• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada sınav görmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada tabiri sınav, rüyada sınavda başarısız olduğunu görmek, rüyada sınav olmak, rüyada sınav sonucunu görmek, rüyada sınav kağıdı görmek, rüyada sınava girdiğini görmek
Rüyanızda sınav olduğunuzu görmek, bir şekilde denendiğinizi ya da test edildiğinizi simgeler. Bu tür rüyalar sizin endişe ya da tedirginlik duygularınızın öne çıkmasıdır. Hiç bir soruya cevap veremiyor olabilirsiniz ya da test sizin hiç anlamadığınız bir şekilde, başka bir dilde ya da formda olabilir.

Zamanın dolduğunu ve verilen süre içerisinde testi tamamlayamayacak mısınız? Yoksa sınava geç mi kaldınız? Kaleminizin ucu sınav boyunca sürekli kırılıp durdu mu, ya da bir türlü yazmıyor mu? Bütün bu etkenler sizi başarısızlığa itiyor. Bu tür rüyalar genellikle izzet-i nefis, saygınlık, kendine güven ya da güvensizlik ile ilgilidir. Diğer insanların sizden beklediği şeyleri yapamadığınız, ya da diğer insanlar kadar iyi olmadığınız için üzülüyorsunuz. Aynı zamanda kabul edilmeme, hazırlıksız olma ya da yeterince iyi olamama korkusu yaşıyor olabilirsiniz. Heyecanlı, güvensiz hissediyor ve kendiniz hakkında en kötü şeyleri düşünüyorsunuz.

Bu rüyalar aynı zamanda bir mücadeleye hazırlıksız olduğunuz anlamına da gelebilir. Bu tür rüyalar nadiren testin içeriği hakkında olur, genelde ise testin içeriği belirsizdir ve rüyada ağırlıklı durum test süreci ve sizin test süresince nasıl hissettiğinizdir. Genellikle tedirgin ve korkmuş hissedersiniz. Bu duygular sizin günlük yaşantınız içinde benzer durumlarda hissettikleriniz ile paralellik gösterebilir.

Bu tür rüyalar aynı zamanda sizin yargılandığınızın bir işareti olabilir ve bu rüya size ihmal ediyor olduğunuz ya da özen göstermeniz gereken yönlerinizden kendinizi sorgulamanız için bir sinyal olabilir. Genel olarak bu tür rüyaları gören insanlar gerçek yaşantılarında herhangi bir sınavdan başarısız olma gibi bir durumla karşı karşıya değillerdir. Bu rüyalar insanların diğer insanların onlardan bekledikleri standartları yakalayamayacağı ve yetersiz kalacakları korkusu ve endişesine dayanır.

İslama göre rüyanızın yorumu

N

nalbantz

Kayıtsız
Misafir
Selamün Aleyküm Ben 45 yaşında evli 1 erkek çocuk sahibiyim aynı zamanda üniversite 4 sınıfta okuyorum tek dersim var 9 eylülde sınava gireceğim tüm endişem sınavı verememek tek ders yüzünden bir yıl beklemek istemiyorum. Rüyamda daireden bir bayan arkadaşımla sınavda idik ben soruları cevaplayamadım ve ondan yardım aldım o bana şıklarını söyledi. sonrasında sınav sorularını görmeye çalışıyorum bir türlü okuyamadım. yorumlarsanız sevinirim. Allah'a emanet olun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hosgeldiniz ne guzel bu yasta Universiteyi okumak Siz cok azimli,istikrarli ve kendisine guvenen ve ne istedigini bilen bir insansiniz.

Ben BATI da yasiyorum ve burada Phd ve doktorami yaptim..hamd olsun.. Turkiyeli veBATILI kadinlar arasindaki fark nedir diye sorarsaniz kendi gozlemlerim ile cevap vermek isterim..

Turkiyede Kadinlar cook akilli,azimli ve Masallah okumak isteyenler her halukarde her sart ve kosullarda okuyorlar..tek farkin Ana vatanimdaki Kadin ve KIZLARIN kendilerine olan guvenin az oldugu dikkatimi cekmistir..

