• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada seccade görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Manevi rütbeye yahut iffetli bir kadına delalet eder. Rüyada seccade görmek, iffetli bir hanım yahut dini bir rütbedir.

Rüyanızda bir cami veya bir mescidde bir seccade üzerinde oturduğunuzu görmeniz; sizin Hicaz'a gideceğinize, rüyanızda bir mescid veya camide itikâfta olduğunuz halde bir seccade üzerin oturduğunuzu görmeniz; sizin hacca giderek sevap kazanacağınıza yorumlanır.

ceylin1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMÜNALEYKÜM rüyamda yakın bir zamanda ölmüş olan arkadaşımın akrabalarıyla otururken ilahi söylüyorlar, bu arada katlanmış bir şekilde bir seccade getiriyorlar, bu ölen abimizin seccadesiymiş ve dünyayı dolaştı bu seccade biz sana munasip gördük diyor annesi ve eşi ben ağlamaya başlıyorum. Sen bu derde ne zaman yakalandın diye soruyolar. Sonra biraz yürüyorum osmanlı surları gibi bir kapıda iki at görüyorum, beyaz bir araba kullanıyor oluyorum. Atlara zarar vermeden kapıdan arabayla geçmek istiyorum, atlar bağlı ama geciyorum ince uzun bir sur duvarının üstünde oluyorum karşımda çok sevdiğim bir arkadaşımı görüyorum atla diyor bana. Atlarsam düşerim mesafe cok derken bakıyorum ki aşağıda kapı var. Oradan geçiyorum o kadar çok ağlıyorum ki hıçkırıklarıma eşim kaldırıyor uyanıyorum. Sabah ezanı okunuyordu bu rüyamdan bir kaç gün öncede sol elimin baş parmağım ve işaret parmağımın arasına kına yakılmıştı 3 gün kına kaldı elimde şimdiden ALLAH razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hayirdir insallah..
Arkadasinizin da mekani cennet olsun Lutfen her 5 vakit namazi sonunda onu da Dualarinizda UNUTMAYIN...
Rüyada bir insanın seccade görmesi, hayırlı bir iştir. Sevapla tabir olunmakla beraber, hayırlı işler ve iyilikte bulunan bir kimseye yorumlanır.ayrica dinî bir rütbeye ermeye delalettir..

Kardfesim, mutluluk bi yolun sonundaki bir amaç değil yolun kendisidir ...
Bizim için önemli olan şeyleri hep erteleriz. Gündelik işlerimizi arkadaşlarımızı eşimizi çocuklarımızı ve
Sevdiklerimizi ihmal eder küçük meseleleri mazeret göstererek yakınlarımıza karşı sorumluluğumuzu her zaman öteleriz.

Oysa her konuda olduğu gibi insan ilişkilerinde de emek ve süreklilik önemlidir.
Sevdiklerinize değer verdiğinizi iddia ediyorsanız ona vakit ayırmalı arayıp sormalı ve gerektiğinde destek vermelisiniz.
Modern insanın hastalıklarından biri olan erteleme; nefis ile mücadele çabasındaki müminin de önemli
bir problemi haline geldi ne yazık ki...
Yani toplumca bir erteleme hastalığına tutulmuş gitmekteyiz.
En tuhafı da bunun bir hastalık olduğunun farkında bile olmayışımız.
Hep erteleriz bir şeyleri tüm umudumuzu yarınlara bağlayarak. Ve unutarak bu günlerin de aslında dün'lerin yarın olduğunu.
Ve ne acıdır ki fark etmeyiz asıl ertelediğimizin kendi hayatımız olduğunu!

Peygamber Efendimiz (asm) “Hayırlı işlerde acele ediniz tâ ki bir şer gelip o işi bozmasın” buyuruyorlar. Öyleyse acele edelim “Ömür sermayemiz çok az lüzumlu işler ise pek çoktur”.
Rüyada At Görmek ;Muradiniza ereceginiz seklinde yorumlanir..
Hayirli Gunler...

