• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yüzmek

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
rüyada yüzmek, rüyada yüzdüğünü görmek yüzmek, rüya tabiri rüyada yüzülmesi, islami tabir yüzmek ile ilgili islami rüya nedemektir, islami rüyada yüzdüğünü görmek, rüyada nehirde yüzmek, rüyada yüzmek görmek, rüya tabirleri yüzmek görmek, rüyada denizde yüzmek, rüyada gölde yüzmek, rüyada yüzmek ne anlama gelir

YÜZMEK: Rüyada yüzmek

Bir kimsenin rüyada denizde yüzdüğünü görmesi, arzu ve emeline kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada deniz veya ırmakta yüzdüğünü görmek, dinde salaha ve güzelliğe, sağlam itikada ve imanda kuvvete işaret eder.

İlim öğrenmek isteyen birinin rüyada denizde yüzdüğünü görmesi, o ilmi elde etmesine alamettir..

Rüyada denizin derinliklerine girdiğini ve orada güzel ve hoş bir şekilde yüzdüğünü görmek, büyük ve zor bir işi başarmaya işaret eder

Bir kimsenin rüyada kendisini suyun örttüğünü ve orada öldüğünü görmesi, son nefeste şehid olarak can vermeye delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada denizde kafası üzerine yüzdüğünü görmesi, tevbe etmeye ve işlediği günahlardan pişman olmaya işarettir.

Rüyada suda yüzdüğü halde korktuğunu görmek, korku, şiddet, hapislik veya bir hastalığa işaret eder. Sahilden uzaklaştığı nisbette hastalığı ve hapisliği de uzar.

Rüyada yüzmek için denize girdiğini hatta denizin içinde görünmediğini görmek, rüya sahibinin perişan olacağına yorumlanır.

* YÜZMEK: Rüyada bir adamın derisini yüzdüğünü görmek, onun gıybetini etmeye ve kötü işlere işareteder.

Yine rüyada kendi derisinin yüzüldüğünü görmek, isabet edecek bir musibete işarettir. Bazı kere de bu rüya hayra ve evlenmeye işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

uqur21

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
yüzmek

S.a hayırlı günler adım uğur 21 yaşındayım rüyamı anlatım sahilde yürürken birden denize atlayıp yüzmeye başlıyorum deniz masmavi ve derinliklerde yüzmeme rağmen denizin dibi görülüyor o kadar iyi yüzüyorum ki hiç yorulmadan başka kıyıya cıkıyorum ve terkedilmiş bir kasaba var orda ve ruhlar eşlik ediyor bana yolu gösteriyor bana cıkış yeri gibi ve uyanıyorum sonra şimdiden cok teşekkür ederim iyi günler dilerim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah
Rüyada denizin tâ derinliklerine girdiğini ve orada güzel ve hoş bir şekilde yüzdüğünü görmek, büyük ve çetin bir işi başarmaya ve büyük memuriyete delâlet eder.
"bir kasaba var orda ve ruhlar eşlik ediyor bana yolu gösteriyor"
rüya sahibinin dininin güzelligine ve itikadinin
saglamligina isarettir.

"... Allah herşey için bir ölçü kılmıştır.""... O'nun Katında herşey bir miktar (ölçü) iledir." (Ra'd Suresi 8)
Hz. Ali'nin: 'Her kap kendi hacmince su alır'
her insan kendince kendine tayin edilen bir Kader ve Rizk cizgisi ile ilerler...kimisi kırk yıl olduğu yerde durur yerinde sayar;
kimisi de kısa zamanda ilerler...yani herkes kendince ilerler...
sizde Masallah az bir guc ile cok ilerliyen,bereketli bir insansiniz...

Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine kuvvet.guc ve hoşnutluklara işarettir...
Allah cc. sizi ve Ailenizi ve sevdiklerinizi hasedcinin şerrinden ve nazarindan korusun..amin..
Hayirli geceler...

betüll

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada yüzmek rüyada gölde yüzmek rüyada gölette yüzmek rüyada yüzdüğünü görmek rüya tabiri rüyada yüzme öğrenmek[/B

Selamün aleyküm, Allah'ın selamı ve bereketi üzerinize olsun. Biraz sıkıntılı ve zor uyuduğum dün gece 2 rüya gördüm, ard arda ama alakasız gibiydi ancak Ne anlama geldiğini merak ettim ve buraya yazma ihtiyacı hissettim.
İlkinde galiba ailemle memleketimdeki büyük gölet gibi mavi, hafif dalgalı bir su kütlesinde yüzüyorduk.Ben normalde yüzme bilmem ancak kendimi orada yüzme öğrenip, göletin karşı tarafına geçtiğimi ve önemli bir şey taşırken gördüm.
Daha sonra başka bir rüya daha hatırlıyorum.Bu biraz daha saçma sanki normal hayatta dahi intihar, bilek kesme gibi bir şeyi aklının ucuna getirmeyen ben Rüyamda eskiden bir arada olduğum arkadaşlarımla aynı ortamdayız, bir sıkıntımız olmadığı halde neden bilmiyorum bileklerime küçük küçük çizik atmışım ve az bir şey kan akmış oradan ve ilginç olan intihar düşündüğüm filan da yok( Allah korusun )neden yaptığımı bilmiyorum, gayet de normal hareket ediyorum arkadaşlarımla sohbet filan ediyorum..
Doğrusunu Allah bilir ancak değerli yorumunuzu merakla bekliyorum Selametle kalın..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, Allah'ın selamı ve bereketi sizin üzerinize ve Allah yardimciniz olsun..
Rüyada su, gölet, özellikle berrak temiz su bereket, sağlık, kazanç demektir.

Rüyada deniz veya ırmakta,gölde yüzdüğünü görmek , dinde salaha ve güzelliğe, sağlam itikada ve imanda kuvvete işaret eder

rüyada gölet gibi bir yerde yüzmek ;Rüyanız;bir işbirliği, birleşme,Dağılmış bir şeyin
toparlanması ortaklık gibi bir vesile ile berekete ,mutluluk ve huzura kavuşacağınızı müjdelemektedir.
Gönül kabınızı ,Anlama kapasitenizi ve ufkunuzu genişletin...

"bileklerime küçük küçük çizik atmışım " O gece sıkıntılı ve zor uyuduğunuz bozuk bir psikolojinin etkisi...o günlerde yaşadığınız bir strese bağli olabilir..
Rüyada bileklerine çizik atiğini görmek;
Rüyanız gerçek yaşamınızda çevrenizdeki kişilerle iletişim zorlukları yaşadığınızı, kendinizi doğru ve yeterli bir şekilde ifade edemediğinizi ve bunun sizi rahatsız ettiğini simgelemektedir.
eskiden altını çizdiklerimin şimdi üstünü çiziyorum...

Bana sorarsanız bu rüyayı unutun, yaşamınızda madi ve manevi zenginlik dolu günler için gayretinize devam edin, her zaman Yüce Allah’a sığının.
Selametle.

sedatcakmak

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada denizde yüzmek

Selamın aleyküm öncelikle, ben bu sabaha ruyamda yakin zamanda ayrildigim kiz arkadasimle denizde yuzdugumu gordum, derin yerlerde yuzuyorduk, kopek baligi vardi ama bize hic dokunmuyordu bile. Ben yuzme bilmiyorum ve hic korkmuyordum buna ragmen cok guzel yuzuyordum. Sonra karaya cikiyorduk ve eski kiz arkadasimi goruyordum oda karadaydi sonra uyandim ruyami yorumlarsaniz cok sevinirim simdiden allah razi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Bildiğiniz gibi Rüya,insanın O An içinde bulunduğu ruh haliyle birlikte değerlendirildiğinde yorum anlam kazanmaktadır.
Rüyada denizde yüzdüğünü görmek;
bilinç altınızdaki huzur, başarı ve mutluluk duygularınızın yoğunluğunu göstermekte, istediklerinize kavuşacağınızı anlatmaktadır.