Burada kadin oz guveni olan,,tuttugunu koparan ve kendi ayaklari uzerinde coktan duran ve tek bir kisi de olsa dunyaya bas kaldirabilecek guc ve kuvvete kendini hisseden ve hissetiribilen bir vaziyette..

SAKIN yanlis anlamayin Turkiyede bu tur hanimlar fazla yok gibi veya ben mi goremedim belki...neyse
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun...

Ruyaniza Hayirdir ins. deyip yorumlamak isterdim, Lakin Ruya yorumlandigi gibi cikar.. ve O Size yardim eden Bayan arkadasinizin ismini bilmedigim icin Yanlis Yorumlamaktan Allah `a siginirim.. o yuzden ismini yazarsaniz ins. yorumlamak isterim
Hangi imtihanda idiniz acaba?

İmtihan bitti sanıyorsun ama omuzlarındaki "yazarlar" durmaksızın yazıyor.
Bu öyle bir imtihan ki "Kitap"a bakmak serbest. Gökyüzünden denizlerden ve dağlardan kopya çekmek de. Bu öyle bir imtihan ki yeryüzünün her köşesinde başında gözetmenler olmadan girebilirsin. Her dilde yazabilirsin cevaplarını.

İptal edilmesi mümkün olmayan bir sınav bu gizli sorularının çalınması mümkün olmayan! Üç saat on beş dakika sürmüyor sınav son nefesine kadar soruları cevaplayabilirsin.
Sınavdan çıkmak yok hemen hep sınav içindesin. Katı kuralları yok.
Sınav esnasında konuşabilirsin yemek yiyebilirsin bilenlere sorabilirsin cevapları.
İki seçenek var yalnız önünde. Siyah ve beyaz.
Bütün yapacağın teslim olmak EL-HALIK. Yaratan halk eden yoktan var edene Teslim olmak..
Selamet Ile Hayra Kalin...

nalbantz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Günaydın sabah daireye geldim sizin mesajınızı aldım çok sevindim. Rüyamda bana yardımcı olan bayan arkadaşımın adı pelin. Soruların şıklarını bana söyledi ama hangi ders olduğunu hatırlamıyorum. Bu Aralar canım çok sıkkın size derdimi döksem bana yoldaş ourmusunuz bilmem ama yinede yüreğimde size karşı bir güven oluştu.

Ben 17 yıllık evliyim eşimin annesi beni istemedi biz kendi isteğimizle evlendi. babası bize evlilik konusunda destek oldu. Sağolsun Allah razı olsun ama, annesi bir milli felaket. Bu güne kadar annesine saygısızlığım olmadı zor günlerinde hep yardımcı oldum bana Allah razı olsun der bir bakarım yine değişmiş oğluyla oturup benim hakkımda konuşmuşlar sonra bize geldiler ana evlat kouşurlarken duydu. eşim diyorki beni doldurdun bende evde huzursuzluk çıkardım diyor anneside iyikide doldurmuşum deyip kenara çekildi. evliliğime hep zarar verdi nerdeyse boşanmak üzere idim. sadece nankörlük gördüm sezgilerim çok güçlü Allahü teala bana öyle bir yürek vermişki; bugüne kadar kimseyi kırmadım ama bu kadına dayanamıyorum eşim bile zaman zaman onun bu durumundan rahatsız oluyor ama ne yapsın anne onu gördüğüm yada sesini duyduğum zaman kalp atışlarım artıyor yüreğim sıkışıyor yüce rabbim bana sanki ondan uzak dur diyor bunları ben hissediyorum.

