• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yasak bölgeye girmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
YASAK, Rüyada yasak bölgeye girdiğinizi görmek

Rüyada kendisine birşeyler yasaklanan insan hareketlerine dikkat etmelidir.

Rüyada yasak bölgeye girdiginizi veya yasaklanan bir yerde bulundugunuzu görmek, size teklif edilen iki hususun hakkinda hangisini tercih edeceginizi bilmediğiniz ve mutlaka birisini seçmek zorunda kalacağınız için düşünmeniz gerektiğini gösterir.

Hadis-i Şerifte beyan olunduğu ve büyük alimlerin açıklamalarına göre rüya üç nevidir.

1 - Rahmani Rüya: Allah-ü Teala Hazretleri tarafından kullara müjde veya ikaz mahiyetindeki rüyalar.

2- Şeytani Rüya: Uyku halinde, şeytanın delaleti ile görülen İslama muhalif korkunç ve çirkin rüyalar.

3- Adgas ve ahlam: İnsanın fazla yemekten dolayı midesindeki dolgunluktan, bir hastalığın tesirinden veya zihnin aşırı meşguliyetinden dolayı ortaya çıkan rüyalar.

Tabir alimlerinden İbn-i Sirin demiştir ki: Sağ tarafı üzerine yatan bir adam Allah (CC)'ın emriyle rüya görür. Bu gerçek rüyadır. Tabiri er geç çıkar.

Sol tarafına yatan veya arka üstü uyuyan kimse, ruhlar vasıtasıyla rüya görür. Bunların ekserisi çıkar. Yüzü koyun yatan insanın gördüğü rüya, adgas ve ahlam olup kesinlikle ehemmiyetsizdir. Tabire değmez.

Yine tabir alimlerinin üzerinde ittifak ettikleri bir husus şudur: En kuvvetli rüyalar, ilkbahar ve yaz aylarında görülür. Sonbahar ve kış mevsiminde görülen rüyalar daha zayıftırlar. Sabaha karşı ve öğle uykusundaki rüyalar pek çabuk zuhur ederler. Gecenin ilk vakitlerinde görülen rüyalar ise, en geç çıkan rüyalardır. Bunların tabiri yirmi sene bile gecikebilir. Mesela Yusuf (AS)'ın rüyası, tam yirmi sene sonra gerçekleşmiştir.

G

gizlikalsin2

Kayıtsız
Misafir
Rüyada yasak bölgeye girmek
Merhaba ; bugün benide rüyamda çektiler yarı hayvan yarı insan şeklinde sufli varlıklar ile otururken birden bana bir soru yöneltildi bende cevap olarak yasak bölgeburası dedim. Sufli varlıklar burası sadece Rahman ve rabban olanların yasak bölgesidir dedi ve kafama sıktı. Ama oysa ki ben sufli lere düşman değildim anlayıp dinlemeden vurdular beni öldürüldüm ölüm nasıl birşey diye bakıcaktım ki ve uyandırıldım.
(-Uyandırıldığımda saat 09:47 idi ve benim 10 da kalkmam gerekiyordu alarm kurmayı unutmuştum-)
*Sizce amacı neydi bu varlığın? Sabahtan beri aklımdan sürekli yasak bölge diyip duruyorum.
*Bana birşey gösteriliyorsa bir problem var..

Üst Alt