"sol elimin baş parmağım ve işaret parmağımın arasına kına yakılmıştı " asagidaki konuyu okursaniz ins. bu meseleyide daha iyi anlarsiniz..

sunafilikkkk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada seccade hediyesi görmek

s.a. sevgili gönülsızım ben 25 yaşında bekar işle ilgili beklentileri olan bir bayanım. bi kaç gün önce 13 yaşındaki kız kardeşim beni rüyasında görmüş rüyamızı yorumlarsanız çok sevinirim. kardeşimin rüyasında bana hacdan gelen birisi yeşil sarı renkli çok güzel işlemeli bir seccade hediye getiriyormuş. bende seccadeyi alıp sandığa koyup saklıyormuşum. rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim. şimdiden allah razı olsun hayırlı geceler

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Hayirdir insallah..
Rüyada bir insanın seccade görmesi hayırlı bir iştir.
Sevapla tabir olunmakla beraber hayırlı işler ve iyilikte bulunan bir kimseye yorumlanır.ayrica dinî bir rütbeye ermeye delalettir..

"bende seccadeyi alıp sandığa koyup saklıyormuşum"
Siz seccadeyi yere serip uzerinde namaz ve Dua ile Rabbinize yoneleceginize sandiga koymaniz acaip!
Allah a ulastirilmamis, Dua ve niyazlarinizi sembolize eder..

Bizim için önemli olan şeyleri hep erteleriz. Gündelik işlerimizi arkadaşlarımızı eşimizi çocuklarımızı ve
Sevdiklerimizi ihmal eder küçük meseleleri mazeret göstererek yakınlarımıza karşı sorumluluğumuzu her zaman öteleriz.

Oysa her konuda emek ve süreklilik önemlidir.
Modern insanın hastalıklarından biri olan erteleme; nefis ile mücadele çabasındaki müminin de önemli
bir problemi haline geldi ne yazık ki...
Yani toplumca bir erteleme hastalığına tutulmuş gitmekteyiz.
En tuhafı da bunun bir hastalık olduğunun farkında bile olmayışımız.
Hep erteleriz bir şeyleri tüm umudumuzu yarınlara bağlayarak. Ve unutarak bu günlerin de aslında dün'lerin yarın olduğunu.
Ve ne acıdır ki fark etmeyiz asıl ertelediğimizin kendi hayatımız olduğunu!
hayırlı geceler

superisi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
ağaç arkasında seccade

Merhaba. çok sıkılmışım ve sahilde bir tanıdığımın evi olmuş oluyor ve ben oraya gidiyorum. Plaja yakın bir yerde kahvaltı hazırlıyoruz. Erkek arkadaşımın eski eşi oraya gelmiş plajda ve beni çağırıyor, ben de duymazlıktan geliyorum. Evine misafir olduğum kişi onun yanına gidip konuşuyor sonra bana gelip neden duymazlıktan geldin farketmiş duyduğunu diyor. Ben de kafamı dinlemek istediğimi söylüyorum uğraşamam diyorum. Sonra ben kaçıyorum o beni kovalıyor kaçarken yıkık dökük virane bir yere giriyorum. Bir bakıyorum erkek arkadaşım ve kızı yanyana konuşuyorlar. Kızı: baba beni seviyor musun diye soruyor. Baba: sevmez olurmuyum herşeyden çok Kızı: o zaman ne istersem yaparsın Baba: tabi yaparım.Kızı: ben bi kardeş istiyorum ama annemden Baba: biliyorsun biz ayrıldık ben başka bir anne bulayım kardeş istiyorsan diyor. Bende ben ordayım diye erkek arkadaşım rahat konuşsun vefatıyla diye uzaklaşıyorum oradan ve diyorum kendi kendime yazık ne yapsın şimdi yukarı yükürse bıyık aşağı tükürse saka banada yazık ben onuda çocuklarınıda çok seviyorum diye kendi kendime konuşurken üzerimde bir bikini elime orda bulduğum kırık küp küpe sarılıp denize giriyorum. Deniz çok güzel ama çok yakında karşıda bir yer var ağaçlık ağaçlar sıralı oraya kadar küpe sarılı yüzüyorum. Ağaçların arkasına baktığımda gölgelik ve her ağacın arkasında seccadeler var ve seccadelere namaz kılmak için gelenler alınlarını koyacakları yerde derinin üzerine yazılmış peygamber efendimizin hadisleri var onları okuyup yüksek sesle duydunuz mu ettti ahali diyor diğer namaz kılmaya gelenler duyduk diyor ve o deriyi katlayıp kenara koyup namaz kılmaya başlıyorlar. Bu rüyayı yorumlarsanız çok sevinirim.allaha emanet olun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba..Hayırdır İnşallah
Gördüğünüz rüya dini ,insani, vicdani vazifelerinizi tam olarak yerine getirmeniz konusunda uyarıda bulunmaktadır..
Rüyada sahil görmek: sizin iki ayri yonunuzu veya ozelliginizi sembolize eder.
mantiksal dunyanizi, akli basinda olmanizi,Duygu dunyanizi yani manevi ve ruhsal durumunuzu..