Adı *** *** 10 nisan yılını bilmiyorum ama ortalama 62 yaşında sevmediğim insanlar konusunda bu güne kadar hiç yanılmadım hep haklı olduğum ortaya çıktı buda Yüce Rabbimin bana bir lütfu onu görünce elim ayağım titriyor ve mekanı terk edesim geliyor. çok yapmacık ve iki yüzlü insanlar nasıl rol yapıpta sevmediği bir insana politik olabiliyor anlamıyorum ben yüreğim kan ağlarken gülemem neysem oyum ne önerirsiniz ne yapayım annesi yüzünden evimde huzursuzluk çıkıyor telefon ediyor oğluyla konuşup kapatıyor eşim annemi aradın mı sorusuna dayanamıyorum beni insan yerine koymadıklarını hissedebiliyorum ne olur bana bir yol gösterin yaşınızı bilmiyorum ama annemi çok genç yaşta kaybettim 44 yaş. ihtiyacım olacak bir zamanda yalnızım paylaşacak kimsem yok bana akıl verin nasıl yapayım namazını hiç ihmal etmeyen bir kadın nasıl böyle davranır anlayamıyorum hiç mi Allah korkusu yok bunu hiç çözemedim. Allaha emanet olunuz.( özür dilerim sizi üzmüş yada yormuş olabilirim ama derdimi paylaşacak kimsem yok yalnızım)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
est kardesim..Bu duyguyu cok iyi bilirim...
Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz ama biz kendi kendimize yetemediğimiz aciz kaldığımız anlarda yalnızlığı dolu dizgin hissederiz....
Oysa bize şah damarımızdan daha yakın olan Rabbimiz var biz nedense bunu çok zaman göz ardı ederiz niye çünkü okadar çok düşünecek ,dertlenecek,KIZACAK ,oyalanacak şeyimiz varki . Ama o düşündüğümüz oyalandığımız şeyler bizi bir bir terk ettiğinde ah deriz yanlızım vah deriz kimsem yok ağlar ve hiçbirşeyin yolunda gitmediğini düşünüz kendimizi mutsuz etmek için bir sürü sebep buluruz...
oysa sadece sağlıklı olduğumuz bile mutluluk için yeterde artar bile. hic kimseye muhtac olmadan hem kendinize hemde sevdiklerinize ve sevmediklerinize ..sırıtık.:,
hizmet edip Allah RAZI olsun gibi guzel bir Duayida almaktasiniz...
Bakın kaçtane mutluluk sebebimiz var ve biz bunların farkında değiliz...
sevgili kardesim emin olun hayat kısa ve bize verilen bu kısa süreyide bizi mutsuz eden şeylere değil mutlu edenlere harcayalım.:bilmemm:.
nasil mi ilk once kendimizden basliyalim...
ÖNEMLİ OLAN OLUŞAN OLAYLAR VE HADİSELER DEĞİL !.
OLAYLARA KARŞI BİZİM GÖSTERDİĞİMİZ TEPKİMİZ VE YAKLAŞIM
ŞEKLİMİZDİR...
o yuzden ilk once hic kimseyi degistiremiyeceginize gore Kendinizi DEGISTIRIN....
Burada ayni sizin durumunuzda olan genc bir kardesim vardi..birde iki bebisi vardi...
Bu kardesimiz aynen Sizin gibi kalbi temiz ve esinin annesine hep hizmet ve destek olmakta idi..ama kayinvalidesi ayni sizin ki gibi..biraz insanliktan nasibini az almis biri...
neyse Bu kardesimiz nervous breakdown ne derler ha sinir krizine bir gun girince hastahanede yattigini duyar duymaz yanina kosmustum...
Burasi Gurbet..huzunlu Gurbet birbirimizin annesi de Dostu, da Sirtasi da destegi de oluruz...
Doktorlar sinirleri yiprandigi icin bir nevi sinir ve ruh hastaligi gecirdigini ve sakinlestirici yuksek dozda ilac vermis ve 6 ay kullanmasini istiyorlardi...
ehh sonra ne olacak ti...O ilaclar uyusturucu ve Onu bagimli yapacakti...bundan boyle Ot gibi yasiyacak..dunya umurunda olmiyacak..herseye deli gibi gulecekti...ve en sonunda buhrana girip intihari dusunecektir..diger hastalarin sonu oldugu gibi...

