• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada saray görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada saray görmek, islami rüya tabiri rüyada saray görmek, rüyada saray olduğunu görmek, rüyada tabirleri saray görme, rüyada tabiri saray

Rüyada saray görmek, mal, rütbe ve makama İşarettir.

Bir kimsenin rüyasında bir sarayda bulunduğunu ve etrafında birtakım insanların ona hizmet ettiklerini görmesi; o kimsenin eğer dikkat etmezse işlerinin kötüye gidip bozulacağına, rakiplerinin boş durmayıp durmadan o kimsenin kuyusunu kazdıklarına yorumlanır.

Rüyasında bir kimsenin kendisini süslü ve ışıltılı bir sarayda görmesi genç bir erkek için, beklenmedik bir mükafata; Olgun bir erkek için, yeni ve çok hayırlı bir işe; bir kadın için neşeli ve eğlenceli bir toplantıya işarettir.

Saray, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

Büyük, görkemli, güzel bir saray herkesin kıskanacağı güzel bir evlilik, geleceği parlak bir işe heber veriri.

Rüyada büyük bir saray ve içinin mutlu insanlarla dolu olduğunu görmek; devlet kapısında bir işinizin olacağına ve üzüntülerinizin son bulacağına da işarettir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüya ile amel edilmez. Rüya ve ilhamla elde edilen bilgiler dinin bir emri gibi kabul edilmemelidir.

Görülen rüyaları esas alarak hayatını ona göre düzenlemeye kalkışmak yanlıştır. Çünkü rüyaların doğruluğunu ölçmek ve tesbit etmek mümkün değildir.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

hasan3434

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
slm ,Sarayın bahçesinde tepede çok güzel çiçekler içinde kavuklu eski bir mezarlık biraz uzağındayım peygamber efendimiz yatıyormuş salavat getirip yanından geçiyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam Hayirdir insallah..
Rüyada saray görmek mal rütbe ve makama İşarettir.

Rüyada Efendimizin Kabrini Görup selavaat getirmek ;
Mübarek kabr i şerifin içeriye girmeden dışarıdan ziyaret ettiğini görmek Peygamber Efendimizin şefaatine nail olmak için ibadetini sıklaştırmasına ve
Peygamberin yolunu takip etmede Allah'ın rızasını kazanmak da Sevgili peygamber efendimizin
sünnetini yani Hadisleri bilmeye öğrenmeye ve öğrenmeye bağlı olduguna delalet eder.
Hayirli aksamlar..

saHmatH

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün aleyküm.
Çok fazla rüya görmem, görsem de hatırlamam :)
Dün geceki rüyam ilginç geldi o yüzden sizden yorumlarınızı almak isterim.

Saraydayım ama sarayda hiç eşya yok 4-5 kişi var yanımda biri sanırım padişahtı gösterişli giyinmiş birisiydi. Birlikte dikiliyoruz o ara sanırım deprem olacağını konuşuyoruz ya da söyleniyor. Padişah'a ordaki çok büyük kapılardan biri sökülüp zırh oluyor sonra ben ve diğer iki kişi yanılmıyorsam 2si de kardeşimdi sığınacak yer arıyoruz önce dar bir yere sonra tahtadan sanırım masaydı onun köşesine sığınıyoruz.Deprem o an oluyor ama hiçkimseye bir şey olmuyor saray yıkılmıyor hatta o an ezan okunmaya başlıyor pencereden baktığımda minaredeki imamı görüyorum o ara onun depremin habercisi olarak düşünüyorum. Hayırdır inşAllah.

Şimdiden Allah razi olsun^^

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm Selâm..Çok fazla rüya görmediginize gore ya beyniniz yorgun yada hayal ve umutlardan ümidinizi kesmmişsiniz..
bütün sıkıntılar, dertler, üzüntüler bir imtihan...
İlk insan Hz. Adem A.S.’la başlamış, kıyamete kadar bütün insanların tabi tutulacağı hayat bir imtihan...
Yaşananları O’na havale edip, her an yeni bir başlangıçla yaşamaya devam edeceğiz.
Başımıza gelen kötü şeylerin hakkımızda hayır olmadığını, ya da kaybedilenlere karşılık neler kazandığımızı kim bilebilir?