Nefsin, aklın ve Yüreğinin arasında kaldın mı hiç?
Söylemekle söylememek arasında;
Söylemenin " Pişman" lığı
Söylememenin "Keşkesi kıskacında...
kıvrandin mı hiç ?

Nefsin ,aklın ve Yüreğinin arasında benim gibi kaldıysan
dinle Rabbimin öğütlerini:

"Ey insan!
Sana gelen her iyilik Allah’tandır.
Başına gelen her fenalık ise nefsindendir….
Nisa suresi 79.ayet.

kaçmak ,Kovalama rüyaları genellikle günlük yaşam tarzınız içindeki endişe duygularından kaynaklanır.
kaçmak rüyaları günlük hayatınızdaki korkuları, stres ve benzeri durumlarla başa çıkma yönteminizi temsil eder...
Sorunlarınızı kaçarak çözemezsiniz.

"Ham ervah kusuru hep başkalarında arar. Hakikat ehli arifler ise kendilerinde.’

Rüyada bir insanın seccade görmesi, hayırlı bir iştir. Sevapla tabir olunmakla beraber, hayırlı işler ve iyilikte bulunan bir kimseye yorumlanır.ayrica dinî bir rütbeye ermeye delalettir..

Sevdiğini özgür bırak...Eğer seni seviyorsa dönecektir. Dönmezse zaten senin olmamıştır hiç!
Hayirli gunler...

mihri

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada seccade katlamak.

Selamünaleyküm hayırlı günler.Bugün öğlen saatlerinde uyudum ve gördüğüm rüya beni çok etkiledi çok korktum.Rüyamda evdeydim telefonuma bakıyorum birden telefonuma kayıtlı birisi çıkıyor sonra fotoğraflar açılıyor ve fotoğraflar çok çirkin uygunsuz fotoğraflardı sonra telefonuma hemen bırakıyorum odama gidiyorum bir poşet görüyorum açıyorum bakıyorum seccade var içinde yaklaşık yirmi tane hepsini tek tek açıp bakıyorum sonra katlıyorum katlarken telefonum çalıyor bir bakıyorum o telefonuma kayıtlı kişi arıyor hemen telefonu kapatıyorum ve çok korkuyorum odama gidiyorum seccadeleri katlamaya devam ediyorum sonra banyo yapacakmışım pencereden dışarı bakıyorum hava birden kararıyor ne çabuk hava karardı saat kaç filan diyorum saat dört olmuş sonra korkarak uyandım çok etkilendim.Yorumlayabilirseniz sevinirim ALLAH razı olsun hepinizden teşekkürler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve aleykümselam, hayırlı günler Rüyaniz hayr Olsun.
"namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayasızlıktan ve kötülükten alıkor. "
Ankebut Suresi,45

Gördüğünüz rüya dini ,insani, vicdani vazifelerinizi tam olarak yerine getirmeniz konusunda uyarıda bulunmaktadır..getirmezseniz, korku, panik atak, huzursuzluk ,başarızlık yaşayabilirsiniz..