evet Beyinde karaciğer böbrek gibi bir organdır ve oda hastalanabilir!!!kimyası dengesi bozulur bu durumlarda ilaç tedavisi gerekir...ben bunu anliyorum bu konuda yillarca tahsil yapmis biriyim...ama velhasil....
Bu tip ağır çözülmelerde de yine beyin kimyasını düzenleyen ilaçlar dış dünya ki sorunlar cozulmedikce hic bir fayda etmez...
Madalyonun diğer yüzü iseyıllarca ilaç kullandıkları halde neden bir türlü iyileşemediklerine anlam veremeyenler.
Nedeni bu insanların kafa yapısı yada yaşam tarzı değişmemiştir....
Kendilerini mutsuz eden faktörleri değiştirmek için hiç bir şey yapmamış olmalarıdır.....
Sadece ilaç kullanmak ve ilaçlara bir noktada büyüsel bir anlam yüklemek...kullandıkça bütün sorunların ortadan kalkacağını düşünmek..cok yanlistir..
ic ve dis dunyamizi duzeldikten sonra da ilaclarin destegi ile de ins..ic daralmamiz ve deprasyon..gececektir...insallah...
Kardesim Size Samimi bir oneri..Beni iyi dinleyin..
Ilk once Kendinize bakin!kendi sagliginiz ve Ruh sagliginiz..cok onemli.. O sinirler yipranirsa tekrar kendilerini tedavi etmeleri icin en az 50 sene gerekli...sırıtık.:,
Omrunuz yetermi bilmem.. msum..
O yuzden hani onu etrafinizda gordugunuzde yasadiginiz o fizyolojik kalp atislarim hizlaniyor kalbim sıkışıyor demissiniz ya bunlar hepsi sinirsel..ellerin titrer, terler, ayaklarin kesilir.. gerilirsin...istahin kaybolur,uyuyamazsin gibi belirtiler hepsi sinirsel..ayni zamanda karsindaki insandaki negatif enerjinin akimina kapiliyorsunuz...
O yuzden ben bile negatif,olumsuz..hayatta hep tersinden bakip sadece cirkinligi goren insanlardan uzak durmaya calisiyorum..
ama sizin durumunuz farkli.. kardesim..Onu sevmek zorunda degilsiniz..ama saygi ve hurmette kusur etmeyin lutfen.. her insan kendi kisiligi nisbettinde hareket eder...
hem unutmayin insan ne yaparsa kendine yapar..

ZİLZAL SÜRESİ 7.8.AYETİ ALLAH cc. BUYURUYOR:
"Kim zerre kadar iyilik yapmışsa onu görür. Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük yaparsa onu görür"
siz yine de insanliginizdan odun vermeyin..onun ile fazla yakin ve uzun durmayin...Onun igneleyici sozleri karsisinda hep gulup gecerseniz bu aliskanligindan vaz gecer...
bu nasihatlari aynisini bu genc arkadasima da soylemistim..o da kayinvalidesinin igneleyici sozlerine oyle gulup gectikce Esinin annesi Benim Gelin delirdi...cddvb..valla deliden korkulur diye yakasini birakti.. yani onu ciddiye alma..
Onun haal ve davranislari sozleri Senin duygu ve bedenini kontrol edip etkisi altina almayi becerdikce o devam edecektir...
Onu hic umursamadigini, uzulmedigini, mutlu ve huzurlu oldugunu onu inandir o zaten kendisi kacip gidecektir...

Ruyanizda Pelin arkadasinizin size yardimci olmasi Pelin:Birleşikgillerden, keskin ACI ve güzel kokulu, bir çeşit bitkidir..
Siz su an bitkisel bir donem icindesiniz sanki...Lutfen uyanin...
kendinize gelin..o sinava konsantre olursaniz Allah-in izni ile O sinavi en Hayirli sekilde bitireceginiz seklinde Yorumlanir..
Selamet ile Hayra Kalin.. Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun...