Rüyada eski sevgiliyi görmek, bir iç hesaplaşma, vicdan muhasebesi...
Rüyada Yeni ayrıldığınız kız arkadaşınız ile denizde yüzdüğünü görmek;
Bu sıkıntılarının sebebi ne, nerede hata yapıyorum..? sorusunu kendinize sormalı, kendiniz ile yüzleşmelisiniz anlamı taşımaktadır.

Rüyada denizde yüzerek karaya çıkmak;
istediğiniz bir şeyden vazgeçeceğiniz ya da içinde bulunduğunuz bir sıkıntıdan kurtulacağına yorumlanir..
sizin bilinçsiz ve bilinmeyen yönleriniz ile yüzleşmek için hazır olduğunuzu ve Bir mânâsı olan yada seni bir gayeye ulaştıracak olan sevgi ve anlamlı ilişkiyi bulmadikca
hiç kimse ile gönül ilişkisi içine girmeyin yoksa incinir, incitir tekrar sıkıntılar yaşarsınız..selametle.

Bir yolcu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm ablacım Allah sağlık mutluluk versin. Nasılsınız ben daha iyiyim çok şükür içime bir ferahlık geldi durum aynı ama ne hikmetse daha iyiyim?Yüzmek yorumlarına baktım. Kendime pay biçmeye çalıştım ama yine yazayım dedim çünkü herkese göre farklı oluyor yorumunuz hislerinize göre değişiyorya yazmak istedim. Ben de rüyamda yüzüyordum bu zamana kadar hep deniz gördüm yüzdüğümü ilk kez görüyorum. Ve sanki yüzerken elimi başka biri tutuyordu birlikte yüzüyorduk deniz koyu maviydi ve başkaları da vardı. Değerli yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyaniz Hayr olsun
Bildiğiniz gibi Rüya,insanın O An içinde bulunduğu ruh haliyle birlikte değerlendirildiğinde yorum anlam kazanmaktadır.
bilinç altınızdaki huzur, başarı ve mutluluk duygularınızın yoğunluğunu göstermekte, istediklerinize kavuşacağınızı anlatmaktadır.
Rüyada deniz veya ırmakta,gölde yüzdüğünü görmek , dinde salaha ve güzelliğe, sağlam itikada ve imanda kuvvete işaret eder

Gördüğün oldukça güzel ve hayırlı bir rüya olup, geleceğini aydınlık olduğunu ve aynı zamanda kendine mantıklı ve gerçekleşme olasılığı yüksek, doğru hedefler belirlediğini ifade etmektedir.

Ve sanki yüzerken elimi başka biri tutuyordu birlikte yüzüyorduk
Ya Allah Ya Allah Tut Elimden Elim Boşdur Dünyada Tenhayam Yüreğim Senin ile Hoşdur. selametle..

1005

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada denizde yüzmek

Merhabalar, ben istihare namazı kılmıştim. Duru ve temiz bir denizde yüzüyorum ve kiyiya geliyorum. Denizde namaz kildigim etek ile yuzmusum, çıktığımda eteğimin altını annem kaldiriyor ve birden yunus balığı çıkıyor. O kadar güzel ki gülümseyerek sanki eli varmış ve bana uzatıyor gel diye. Denizde onunla beraber yüzüyoruz. Sonra beni kıyıya getiriyor, o yunus balığı birden gozluklu 4 yaşlarında sevinli esmer bir erkek çocuğuna dönüşüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden Allah razi olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba ,Rüyaniz Hayr olsun
bilinç altınızdaki huzur, başarı ve mutluluk duygularınızın yoğunluğunu göstermekte, istediklerinize kavuşacağınızı ,ANNENIZIN HAYIR DUASINI aldığınızı anlatmaktadır.

