• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada zikir tavsiye etmek

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamünaleyküm hocam. Bu gece ruyada uzak komşumun bakkalı olduğunu, oraya gittiğmi gördüm. 5 tane dondurma, başka şeyler de aldım ama onları çok net hatırlamıyorum ekmek ve yumurta gibiydi. Sonra adam bana, söylentiler ortalıkta gezen konuşmalar doğru mu, sen zina mı yapıyorsun evine girip çıkan belli değil dedi. Arka kapıdan da üst komşunun girip bizi dinlediğini, ben Allah herşeyi görüyor o benim ne yaptığımı masum olduğumu biliyor eve gelen dayım abim olamaz mı dedim.

O sırada bir genç girdi içeri ben allaha yaklaşmak, onu çok sevmek, ibadet etmek istiyorum ama olmuyor ben allaha kul olmak istiyorum adlı kitabı okudum olmadı dedi. Ben de üveys zikrine başla dedim o nasıl dedi bende lailaheillallah Muhammed'in rasulallah diye hergün oku, kaç tane dedi bende istediğin kadar bin iki bin daha fazla olur. Allaha bağlanırmıyım dedi dedim ki, hemen şimdi başla ağlaya ağlaya namaz kılacaksın bambaşka şeyler yaşayacaksın yaşa ve gör dedim. O sırada gençler çoğalmıştı çok mutlu oldular en son, isterseniz sadece lailaheillallah da diyebilirsin dedim. Allah razı olsun abla dediler sevinçle birbirlerine sarıldılar. Hocam bu rüyanın tabiri nedir acaba benim zor bir hayatım var allaha şükür bana kolay geliyor çevremdekiler bu çileyi kimse çekmez diyor. Rabbim bana hiç zor göstermiyor severek yapıyorum. Annem ve iki kardeşim abim engelli küçük birde kız kardeşim var onlara bakıyorum bunlarla alakalı mıdır acaba nedir anlamı.

Üst Alt