nalbantz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İyi akşamlar
Allahsizden razı olsun kısa süre içinde cevap vermeniz beni çok mutlu etti. Sanki kendime geldim sizin dediğiniz gibi fazla önemsememeye çalışacağım zaten insanlara değerinden fazla değer verirseniz benim düştüğüm duruma düşersiniz ama ben bunu çok geç anladım. Şu ansınavıma hazırlanıyorum 9 eylülde saat 2.30 da sınavım olacak ne olur benim için dua edermisiniz inanın sizi çok sevdimYüce Rabbime emanet olunuz.

nalbantz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İYİ AKŞAMLAR
Uzun zamandır dairede değildim sınavım için izin almıştım beş gün boyunca ders çalıştım Allahın izniyle sınavım çok güzel geçti Allah izin verirse bu yıl mezunum diyorum. Sınava girmeden önce rahmetli annem benimle hiç konuşmadı ama bana sıkı bir tokat attı. Ogün nasıl üzgündüm annem bana neden vurdu. yorumunu merak ediyorum. Yorumlarsanız sevirim. Allaha emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yarab.jpg

Iyi aksamlar Canim Sizi gordugume cook sevindim Bizi unuttugunuzu sanmistim ama ben Sizi 9 Eylulde hic unutmadim..
ufakligimi camiye biraktiktan sonra hemen islami okullun yanindaki camiye girip Sizin icin canu gonulden dua etmistim..
cunku O gun Size dua edecegim diye bir soz vermistim...
imtihaniniz guzel gectigine ayrica sevindim azmin elinden hic bir sey kurtulmaz..
insallah Hayirlisi ile Mezun da olursunuz..
Ruyaniza Hayirdir insallah diyelim Rabbim Hayra cevirsin...
Ne guzel bir Ruya... Desenize rah. Anneniz size bir guzel şefkat tokadı atmis..:tamam:.
Ruyada kisi tokat atarsa çok güçlenecek ve iyilik yapacak demektir.
Tokat yerse yardım alacak demektir...Demek ki annenizin dualari Sizi orda da buldu...
Bir baska rivayete görede: Rüyada tokat atmak veya atilmak, menfaata ve gafletten uyanmaya isarettir...
Selamet ile Hayra kalin..
kgüll..,

nalbantz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
canım ablam günaydın
öncelikle seninle mutluluğumu paylaşmak istedim. Sınavda cevap anahtarlarımız yayınlandı Allahın izniyle 63 alarak sınavımı veriyorum Allahıma binlerce şükürler olsun ki mezun oluyorum kayınvalidem ağzından kaçırdı üniversiteyi kazandığında okuyamazsın diye kızıyla beraber oturup gülmüşler Yüce Rabbim böyle insanlardan ne olur daima beni korusun ahlaksız insanlar şimdi ne düşünüyorlar çok merak ediyorum abla olmuyor sevemiyorum hizmet etmek içimden gelmiyor çünki ben iki yüzlü bir insan değilim sevmediğim insanlarla diyaloğa girmek ve ikiyüzlülük yapmak huyum değil demekki bunu yapanlar var neyse Yüce Rabbim benden daha iyibilir onlar hakkında ne yapacağını hep ona havale ediyorum. Seni Öpüyorum bENİ HİÇ YALNIZ BIRAKMAYAN DUALARIMI GERİ ÇEVİRMEYEN yÜCE Rabbime emanet olunuz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun guzel kardesim bu guzel habere mujde bile istenirdi...mutluluğunu bizler ile paylaşmana da ayrica cook sevindim..
Her Daim Allaha şükür,eden kullarindan olani canu gonulden dilerim..
ahh bak simdi olmadi o tur kelimeler bize yakismaz degilmi canim..

