• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

rüyamda Allah ile konuştum

ipekk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm,rüyamda hayırlara çıksın inşallah ölmüşüm ve Allah ın huzuruna çıkmışım yüksek bir dağın en ucundayım aşağısı cehennemmiş sanırım arkamda sıralı insanlar var hemen arkamda da annem.Allah bana diyor sen namaz kılmadın cehenneme gireceksin.ben yalvarıyorum Allahım ne olur dünyaya geri döneyim beni geri döndür namazımı kılıcam diyorum geçti artık diyor.çok korkunç bir rüyaydı.yorumlarınızı bekliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam ..Hosgeldiniz kardesim..Sizin ile Gonul baglari kurup Sizi Allah icin cok sevdigimi soylersem ins abes kacmaz degil mi?
Ruyaniza Hayirdir ins. deyip Hayra yoralim...
ALLAH TEALA HAZRETLERİ' nin kendisi ile konuştuğunu görmek:Günahlarının affedileceğine, ve kisinin hidayette erecegi seklinde yorumlanir...

Rüyada Allah'ı görmek mümkün müdür; mümkünse bunu nasıl anlamak gerekir?
Allah Teala'nın rüyada görüleceği konusu, alimler arasında ihtilaflı bir konudur.
İmamı Azam Ebu Hanife'nin rüyada Allah'ın görülebileceği, İmam Maturidi Hazretlerinin de görülemeyeceği şeklinde izahatı vardır. Peygamber Efendimizin sav de Allah Teala'yı rüyasında gördüğü hadislerde belirtilmektedir.
Alimlerin çoğuna göre rüyada Allah'ı görmek mümkündür.
Tabii Allah kendi zatıyla değil sıfatlarının ve isimlerinin tecellisiyle ve icimizin icindeki HAKKIN sesi ve vicdanimiza asl ile sadik ruyalar seklinde seslenmesi ile görünür.

Kardesim buna benzer bir ruyayi goren kardesimi anlatmadan gecemiyecegim..
Bildiginiz gibi BATI da yasamaktayim ve burada sadece adi musliman olan bir genc kardesimiz icinde bulundugu bataklik ve buhrandan daralarak kendi bileklerini keserek intihara tessebus ettiginde tevvafuk sonucu bu kardesimiz ile tanismistik...
neyse ona aciyip ve onun ozunde cok guzel bir insan oldugunu fark ettigimde onun ile Yakindan ilgilenip cok yakin arkadas olmustuk...
neyse zaman ile bu kardesimiz bir bayagi duzelmis lakin icinde yillarca bulundugu gaflet batakligindan tam olarak kurtulamiyordu...yine arada bir gunah cukuruna batip cikmakta idi...
artik Onun ile ne yapacagimi sasirmis bir gunde gelip cocuk vakfimiza cook yuklu yetimler icin bir bagis yaptigi gun cok duygulanmistim..
ve Onu alip Cuma gunu nedeni ile camiye cuma namazina goturmustum.. Hoca efendi Hidayetten bahsediyordu.. Rabbimin Rahman ve aff KAPISINDAN..oyle icten anlatiyordu ki etkilenmemek elde degil di..ve bu kardesimiz yurekten etkilenmis olacak ki o gece ruyasinda Allah cc. tel hattindan onu cagirdigini duymus..ve ona Allah'ın rahmeti oldugu gibi gazabı da oldugunu soyluyormus ve o an cehennemi gormeye baslamis..aman Allahim! bu ne dehset..diye korkudan uyanmis.. ve gun o gun bu kardesimiz namazi, niyazi Allah-in RIZASINI hic birakmadigi gibi islami tebklig eden guzel bir kardesimiz oldu..
demek ki bu Sadik ruya ile kardesimize hidayettine vesile oldu..Hamd olsun..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
uyanman icin güzel kardesim sen ALLAHA kalben ulasmayi dileyeceksin ..
nasilmi samimi bir dilekle ALLAHIM ÖLMEDEN EVVEL BANA EMANET ETTIGIN RUHUMU SANA ULASTIR .HZ IBRAHIM gibi ALLAHA teslim olanlardan olmayi RABBIM bize nasip etsin..
Hayat ölümdür,ölümse sonsuz hayat.Sen geç olmadan öl;ölmeden evvel öl ve Hakk'la diril..yoksa bugun, yarin derken cook gec olabilir...Gecti ömür denen sermaye uyan ey gafil kalma biçare...
uyandır bizi Rabbim, kendimizden memnun olup derinlemsine uykuya dalarsak..
uyandır bizi Rabbim, sahip olduklarımızın çokluguyla avunup, Sana muhtaçlıgımızı unutursak...
uyandır bizi Rabbim, senden ötürü sevmeyi unutur da nefsimiz için sevmeye başlarsak....
affet bizi Allahim! hidayette erenlerden eyle bizi..
Senin Huzurunda Huzur bulanlardan eyle Bizi amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bir saat sonra öleceğimizi bilsek Bizler için neler anlam kazanır ve neler anlamını yitirirdi acaba??
Acaba bir saat sonra öldüğünde, Rabbinin huzuruna çıkmaya hazır mıyın? Kulluk görevini hakkıyla yaptık mı? ..
"Kiyamet Günü amelleri arasindan kul ilk önce namazindan hesaba çekilir. Eger bu hesabi düzgün geçerse kurtulmus ve basariya ulasmis olur."
acaba biz daha ilk namaz konusunda ya takilip kalirsak sonra halimiz nice olacagini hic dusunduk mu? o kadar cok eksik ve kaza namazlarimiz var iken
Rabbimin huzuruna cikmaya urperdik bir an degil mi?
tamam Bir adım daha gidelim. Şu an cehennemin çukurunun kenarında olduğunu düşünelim..
Çılgınca yanan ateşin uğultusunu, cehennem ehlinin çığlıklarını, inlemelerini, bir kez daha dünyaya geri dönmek isteyen pişmanlık dolu yalvarışlarını duyabilsek
bu kadar rahat ve kulluk vazifelerimizi yapmadan yasiyabilirmi idik acaba?
Ve sonra tekrar dünyadaki yaşamımiza geri döndürülsek, acaba hayatımizda neler değişirdi?
Hiç kuşku yok ki, içini tarifsiz bir korku kaplar, bambaşka bir insan olurduk herhalde...
Hayatımızi bütünüyle farklı düzenlerdik... Allah’ın razı olmadığı her şeyden şiddetle sakınır!!. Ahiret hayatını riske sokabilecek her türlü tavırdan uzak dururduk...
Peki şu an böyle olmamamızin sebebi, cehennemi görmemiş olmamiz mı?
Unutmalim ki ki şuan görmesek de cehennem, Allah’ın ayetlerini görmezden gelerek yaşayanlara susamış, bekliyor…
Bu dünyanın sefasını sürenler, ölümü düşünmeyenler bir saat değil bir saniyesini bile garantilememişken pişmanlık ve tevbe de ne kadar geciktiğimizi,gafil olduğumuzu düşünmemiz gerekmez mi?

"Ve bilir misin, nedir yakıcı cehennem? Hem (bütün bedeni helâk eder, hiçbir şey) bırakmaz, hem (eski hale getirip tekrar azap etmekten) vazgeçmez o.Beşere delicesine susamıştır. "
Müddesir Suresi, 27-28-29

Üst Alt