"Duru ve temiz bir denizde yüzüyorum ve kiyiya geliyorum."
Korku çabalamalar ve endişelerden yakında sonuna geleceğinize alamettir..

Rüyada yunus balığı görmek;
kısmet anlamına gelir. Bekarlar mutlu bir evliliğe, evliler için evlerinde mutluluğa işarettir.

Rüyada Yunus balığı görmek ülfete hayırlı rızka ve insanlarla hoş geçinmeye delâlet eder.
Çünkü Yunus balığı insanlara karşı sevgilerle doludur...

Dost kazanmak elimizdedir, ama düşman kazanmak her zaman elimizde değildir; zira bugünkü düşmanlarımız dünkü dostlarımızın arasında çıkmıştır.
Yarın ki düşmanlarımızın da bugünkü dostlarımızın arasından çıkacağı muhakkaktır.

"Dostuna muhabbette aşırı gitme; umulur ki, bir gün gelirde düşmanın olur.
Düşmanına buğzetmek hususunda da aşırı gitme; umulur ki bir gün dostun olur. "
Hz. Muhammed (s.a.v.)

acilangul1

Bir yolcu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm ablam inşallah olur diğer rüyalarıma göre bu olumlu.Çoook teşekkür ederim.
İçime su serptin inan ki. Rabbim seninde içine ferahlık, derdine deva versin.. Hayırlı akşamlar. Allah emanet ol ablacım ?

Arrslan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm. Ben bugün rüyamda çok derin bir yerde yüzdüğümü gördüm yanımda kız kardeşim ve bu aralar bizde kalan teyzemin kızı da vardı. Onlar üniversiteye hazırlanıyorlar ve dün kız kardeşim ile oldukça büyük bir tartışma yaşadık. Sonra bu rüyayı gördüm. Çok derin bir yerde yüzüyorduk normalde yüzme bilmem. Hiç korkmuyordum ama çok üşüyordum. Gidelim artık annemler arar falan diyorum. Suyun ortasında betonlu dikensiz telle kaplanmış bir yer var. Oraya çıkıyoruz. küçük bir yer teli tutup duruyoruz. Teyzemin kızı bana, bak Trabzon (yada Giresun yani Karadeniz de bir yer) orada oraya gideceğim gibi bir cümle kuruyor. Orayı gösteriyor. Kardeşim rüya boyunca hiç konuşmuyor. Allah razı olsun.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Selamün aleyküm. Ben bugün rüyamda çok derin bir yerde yüzdüğümü gördüm yanımda kız kardeşim ve bu aralar bizde kalan teyzemin kızı da vardı. Onlar üniversiteye hazırlanıyorlar ve dün kız kardeşim ile oldukça büyük bir tartışma yaşadık. Sonra bu rüyayı gördüm. Çok derin bir yerde yüzüyorduk normalde yüzme bilmem. Hiç korkmuyordum ama çok üşüyordum. Gidelim artık annemler arar falan diyorum. Suyun ortasında betonlu dikensiz telle kaplanmış bir yer var. Oraya çıkıyoruz. küçük bir yer teli tutup duruyoruz. Teyzemin kızı bana, bak Trabzon (yada Giresun yani Karadeniz de bir yer) orada oraya gideceğim gibi bir cümle kuruyor. Orayı gösteriyor. Kardeşim rüya boyunca hiç konuşmuyor. Allah razı olsun.
Aleykümselam.

İş hayatında başarıya işarettir (okuyorsanız, okul. üniversite vs. de ola bilir ve ya okulunuz bittiyse ve çalışmıyorsanız normal bir şeyde başarıyada işaret edile bilir). Başarıya giden yolda engellere bu engelleri devirip başarıya erişmeye mutluluğa ve huzura işarettir.

Üst Alt