De ki: “Herkes kendi yaratılışına (mizaç ve karakterine) göre hareket eder..."
17 / İSRÂ - 84 Ayetti kerime siz Size yakisan sekilde davranmaya devam edin ki oglunuza ve cevrenize en guzel sekilde örnek olun...
Kardesim Onlari sevmek zorunda degilsiniz Sevgi bir Yurek isidir..
ama her insan insanligindan oturu Saygiyi Hak ettigini UNUTMAYIN..
hem de bakin Sizin de bir oglunuz var mis..
İnsan ne ekerse onu biçer yalnız insan aceleci olduğundan kötülük yapınca yanına kar kaldığını, iyilik yapınca da enayi konumuna düştüğünü zannedebilmekte, halbuki her şeyin bir vakti vardır tarlaya bugün ekilen tohumu
yarın biçemiyeceğiniz gibi bugün yaptığınız bir davranışın sonucunu yarın hemen alamayabilirsiniz..
ama bir gun Allah Sahidim dir ki ILAHI ADALET vardir bunu kendi gozlerim ile binlerce kere sahit oldum...
Siz sadece Allaha havale edip O cc. in adalet ve hukmune RAZI olun..
Siz, Ben ne yapabiliriz ki bir insani ne kadar cezalandirabiliriz ki? Oysa Alemlerin Rabbine HAKKIMIZI biraksak
Onu kendimize vekil kilsak daha iyi olmaz mi?

öfke,sinir, kin, intikam sadece ruhumuzda ,yuregimizde tasidigimiz yuk,atestir!ilk once bize ve sevdiklerimize zarar verir sonrada kivilcimi sevmediklerimize bir nebze belki de ulasabilir..

Gülümsediğimizde bize gülümsenmesi aynadaki yansımamız değildir de nedir? Sözün özü;
Yaşam bir tesadüf değildir, yaptıklarımızın aynada bir yansımasıdır!” Ve yaşam, ister fiziksel olsun, ister ruhsal ektiklerimizi biçtiğimiz evimizdir.. Ne dersiniz… ?
Hayatta nasil bakarsaniz o da size ayni yansimayi veririr...

nalbantz

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Siz harika bir insansınız içimdeki nefretten ve kinden sayenizde eser kalmayacak ne olur beni yalnız bırakmayın başımda annem olmadığı için doğruları bulmakta zorluk çekiyorum hataları yapa yapa doğruları buldum bana anne gibi olupta nasihat vermedi ne yapabilirim. Belki sayenizde insaları hataları ile kabul edebilirim siz benim için değerlisiniz keşke imkan olsada müjdemi isteyebilseydim küçücük sizden bana gelen beni koruyan gözeten yanımdan hiç ayırmayacağım sembolik birşeyler olsaydı bilseniz ne mutlu olurdum. Olsun yazılarınızda bana yeter. Beni yalnız bırakmayan rabbime emanet olunuz sizi saygıyla selamlıyor ve öpüyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
krmzgul.jpg

Allah RAZI olsun kardesim iyi ve guzel olan siz kendi icinizdeki ozunuzun yansimasini bende gormussunuz..
Kin ve Nefret Sizin, bizim icin cook zararli oldugu icin icimizdeki bu Nefis denilen bize hep kotulugu emr eden canavara karsiyim!!
Biliyormusunuz onemli olan insanin cok bilgili ,okumus, tahsilli olmasi degil her zaman DOGRU olani yapmaya calismasidir...
iste insani erdemli yapan bunlardir gerisi sadece teferuattir..
Hayirli Gunler.. Ben De Sizin gibi dogruluga, adalette meyilli ve vicdanli birini tanidigim icin cook mutluyum..
Gülleri cook Severim bunlarda Size benden gelsin.. Selamet ile Kardesim..
Sadece Size Yazdim.. Su an bizde Sabah forumumuzda bu resimleri acip bakarsaniz Dunya tatlisi bir
oglusum,evladligim var..sadece 6 yasinda teyzesi..onu okulla hazirlayip goturecegim..
onu gormenizi istedim sadece..hayattimizdaki iyilikler bizi hep mutlu, huzurlu ve ruhumuzu genc ve dinc tutarlar unutmayin bunu...

baharrr

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum..ruyamda kendimi okulda gordum tam sinav vericekken fenalasiyorum kendimi iyi hissetmiyorum sonra birden dayimla bi atin uzerinde bulunuyoruz biraz karisik bi ruyaydi..anlamini soylerseniz cok memnun olurum..hayirli gunler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..
Rüyanızda sınav olduğunuzu görmek; bir şekilde denendiğinizi ya da test edildiğinizi simgeler.
Bu tür rüyalar sizin endişe ya da tedirginlik duygularınızın öne çıkmasıdır...
bu imtihani gecerseniz insallahuRahman murada ereceginize yorumlanir..