Rüyada seccade görmek;
hayırlı bir iştir. Sevapla tabir olunmakla beraber, hayırlı işler ve iyilikte bulunan bir kimseye yorumlanır.ayrica dinî bir rütbeye ermeye delalettir..

Rüyada seccade katlamak;
Namaz, secaddeleri rafa kaldırmak..
Ben Beni ,Seni Bıraktığım Zaman, Sen Beni Bırakma Ya RAB yoksa şeytanın ,teknolojinin ve nefsimin elinde esir ve oyuncak olur kendime yazık ederim..
selametle.

sidar34

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı Ramazanlar; Hocam rüyamda katlanmış halde bulunan yeşil bir seccade görüyordum. (Hocam rüyanın ayrıntılarını hatırlayamadığım için yazamadım)

Hocam bu rüyayı yazmamın nedeni şu. Rüyamda gördüğüm bir çok nesne aynı gün içinde benim karşıma çıkıyor. Örneğin; Gördüğüm bu rüyadan saatler sonra annem kanepeyi açıp içindeki eşyaları düzeltiyordu bende ona yardıma gidip kanepeyi tuttum ve yeşil bir seccade gördüm benim seccadem biraz kirlenmiş dedim anneme aslında yıkasak oda bana o yeşil seccadeyi uzattı ve seninkini yıkarız dedi. Seccadeyi aldım odama geldim birden rüyamı hatırladım rüyamda da bu seccadeyi görmüştüm. Evet hocam bunun gibi hemen hemen bütün rüyalarımdaki olaylar karşıma çıkıyor hem de aynı gün içinde. Hocam ben uzun süredir bunu sizlere yazmak istedim ama acaba ben kendim mi ayarlıyorum bu olayları diye düşündüm. Ama alakası yok hocam gördüğüm nesne ve olaylar rüyamı hatırlamazken ve o nesne ve olayla alakam yokken gerçekleşiyor. Hocam belki bunun rüya dilinde bir adı vardır da ben bilemiyorum. Hocam bu konuya bir açıklık getirebilirseniz Allah sizlerden razı olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı Ramazanlar.bu tip olaylar; Psikolojide derler ki;Hepimiz enerji Hayat denen bu okyanusun içindeyiz..ve her insan bir radar gibidir!
kimisi daha duyarlı,hassas ve bu negatif ve pozitif enerjiyi hissedip miknatis gibi cekebiliyor ve olaylari daha ince ve görünmezi hissedip idrak edebiliyorlar..

İnsanın mahiyeti, madde ile mânânın birleştiği yer, akıl ve ruh, Allah'ın tecelli ettiği kalp, sürekli dönen ve tarayan bir radar gibidir...
Hepimiz aynı okyanusun içinde olduğumuz için bu yüzden, bu gezegende varolan herşeyin; insanların, hayvanların, bitkilerin,
minerallerin vs.nin titreşimlerini algılamak kişinin aklı,hassasiyeti, his, duygu yoğunluğu, irade,kalbi ,idrak,nasip, kismet meselesidir...

Bu tip insanlar farklı olduklari için toplumda freak yani garip, tuhaf,acaip, anlaşılmaz ,mecnun, deli, veli gibi isim takılır..
aslinda onlarda biraz maddi, manevi,duyarlilik, hassasiyet ve akıl ,idrak his fazlalığı olduğu ..
bu enerji akımını daha fazla hissedebildikleri için farkli görüp,ruhsal olarak da daha fazla hissedip daha fazlasini idrak edebiliyorlar..
enerji akımına insanin Ruhu Ruhaniyetti de diyebiliriz...
Bu insanlar, Ruhsal Gelişim, Meditasyon, Şifa, Korku, Kaygı,iman, sevgi, Aşk, Depresyonu;
daha derinden İki Dünya Arasında yaşıyorlar..

Rüyalar ve hayat . Mana aleminin rüyalarla insanlığa haber verilmesi. Allah yardımcımız olsun...

Rüyada seccade görmek;

Rüyada yeşil seccade görmek;
Bekarlar için iyi huylu biriyle çok güzel evlilik yapılacağına, evliler için bolluk, ferahlık ve huzur işaretidir.selametle..

Allah'ın Kulu.

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Rüyada seccade görmek ne demektir.

Selamün Aleyküm. sırıtık.:,

Rüyada seccade görmek ne demektir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Rüyalarınız ve hayatınız hayr Olsun.
Rüyada seccade görmek;

Anlımdan Öp Beni Seccadem..
Canım seccadem...
Burağımsın, mîracımın her vaktinde, anne kucağı gibi sararken yumuşacık tebessümün bütün azalarımı, seninle hakka varışın, Hakkın huzuruna duruşun, dupduru rahmetin ve huzurun yoğunluğunu yaşarken, senin şefkatli kucağına ve kollarına, hüzünlerimi ve kaygılarımı bırakıyorum.
Seninle beraber olmak ne güzel, ne ulvi, seninle dostla buluşma ve kaybolma anlarımız...

Ağlayın, su yükselsin! Belki kurtulur gemi. Anne, seccaden gelsin; Bize dua et, emi! Necip Fazıl.

Zynpppp

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm. Rüyamda sokaktayım. Ve erkekler cuma namazına gidecek bende cüzdanımı kaybetmişim içinde de param var cüzdanımı arıyorum. Ama bakıyorum ki geçeceğim yolda erkekler var kalabalık ben de çekiniyorum geçmiyorum. Sonra bu evdeyim. Bi masanın üzerinde farklı desenler de şallardan var katlı. Sonra denemek için elime alıyorum hangisini elime alıp başıma tutuyorsam seccade oluyor. Bende, şal diye alıyorum hepsi seccade çıkıyor diyorum. Sonra orada 2 bayan var kapalı böyle. Bana diyorlar ki neden daha önce arkadaş seni bizle tanıştırmadı. Çok hoşsun biz seni çok sevdik diyorlar. Sonra bana bu seccade tesbih falan koyup hediye edecekler.. Ben de diyorum ki gerek yok gerçekten bende sizi sevdim ama gerek yok koymayın diyordum. Onlarda yok diyorlardı hazırlıyorlardı öyle uyandım.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Merhaba

Rüyamda seccadenin içine börek harcı koyup sarıyordum.çok tuhaf ama rüyada onu da pişirmek hiç tuhaf gelmemişti. Hatta bir ara vazgeçtim ve harcın birazını çıkardım.
Yorumlarsanız çok sevinirim

dnzz42

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar, rüyamda bir dükkana gitmiştim. Seccade var mı diye sordum. Dükkan çalışanı seccade yerine halı vereyim, daha iyi olur dedi. Uzun krem rengi bi halıyı çıkardı gösterdi. Bu rüyanın anlamı nedir acaba, şimdiden teşekkür ediyorum.

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Merhabalar, rüyamda bir dükkana gitmiştim. Seccade var mı diye sordum. Dükkan çalışanı seccade yerine halı vereyim, daha iyi olur dedi. Uzun krem rengi bi halıyı çıkardı gösterdi. Bu rüyanın anlamı nedir acaba, şimdiden teşekkür ediyorum.
Huzur, aydınlık, güzellik, rahatlıktır. Kişinin dünya haricinde ahireti içinde iyice çalıştığına işaret edilir.

Üst Alt