı döküntü oluşuyorsa tekrar bir gözden geçirelim kendimizi ve riya yolculuğundan duygusallık yolculuğundan ihlâs yolculuğuna doğru hicret edelim...inşallah.

bu konuda belki çok söylenecek söz var..nacizhane benim tavsiyem kardeşlerinde islami kimliğimizi klavyeden ibaret kılmayalım..
Rabbimiz bizi net başında görmüyormuş gibi rahat davranmayalım...
belki karşıdaki sizi göremiyor ama her anınızı her halinizi bilen Rabbiniz sizinle..
eğer kendimizi bu şuurla donatırsak şerler hayra dönüşür inşaALLAH...
Rabbim'ın ipine sımsıkı sarılalim!!.
O zaman nette hayran oldukları yada hayalini kurdukları herşeyi gerçek hayatlarında fazlasıyla ve hayırlısıyla bulacaklar inşaALLAH..
RABBİM AYAKLARIMIZI VE KALBİMİZİ DİNİN ÜZERE SABİT KIL..
azze ve celle forumu ihlaslı kullanan üyeler zümresine ilhak eylesin!

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam hoşgeldin kardeşim

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aleyküm selam Kardesim. Hoş geldiniz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu hoşgeldiniz Kardesim..:.dost.
de sonra dan nereye kayboldunuz acaba? xxzzl..
mesele Gelmek değil kalıcı ve Daim olup gönül köprüleri insaa edebilmek kurabilmek tir...
Bu Foruma bir de Hope (UMUT,ümit ) gerekti...

acilangul1

Hope

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Buralardayım:)Favori duamın tam halini yazmışssınız teşekkür ederim...Düşünceden kalbe,kalpten,harekete çalışıyor hareket mekanizması insanın...O yüzden böyle kaynaklarla vakit geçirmek manevi açıdan pozitif...Siz de diğer yönetici arkadaşlar da gayet duyarlılar gördüğüm kadarıyla; Allah kendi yolunda hizmetinizi daim ve kabul eylesin.

Şira

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
S.A

EsSelamun Aleykum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kardeşim hoşgeldiniz sefalar getirdiniz,Üyeliğiniz kalıcı ve hayırlara vesile olur inşallah..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
VeAleyküm selam

Üst Alt