İmtihan bitti sanıyorsun ama omuzlarındaki "yazarlar" durmaksızın yazıyor.
Bu öyle bir imtihan ki "Kitap"a bakmak serbest. Gökyüzünden denizlerden ve dağlardan kopya çekmek de.
Bu öyle bir imtihan ki yeryüzünün her köşesinde başında gözetmenler olmadan girebilirsin. Her dilde yazabilirsin cevaplarını.

İptal edilmesi mümkün olmayan bir sınav bu gizli sorularının çalınması mümkün olmayan! Üç saat on beş dakika sürmüyor
sınav son nefesine kadar soruları cevaplayabilirsin.
Sınavdan çıkmak yok hemen hep sınav içindesin. Katı kuralları yok.
Sınav esnasında konuşabilirsin yemek yiyebilirsin bilenlere sorabilirsin cevapları.
İki seçenek var yalnız önünde. Siyah ve beyaz.
Bütün yapacağın teslim olmak EL-HALIK. Yaratan halk eden yoktan var edene Teslim olmak..
Selamet Ile Hayra Kalin...

aykutu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sınav olduğunu görmek

Selamın Aleyküm kardeşim.Ben rüyada bir sınıfta sınav olduğumu gördüm. Sınava hiç çalışmamışım, bu yüzden çocukluk arkadaşımdan soru ile ilgili formüllerin bulunduğu bir kağıt alıyorum. Sınav başlıyor ve ben hiç birşey yazamıyorum.Arkadaşımın bana verdiği kağıttaki birkaç yer silinmiş,tekrar kağıdı arkadaşa veriyorum ve o yerleri dolduruyor.Sınavda çocukluk arkadaşım önümde oturuyor onun kağıdına bakıyorum tam bu esnada gözetmen beni görüyor ve sınav başakanıyla konuşup beni uyarıyorlar, bir koltuk ve üzerinde yazacağım birşey getirip beni başka bir yere alıyorlar.Burada da bakıyorum sınav kağıdımın arka kısmında yarım sayfa ilgisiz birşeyler yazıyor.Bu şekilde uyandım.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kardeşim rüyaniz Hayr olsun..
"Sınava hiç çalışmamışım, bu yüzden çocukluk arkadaşımdan soru ile ilgili formüllerin bulunduğu bir kağıt alıyorum"
Sevdiklerin ve Sevmediklerin yüzünden bir hastalık, sağlık sorunu veya kavga ,heyecan gerginliğe etmek işaretidir..
ayrica planlarınızı, iyi çalışmalarınızın birileri yüzünden ,yada konsantre olamamizdan aksayacağını ifade eder..

"tam bu esnada gözetmen beni görüyor ve sınav başakanıyla konuşup beni uyarıyorlar "

Rüyada uyarıldiğinizi görmek; Bu sizin hayata bakış acinizi bir gozden gecirmenizi, ruhsal ve manevi yönden kendinizi gelistirmeniz gerektiğini gösterir.
Bu rüya aynı zamanda sizin günlük hayatta hal ve haraketlerinize dikkat etmenizi, kendinizi sıkıntıya atacak davranişlardan kacinmanizi tavsiye eder.

Bu yaşam sınavında, birisinin Size verdiğiniz zararın muhasebesini yapmaya çalışırken kendi fırsatlarınızı kaybedebilirsiniz.
Herşeye rağmen hayat size öğretmek istediklerini öğretecek,Dersinizi verecektir...

Hayat Her geçen gün insana yeni birşeyler öğretir ve kazandırır..
Kimi zaman ise kalıplaşmış fikirlerinizi yada hayata bakış açınızı tamamen değiştirecek türden şeyler...
İşte bunlara tecrübe denir...
bazen bu tecrübeler ağır bedeller ödenerek kazanılır...

