• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada vefat eden kardeşini görmek

Haticee

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleykum hayirli geceler..Ben iki gün önce ölmus olan erkek kardesimi ruyamda gordum:(beyaz takim elbise giymis ve uzanmis halde yatiyordu sessizce.yanina vardim kollarimin arasina aldim ve simsiki sarmisim kardesimi, o kadar gercek ki anlatamam. Bir urpermeyle uyandim, kollarima baktim ve tekrar dalmisim.. Bu ruyamin yorumu yaparsaniz sevinirim. Sunuda belirteyim Ben kardesimi 40 gün önce kaybettim, trafik kazasinda:(Onu cok özluyorum ve icim hala aciyor. RABBIM kimseye ciğer acisi vermesin kardeslerim. Kendisi evli ve iki tane kizi vardi, onlar yetim kaldilar. Henuz 30 yasindaydi kardesim. RABBIM Kabrini nur, mekanida cennet olsun amin. hayirli geceler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam..başıniz sağolsun çok çok üzüldüm...
Allah rahmet eylesin...Mekani Cennet olsun..
Allah Ailesine de Size de SABIR versin...
Rüyada sevdiginiz bir ölüyu görmek olayları çok derin konulardır ve bu rüyaların analizi sizin duygusal ,özlemleri, hasretleri simgeler...
Belkide birbirinize cok YAKINDINIZ..belkide onun ile yeterlice vakit gecirmemistiniz..belki..belkiler.. keske..keskeler yerine artik Onun emanetleri,
bir parcasi olan cocuklarina ,esine Sahip cikip Onu Rahmet ile anip Onun icin Dua edebilirseniz..
Boylece kardeslik vazifenizi de yeine getirmis olursunuz...

rüyada vefat etmiş erkek kardeşinin dirildiğini gören kimsenin kuvveti artar..
Hayirli Geceler...

ayşegülyavuz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm, vefat eden kardeşimin 16 yaşında okulu bitmişti ama ben rüyamda onun okuluna gidip karnesini istiyorum ve diplomasını istiyordum. Sonra bizim evin sokağındayız vefat eden kardeşimin yanında en yakın arkadaşı olan teyzemin oğlu var, kardeşimi yanıma çağırıyorum 2 dakka gel geri git diyorum gelmiyor ne olur .. Yanıma gel 2 dakka sürmez birşey anlatacam diyorum, yok ben gidecem işim var acele diyor. Sonra ne oluyosa bayılıyor teyzemin kızı hemen kafirun suresini okuyun diyor ve diğer kızıda okumaya çalışıyor doğru yanlış. Sonra yüzüne kolonyayla filan vuruyor, yavaş yavaş ayılıyor ve ablam geliyor bir sürahi suyu ağzına dayayıp içirmeye çalışıyor, yüzdene dökülüyor su. Vefat eden kardeşim aniden kalkıyor ve ben gidiyorum diyor, bir şapka var onu gösteriyor, şapka süslü birşey ve birde önüne takılacak bir süsü var onu yapın diyor bize, süsleyin ve yarın bana getirin diyor, yarın mezarlığa getirin bana onu diyor. Yarın önemli bir günmüş gibi bir kutlama varmış onu istiyor ... İşte bu kadar uzun oldu ama :/ yorumlarsanız sevinirim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kardeşim ve Hoşgeldiniz..Allah Rahmet eylesin tekrardan Başınız sağ olsun,ona dua edin...Rüyanızı yorumlamamı istiyorsunuz selam verin..
"Selam vermeden söze başlayan kimseye selam verinceye kadar cevap
vermeyin.” (Taberani). “

Rüyaniz hayr Olsun;
Rüyada ölmüş birini görmek;
olayları çok derin konulardır, bu rüyaların çözümlemesi sizin rüyayı gördüğünüz andaki duygusal durumunuza yakından bağlıdır.

onun okuluna gidip karnesini istiyorum ve diplomasını istiyodum
onun okuluna gidip ona ait yada onun yaptığı bir şeyi yada bir insanin kalbini almanız ,özür dilemek ,helalik istemek gerekiyor Allahu alem.
inşallah amelleri iyidir. Bizimde gidiceğimiz yer orasi ...

Ölüm Bir Son Değil; bir başlangıçtır, geride kalanlarin imtihanidir..
doğumla bu âleme kavuşulduğu gibi, ölümle de bir başka âleme kavuşulacaktır.

Rüyada ölen kardeşini görmek;
özlemleri, hasretleri simgeler.yaşamın acımasız olduğunu düşünüyorsunuz oysa her yaşanan
her şeyin bir sebebi ve hikmetti vardir..Allah Hiçbir şeyi Boşa Yaratmamamış,yapmamamıştır..
kardeşinin desteğine gereksinim duyduğunu, onu çok özlediğini, ölüm korkusunu simgeler.

bazen de Rüyada ölü görmek, sevilen birilerinin geleceğini veya sevdiğinizin birisinden iyi haberler almayı haber verir.

Rüyada ölmüş biriyle konuştuğunu görmek değerli bir rüyadır,bazen özel anlamlar taşır, uyarı yada tavsiye yada sizin bir arayış içinde olduğunuzu, çoğu zamanda ilahi bir mesaj - yardım almak, yol gösterici birini bulmak arzunuzu simgeler.

süsleyin ve yarın bana getirin diyo yarın mezarlığa getirin..
kardeşiniz bir isteği olmalı...bunu ancak siz ve aileniz bilir...

Ölülerinize ,kardeşinize hediye gönderin…
zaman sûfilerinden Beşşar bin Galip anlatıyor.

Vefatından sonra Rabia’yı (Sûfi v. 801) rüyada gördüm. Daha önce ona çok dua ediyordum. Dedi ki:
— Ey Beşşar, senin hediyelerin ipek mendillerle örtülü, nuranî tabaklar üstünde bize geliyor.
--Ben Nasıl olur bu? dedim. O:
— Bu hediyeler diri müminlerin duasıdır. Onlar ölülere dua ettikleri zaman, o dua nuranî tabaklar üstünde, ipek mendiller içine konulur. Sonra, hangi ölü için dua edilmişse ona getirilir ve bu falanın sana hediyesidir, denilir.

Dün gece yine aynı duyguya kapıldım ;ölüm korkusu..........
eskiden yalnız kalmayı severdim insanlardan kaçardım kendi kendime vakit geçirEcek bir çok şey bulurdum ...şimdi de bu duygu ara sıra oluşuyor içimde .ama herkesin uyuduğu saatlerde benim yalnız kalıp uykuya dalmam beni bu ölüm korkusuna itiyor.geceleri hiç sevmiyorum artık .
"toprağa girmek ve de tek başına" bu cümle beni mahvediyor artık .
bunun çok normal olduğunu söyleyen ve yeni bir hayat kapısı olduğunu hissetmeme ve de inanmama rağmen ..
aslinda şunu düşünüyorum : BEN YÜZLEŞMEYE KORKUYORUM .BİLEREK YA DA BİLMEYEREK YAPTIĞIM GÜNAHLARDAN KORKUYORUM .
bu dünyada herşeyden kaçabilirim ,kaçabiliriz ...ama ahirette naparım diyorum .

yeni öğrendiğim bir ayeti okuyorum artık bu korku gelince ve iyi şeyler düşünüyorum ,iyi şeyler ve ibadetlerimi yapmaya Çalışıyor ve dünya meselelerine geri dönüyorum.

Bismillahirrahmanirrahim”
De ki: Benim namazım, ibadetim, hayatım ve ölümüm hep âlemlerin Rabbi Allah içindir.
(EN'AM/162)

ayşegülyavuz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın aleyküm söylediğinizi dikkate alıcam Çok teşekkür ederim içten cevabınız ve güzel yorumunuz için

ayşegülyavuz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada ölen kardeşin üşümesi

Selamın Aleyküm iyi günler, rüyamda bir havuz gördüm dayımın çocukları 3 kişi o havuza girmiş ve biz geç fark ediyoruz, bakıyoruz hepsi dibinde yatıyor ben ikisini çıkarıyorum sonra birini daha çıkarıyolar. Ölen kardeşimde o havuzun içinde o ölmüş zaten diyerek kuzenimi önce çıkarıyorum, sonrada dönüp kardeşimi alıyorum kucağıma kardeşim 16 yaşında, ağlıyarak çıkarıyorum gözleri yarım açık kardeşimin, bana abla üşüyorum gı diyor alıp çıkarıyorum. Rüya bu kadar ben kardeşimin üşüyorum demesi onun için ne ifade ediyor merak ediyorum, cevaplarsanız sevinirim, İyi günler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kardeşim iyi günler,Allah Rahmet eylesin ona dua edin...

Rüyaniz hayr Olsun;
olayları çok derin konulardır, bu rüyaların çözümlemesi sizin rüyayı gördüğünüz andaki duygusal durumunuza yakından bağlıdır.

Rüyada ölmüş birinin üşüyorum demesini görmek;
Allahu alem iyi değildir !sizden dua ve hayır beklemekte,Onu üşüten ne ki bir bilebilsek...selametle..

mhmt1991

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Vefat eden kardeşini görmek

Selamun Aleykum,
Öncelikle böle bir site oluşturduğunuz ve içeriğini bu kadar zenginleştirdiğiniz için Allah razı olsun sizden.
Ben 3 ay önce çok ani bir şekilde kardeşimi kanserden kaybettim. Çok ani bir ölüm oldu tabi mevlam bu kadar ömür biçmişti. Ancak kardeşim ara ara rüyalarıma geliyor ama dünkü gördüğüm rüya hem ben çok etkiledi hemde çok ilginçti. Kardeşim rüyamda ne yaptığını bilmediğim bir neden dolayı elime geçirdiğim bir taş parçasıyla vuruyordum ve her vurmam bir öncekinden daha sert ve daha kuvvetli oluyordu. Kardeşimin canı çok acıyordu ama bu durumu kabullenmiş, bana karşı çıkmak yerine vurmamı istiyor gibiydi. Bende en çok canını nasıl acıtırım diye düşünüp onun dirseklerine, dizine ve de kemiklerine vurmaya çalışıyordum. Daha sonra kardeşimi ayağa kaldırdım ve ağlamaklı bir şekilde ona sımsıkı sarıldım. Sarılmadan sonra onu yokuştan aşağı doğru ittirmeye başladım ve ne tuhaftır ki gene ses çıkarmıyor durumu kabullenir biçimde benim onu ittirmeme tepki vermiyordu. Bu rüyayı sabah 6 civarında gördüm ve daha sonra uyandım. Sizce kardeşimi üzen bir şey mi yaptım? yada kardeşimin benden istediği bir şey mi var ? Sizden ricam rüyamı bana detaylı yorumlamanızdır. Teşekkür ederim kolay gelsin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kardeşim ve Hoşgeldiniz..Allah Rahmet eylesin tekrardan Başınız sağ olsun,ona dua edin...Acınızı tahmin edebiliyorum, lütfen dualarınızı eksik etmeyin. Dua ile hayır ile kardeşinizi hep yaşatın.

Rüyaniz hayr Olsun;
olayları çok derin konulardır, bu rüyaların çözümlemesi sizin rüyayı gördüğünüz andaki duygusal ve ruhsal durumunuza yakından bağlıdır.

Rüyada bir Ölüyü dövdüğünü görmek;
Borcunu Ödemeye, dövülen (Ölü ) için hayır,hayrat yapmanıza,hakkınızı helal etmeye delalet eder...

kul hakkı, ödenmemiş borçlar, ibadetler gibi hesapları burada ödeyemezsek haliniz yaman!öbür tarafa Kul HAKKI ve ödenmemis Hesaplar ile gitmeyelim!!
ölüm hayrat ve ibadetten kopmaktir.inş. kardeşiniz ardinda ödenmemiş, hesaplar,ve kul hakkı bırakmamıştır bıraktı ise var ise Allah rızası için kapatin..
Allah Tüm ölmüşlerimize rahmet ve mağfiret eylesin...Selametle

asiak

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Vefat eden kardeşi rüyada görmek

Selamunaleyküm
Benim erkek kardeşim geçen sene küçük yaşta vefat etti. Rüyamda Onu okuluna getirdim, beslenmesine pasta koydum tenefüste yanına gittiğimde beslenmesini teyzemin yediğini söylediği. Bende sinirlendim ve kardeşimi kucağıma aldım (gerçekte değildi ama rüyada ayağı sakattı) kucağımda kardeşimle beraber bir de ağaç var ikisini bir taşıyarak pasta almaya götürüyordum.

Feride123

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
SelamunAleykum bir sorum olcakti. Benim kardesim vefat etti 10 gun once. Ruyalarima giriyor. Bir defasinda beni bicakla kovaliyor yakaliyamayinca bicagi atiyor, sirtima degiyor. Digerinde tam hatirlamiyorum ama onda da bicaklaydi yanimda bana kiziyordu. Gece cok kotu uyandim. Sebebi nedir acaba. Sanki evin icindede gercekten sesini duyuyorum. Lutfen cevaplar misiniz? Simdiden Allah razi olsun.

G

Gokce

Kayıtsız
Misafir
Rüyada ölen kız kardeşimi görmek

Rüyamda ölen kız kardeşimi gördüm. 1 sene oldu yiğenimle birlikte trafik kazasında vefat ettiler. Rüyamda siyah giysiler giymişti anneme ve kardeşime sitem ediyordu, bana mavi bir posette ayakkabı verdi, bir tanede kendi giydi. Bana diyor ki ben öleli 1 hafta oldu benim malimi paylaştılar, al bu ayakkabilar da senin olsun. Sana vermediler lanet olsun diyordu.

Ayşe mercan

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ölen kız kardeşimi rüyamda gördüm

Kız kardeşim gecen sene gölde bulundu, tehtid alıyordu bilinmyor neden öldüğü. Gecen sene bu günlerde öldü, senesi dündü ve yarn kız kardeşime kuran okutacaklar. Bugün rüyamda ölen kardeşim ve babam bir amaçla ankaraya geliyor, kız kardeşim kendi saçından bir tel koparıp biriyle DNA yapacagını söyledi. Ben onun saçından kalınca, uzunca kesilmiş saç elimde babama gizlice verip al baba bunu DNA araştır diyorum, birşey çıkar gibisine. O da tamam kızım o saç cebime sığmaz azını ver diyor. Bu rüya ne anlama geliyor bana yazın lütfen.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
vefat eden kardeşim

Selamın aleyküm az önce rüyamda vefat eden erkek kardeşimi gördüm. Rüyamda bir rüyanın içersindeyim ve önerim ömerin, önerim ömerin diye bağırıyorum ama rüyadan uyanamıyorum. En sonunda babamlar beni uyandırıyor ve 13 yaşında vefat eden kardeşimin 5-6 yaşındaki halini görüyorum, korkudan onun ellerini sıkmışım ve o da ağlıyor babamın gözleri kıpkırmızı annem ise çok hüzünlü, anlamı nedir.

Eymencim

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada vefat eden erkek kardeşini görmek

Selamın aleyküm arkadaşlar. Sabah 9 buçuk gibi gördüm rüyama sanırım. Rüyamda 3 ay önce vefat eden kardeşim vardi. Yere yatmış, annem bacağının arka tarafını pansuman etti, önünü döndürdü orası pansumanlik değildi, olmuş geçmiş sadece boydan boya bir dikiş izi görülüyordu. Şöyle üzerini açınca kardeşim de kapattı utandı da şeyi kız şeyi gibiydi, karnı dümdüzdü kız vücudu gibiydi sanki. Normalde erkek kendisi. Ama görüntüden tam emin değilim hemen geri orttu üzerini. Normalde beyin kanaması geçirdi vefat etti yani bacağında falan bişey yoktu. Yatsıyi kılarken kardeşimi görürüm inş demiştim, yerini göster allahım dedim. Ama saatte sabah ezanı vakti değildi yani 9-9 buçuk gibiydi. Hani saatlerin önemi vardı ya ondan diyorum. Yorum yapabilecek arkadaş var mıdır ?

Premses

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada ölmüş kardeşini görmek

Kardesim ya allah tarafindan öldü yada cinayete kurban gitti orasi yakinda belli olucak ama bizim hep ruyamizda gordugumuz msj hep ayni arkadaslarinin olsun annem ve babamin olsun bep ölmedigini söylüyor ben ölmedim diyor ve kimin yaptiginida söylüyor ne anlama geldigini bilmek istiyorum.simdiden tesekkur ederim.

anlrna

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar. Rüyamda 2 sene önce vefat eden otistik kardeşimi gördüm. Sabah yataktan uyandı gayet sağlıklıydı ve konuşabiliyordu. Bana "annem beni kabul eder mi?" diye sordu. Ağlamaklıydı. Ben de sarılıp "tabiki eder" dedim. Sonra ben de ağlamaklı oldum ve kardeşimi annemin uyuduğu yatağa götürdüm (annem çok şükür hayatta). Annem uyuyordu ama ben onu dürtüp zor da olsa uyandırdım. Kardeşim onun yatağına girdi ve ikisi de cenin pozisyonunda karşılıklı birbirlerine bakarak yattılar. Öyle ki gözü gözüne değiyordu.

Annem kardeşime tam 21 yıl insanüstü muazzam bir çabayla baktı. Bu rüyanın anlamı nedir? Kardeşim annemi mi istiyor yanına? Korkuyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Merhabalar. Rüyamda 2 sene önce vefat eden otistik kardeşimi gördüm. Sabah yataktan uyandı gayet sağlıklıydı ve konuşabiliyordu. Bana "annem beni kabul eder mi?" diye sordu. Ağlamaklıydı. Ben de sarılıp "tabiki eder" dedim. Sonra ben de ağlamaklı oldum ve kardeşimi annemin uyuduğu yatağa götürdüm (annem çok şükür hayatta). Annem uyuyordu ama ben onu dürtüp zor da olsa uyandırdım. Kardeşim onun yatağına girdi ve ikisi de cenin pozisyonunda karşılıklı birbirlerine bakarak yattılar. Öyle ki gözü gözüne değiyordu.

Annem kardeşime tam 21 yıl insanüstü muazzam bir çabayla baktı. Bu rüyanın anlamı nedir? Kardeşim annemi mi istiyor yanına? Korkuyorum. Yorumlarsanız sevinirim.
Aleyküm selam, Rüyada ölmüş kimsenin ağladığını görmek müjdeli bir habere, bolluğa, ve güzel bir haber alıpta çok sevinip ağlayacağına işarettir.

Rüyanıza bakıp, "anneniz ölecek" tabirini çıkarmak yanlış olur size öyle gelmiştir ,böyle birşey yok. Yinede kardeşiniz için Yasin suresi okumayı esirgemeyin, onu unutmayın.

Üst Alt