Hayirdir insallah..
Rüyada saray görmek;Dünya mali, rütbe ve makama İşarettir.
Rüyada deprem görmek pek hayra yorulmaz. Para ve mal kaybına rütbe ve makaminizin ufak bir sarsintiya maruz kalacaginiza ve sıkıntıya yorulur..
Gerçek yaşamınızda bazı şeylerin aniden değişeceğini haber verir.
Yer sarsıntısı zelzele iş yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar,hayal kırıklıkları işaret eder.

Rüyalarda deprem konusunda hemen hemen tüm dini rüya tabirleri bunun Allah'ın öfkesini ve gücünü temsil ettiğini belirtir...
Gururlanma İnsanoğlu, Senden Büyük Allah Var!!
Hic bir rüya yasanilan ortamdan bagimsiz bir sekilde yorumlanamaz...

ALLAH İNSANLARI ZORLUKLARLA DENEMEKTE ancak hiç kimseye güç yetirebileceğinden fazlasını yüklememektedir.
ALLAH samimi kullarına bir zorluk verdiği zaman ondan çıkış yolunu da açar;

Rüyada Ezan Sesi Duymak;islama imana hidayette kurtulusa rahmette bir çağrı bir dâvet olduguna delaletir..
Ezan yüksekliğe büyük bir rütbeye yükselmeye ve daima korunmak icin Allah cc. siginmaya da isarettir..

Semiallahü limen hamideh ; Allahü teâlâ kendisine hamd edeni işitir bilir. Siz yine de daralsaniz da SIKILSANIZ da..
Allah cc. icinde bulundugunuz durumu işitiyor biliyor ve goruyor..
Allah cc Yar ve Yardimciniz olsun.. hayirli Bayramlar....

T

Tuana@1

Kayıtsız
Misafir
Hayırlı sabahlar. Rüyada saray görmek ne demektir? Rüyamda saray gibi bir yerdeydim. Içimde eve geç kalacam mı korkusu vardı. Daha sonra bir kişinin simsiyah büyük bir köpekle eğitim yaptığını gördüm. Ve oradan uzaklaştım. Daha sonra bir kuaför beni zorla kaşlarımı aldırmak için dükkanına götürmeye çalıştı. Ben de kabul ettim ama dükkana değil eve masaya oturduk ve yemekten sonra yapacağını söyledi ve güvercinlerin yapacağını söyledi Ben bir dilimi aldım yerken kenarda bir kutunun Içinde güvercinler gördüm ama güvercinler yavaş yavaş gidiyorlardı Ben de gitmesinler diye ekmeğimin Içinden ekmeği kopartıp onlara attım ve yemeğe başladılar. Cevabınız için allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı sabahlar. Rüyada saray görmek ne demektir? Rüyamda saray gibi bir yerdeydim. Içimde eve geç kalacam mı korkusu vardı. Daha sonra bir kişinin simsiyah büyük bir köpekle eğitim yaptığını gördüm. Ve oradan uzaklaştım. Daha sonra bir kuaför beni zorla kaşlarımı aldırmak için dükkanına götürmeye çalıştı. Ben de kabul ettim ama dükkana değil eve masaya oturduk ve yemekten sonra yapacağını söyledi ve güvercinlerin yapacağını söyledi Ben bir dilimi aldım yerken kenarda bir kutunun Içinde güvercinler gördüm ama güvercinler yavaş yavaş gidiyorlardı Ben de gitmesinler diye ekmeğimin Içinden ekmeği kopartıp onlara attım ve yemeğe başladılar. Cevabınız için allah razı olsun.
Hayırlı sabahlar. Rüyada saray görmek;
Saray, büyük hedefleri ,istek ve beklentileri temsil eder.oysa insan Ayağını yorganına göre uzatmali Kazandığından çok harcamak yada gereksiz yere israf etmek insanı zora sokar. Zillet ve keder getirir. Bundan dolayı giderlerimizi gelirlerimizi uydurmalıyız. Harcamalarımız gelirlerimizi hiçbir zaman aşmamalıdır.yoksa Kaş yapayım derken göz çıkarmaya delalet eder..
Rüyada güvercinlere ekmek vermek:
Genel olarak insanın hayatındaki önemli şeyleri için karar vermek üzere olduğuna ve kendisini kanıtlamak için uğraşlar verdiğine tabir edilir. Bazende beklenilen bir habere ve bu haberden sonra önemli işlere koyulmaya yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.

Üst Alt