Hâlâ anlayamadınız değil mi?...
Önemli olan haklı ya da haksız olmak değil! Kavganın kazananı yoktur...
Ya kaybedersiniz ya da daha çok kaybedersiniz...
Önemli olan kalp kırmamak...
Önemli olan yargılamadan karşılıksız sevebilmek ve iyilik yapabilmek...
Haklı bile olunsa özür dileyecek kadar asil olmak bilge olmaktır...
Egonuzu kontrol edemediğiniz sürece o sizi kontrol etmeye devam edecek...
Böyle olduğu sürece tüm dünya sizin bile olsa asla mutlu olamazsınız... başkasinin
kağıdına bakarak Kopya çekerek bütün bir hayatı yaşayamazsıniz Selametle..

aykutu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Razı Olsun

Yorumunuz için teşekkür ederim.Şuanda evlilikle ilgili bir karar vermek üzereyim.Acaba onunla ilgili bi uyarı olabilirmi?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yorumunuz için teşekkür ederim.Şuanda evlilikle ilgili bir karar vermek üzereyim.Acaba onunla ilgili bi uyarı olabilirmi?
Bunu Allah bilir ama ben sadece Rüyaniza binaen yazdim;;
insan bir olay veya ilişkiye, sorumluluk veya mevki makama Talip olmadan icine girmeden ;hazır olmalı...
Herşey hazır olmak ile başlar !!Yoksa hem kendinize hem Size ümit bagliyan kişilerin HAKKINA hukukuna girer
hem kendinize hem de Ona YAZIK edersiniz...

Evlenmeyi düşünmeden önce evlenmeye hazır olmak lazımdır
Siz evliliğe ruhen, duygusal, aklen bu evlilik Sınavina Girmeye Hazır mısınız..?
Evlilik ruhsal, fiziksel ,cinsel,maddi, manevi bir bütünleşme,birleşme,karşılıklı anlaşma demektir.

şu yaşa geldim, şu kadar gelirim var, şöyle bir sosyal statü sahibiyim demekle insan evliliğe hazır olmaz.
İnsan kendi dünyasını kurabilmişse, karşısına çıkan problemleri halledebiliyorsa, cebindeki parayı adam gibi harcayabiliyorsa,
dilini tutmayı,SABRI öğrenmişse,kemal ve olgunluga erişmişse...akil ve idareyi bilirse..
insanlarla medenice ilişki kurabiliyorsa, geçimsiz değilse, haram yollara sapmadan hayatını götürebiliyorsa,
kendi ailesindeki insanlarla medenice bir dialog kurabilmiş ise o kimse evliliğe hazır demektir.

hazır olmadan ,yenen aş, ya karın ağrıtır, ya baş.
Bir insan bir işi içinden gelerek, isteyerek yapmıyor, hazır olmadan yaparsa; O işin sonu güzel olmaz.
Zorla yapılan işler insana başarı getirmez. O işler sadece yapılması gerektiği için yapılır...

Önce düşün,sonra tAŞın...
Hakkinizda HAYIRLISI...

S

SeKu

Kayıtsız
Misafir
Rüyada sinav gormek

merhaba ben meslek yapiyorum ve iki gün önce büyük sinavim vardi. bugün rüyamda o sinavda oldugumu gördüm uyandim geri uyudugumda yine ayni rüyayi gördüm. ne demek oluyor acaba? simdiden tskler.

vicdan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada sınavdan düşük not almak

Selamun aleyküm,
Ben rüyamda bazı sınavlarımdan düşük not almışım.Bir de bir dersime not olarak yansıyacak bir uygulama ödevimin bulunduğu bir poşet varmış. Onu bulamıyorum.Daha önce oturduğum yere bakıyorum ama bulamıyorum. Bu rüyanın anlamı nedir acabahmmnn Yorumunuzu bekliyorum. Hayırlı günler dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt