• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada yangın görmek

İLiM DiLeNcİsİ

Rüyalar aleminden
Süper Mod
rüyada yangın görmek rüyada yandığını görmek rüyada evinin yandığını görmek rüyada görülen yangın yangın islami rüya tabirleri
YANGIN, Rüyada yangın görmek

Rüyada, kendi evinin yandığını görmek, işlerinde büyük zarar etmeye ve sağlığının bozulacağına işaret eder.

Eşyalarının yandığını gören kişinin el attığı her işte başarılı olacağına yorumlanır.

Yanan şeyden sadece beyaz dumanlar çıkıyorsa, bu herkesi ilgilendiren herhangi bir olaya işaret edebilir.

Kara duman çıkıyorsa, büyük derttir.

Yangında sadece alev gözükmesi, zengin olunacağına yorumlanır.

Orman yangını görmek ise kıtlığa işaret eder.

Rüyada yangın çıkıp her hangi bir binanin yandığını görmek, uzaktan heyecanlı bir haber almaya işarettir;

Rüyada yangun görmek, yanmadığınız sürece, zenginlik ve mutlu bir aile hayatının simgesidir.

Eğer yanarsanız, yanlış davranışlarınızdan dolayı zarara gireceksiniz demektir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyayla amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba. Nasılsınız?
Rüyamda, okulumuzun spor odasındaydım. Bir dizşinin 2 karakteri, başkalarıyla kavga ediyordu. Sonra birden onlara bomba atıldı. Ben "şimdi onlar dizide olmayacaklar mı?" diye düşündüm. Bomba olan odadan hızlıca çıktık, en yakın arkadaşımla. Okulumuz yanmaya başlamıştı. Çıkışta, bundan nerdeyse 1 hafta falan önce kurduğum hayali hatırladım. Aklıma onun beni sevmediğini öğrendiğimden beri ona yazdığım ama vermediğim mektuplar geldi. Yukarda kalmışdı. Kurduğum hayalde de zaten, ne olursa olsun o mektubları alıyordum. Arkadaşıma sen git beni bekleme dedim ve yukarı çıktım. Bir yandan da hayalim sanırım, gerçek oluyor diye düşünüyordum. Çıkıp mektubları götürdüm. Hayalimdeki gibi olmamıştı her şey. Arkadaşım yanımdan ayrılmamıştı.
Lütfen, tabir eder misiniz?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Fidan kardesim Hamd olsun iyiyim..Ya siz..
Hayirdir insallah..
Rüyalarımız bizi yansıtır! Bazı rüyalar hiçbirşey ifade etmezken bazıları da hayatımızda birşeylerin habercisi olabilirler!
Ya da hiç bilmediğimiz derinlerimizden birşeyler rüyalar yoluyla dışa vurulabilir.
Rüyada yangın görmek:SIKINTIYA dusmeye Kara duman çikiyorsa büyük dert ve hastaliktir...

"Aklıma onun beni sevmediğini öğrendiğimden beri ona yazdığım ama vermediğim mektuplar geldi. "

hayalle gerçek arasında kaldiginiza hayal kura kura gerçek hayattan koptugunuza etrafinizdaki guzelligi ,hikmetti ve imkanlari idrak edemediginize yorumlanir..

Sevgiliye Gönderilmemiş Mektuplar..
beni sevmediğini öğrendiğimde bile bunu kabullenemedim...
ve yine de Sana durup durup böyle mektuplar yazdim..
Sen bilmezsen de ötelerden,uzaklardan yazmak bile ferahlatıyor beni.
Sana ulaşmayacağını bile bile gönlümün en derininden,samimi ,Sevgi dolu kalp yolu ile mektuplari Sana gonderiyorum.
Sevgiliye gönderilen mektupların kenarı yakılırmış ya...!Bağrımda yanan ateş ile,yakıyorum mektuplarımı...
Hiç bir dil,bir dile çevrilirken aslını koruyamaz,kelimenin mahiyeti tam anlaşılmaz ya,benimkiside öyle şimdi.
Sevgime 29 harf yeter mi sandın..?
damla damla ,dua, dua sana yüreğimi,Cocuksu Sevgimi yaziyorum..

Eyy Sevgili Yüzümdeki durgunluğuma bakma...Bu günlerde içimde bir martı var,çığlık çığlığa ötüp durmakta...
Sanki Hayal alemi, üzerinde uçmada.Bir deniz serinliği geliyor,anlamını veremediğim...
Bir yanda Eylül,bir yanda ömrümün ve mevsimin sonbaharı...
Bir yanda dökülmeye başlayan yapraklar,bir yanda güz yağmurları...
Bir yanda,her yanda,altı yönde ve beş duyuda Sen...besinci boyuttan ise Seni hasret ile seyreden Ben!!
ve okulda Seni her gördüğümde içimdeki cayır cayır yangında yandığımı hissediyorum..
Yanan Okulumuz degil! yangın benim İçimde...

Allahım Gönlümde Olanı Hakkımda Hayırlı ET Hakkımda Hayırlı Olana Gönlümü Razı Et..
Allah kulu hakkında hayırlısını Nasib Eder..
Selamet ile Hayra Kalin.. Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyamı tabir etdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben de pek iyi değilim. Rüyamda kara dumanlar çıkmıyordu.
Son zamanlar her şey iyiye gidiyor, çok şükür.
Tekrardan çok teşekkür ederim.

Bu hikayeni başka sitede yayınlaya bilir miyim?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba kardesim Ben bunu sana ve Senin cocukca masum sevginin onuruna Yazdim Bakü güzeli..
yani benim degil artik sana verilmis Senin icin özeldir!!seni anlatan misralardir istedigini yapabilirsin..

acilangul1

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar. Nasilsiniz? Iyisinizdir Insallah. Bu hikayeni baska bir sitede yayinladim ve tahmin etdigim gibi cok begenildi.Tekrar-tekrar cok tesekkur ederim size bu hikaye icin.

ersoy86

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada dumansız yangın görmek

Rüyada yangın görmek, rüyada dumansız yangın görmek tabiri.
Öncelikle selamün aleyküm, bu rüya aslında annemın rüyası ve ben onun için onun ağzından yazıyorum. Benim rüyam söyle 3-4 katlı bir bina 1. ve 2. katlarında 3 veya 4 adet koyun var en üst katındada bir yangın var ama dumanı yok sadece ates gözüküyor. Ben yangın var diye bagırıyorum, yangına bakarken yanan binanın karsısındaki binada da aynı dumasız alevler cıkmaya baslıyor. Yangını söndürmeye çalısıyorlar fakat sönüyor mu hatırlamıyorum. Yorumlarsanız sevinirim allaha emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, rüyasi hayr Olsun
Rüyada dumansız Ateş görmek:
faydalı ve güzel işlerle ile uğraşmaya, kazanca, mevkiye,bereket ve zengin olunacağına yorumlanır...

Rüyada koyun, görmek;
güç ve kuvvete, helal, hayırlı ve bereketli mala, doğacak çocuğa,yeniliklere itibara, şifaya, arzularının yerine gelmesine işaret eder.

Yani genel olarak her türlü hayır, maddi kazanç ve bereket olarak yorumlanabilecek müjdeli bir rüya görmüşsün. Asıl olan hayrı Rabbimin dilemesidir. Rabbim dilerse kimse sana hayrın ulaşmasını engelleyemez. En doğrusunu bilen Allah c.c dür.

hz.Ali (ra) bir gün mescide gelir, abdest alir devesini bağlamak icin bir şey bulamaz, orda bir adama namazdan cikana kadar deveme bakarmisin der, icinden der adama beş dinar vereyim dönüşte diye gecirir,Namazdan gelirki ne adam var ne devenin semeri, Aradan Zaman gecer pazarda gecerken semerini bir saticida bulur, der bu benim semerim, Satici ya Emirel-mü'minin senin oldugunu bimiyordum,ama ben onu beş dinara satin aldim ver beş dinari götür semeri der.
Ali(ra) Cemaati toplar, ve Vaaz verir.Ey nas (insanlar) Allah kula riziki ezelden tayin etmiştir o ona mutlaka ulaşacaktir der olayi anlatir, işte o kazanci ona gelir ama kul iki yolda serbest birakilmistir Helal veya haram.
Allahin taktiri beş lira idi benden helal beş dinar alcakti o harami secti eline gecen gene beş dinar idi, ne az ne fazla. Taktir edilen rizik ilahide miktarca ayni idi..kissadan hisse selametle...

bilge ay

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
S.a evin salonunun ortasında yangın çıkmış görüyorum. Ateş ise dumansız çok güzel, ateş hiçbiryere dağılmamış, kardeşimde
yangını söndürmeye çalışıyor, çekil birazdan patlıyacak diyorum. Sonra patlıyor ve ateş yok oluyor. Kardeşim bağırıyor, abla gözüm düştü diye ben yerdeki gözü elime alıp kardesime gidiyorum.

M

melike12345

Kayıtsız
Misafir
rüya

Rüyamda okuldaydım sınıfım gerçek hayattaki yatak odamdı. Sınıftaydım tuvalete gitmek için izin istedim ve giderken birisi yangın var diye bağırdı,sınıfa gittim yatağimın üstünün bir bölümü yanıyordu alev 1 m yüksekliğindeydi ama yangın yayılmıyor ya da artmıyordu, duman da çıkmıyordu. Herkes kaçıyordu, bende yatak ve komidimin üzerindeki eşyalarımı aldım, kaçtım bana bir şey olmadan.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Bilinç altınızdan dolayı görmüşsünüz bir anlamı yok

Seyo2135

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam selamum aleykum benim sevdigim evlenmek istedigim biri var ben uyumadan once rabbimden bana olur mu olmaz mi diye bir belirti vermesini istedim ruyada bir okulun bahcesindeydik arkadaslarla birlikte okulun alt bahcesinde ates falan vardi yangin yani ben korktum ve sasirmistim sonra itfaye falan gelip yangini sonduruyor ondan sonra arkadaslarla top oynuyoruz bahcede futbol sonra ayni yerde tanidigim bir insanin ölüm haberini aliyorum fazla samimiyetimin olmadigi bir insan ama ölumu yanginla alakasi yoktu diye hatirliyorum sizce manasi nedir bu ruyanin ?

Buse22

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ruyada yangın görmek

Hocam ruyamda ablamin calistigi kuruma gidiyorum ust katta ablamla odada otururken 1. Katta yangin ciktigini ve her yerin ates aldigini ust kata dogru ciktigini ogreniyoruz ama atesi gormuyorum ablamla odada cikamiyoruz ablama kaderimiz yanginda olmekmis diyorum telas icinde bir taburenin uzerine cikip dolabin uzerinden biseyler ararken kucuk esmaul husna kitabi yere dusuyor hemen elime aliyorum Ya Vasi Ya Fettah diye zikir cekiyorum. Son yangin hemen sonuyor kardesimle asagi kata iniyoruz her yanmis siyah, ablam disari cikamayiz
kor falan vardir yanariz diyor. Ben de temizliyorlar cikabiliriz artik dedim ve uyandim yorumlarsaniz sevinirim.

Üst Alt