• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada sandalye görmek

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada tabiri sandalye, rüyada sandalye görmek neye yorumlanır, rüyada sandalye taşıdığını görmek, rüyada kırık sandalye görmek, rüyada sandalye almak

Rüyada sandalye görmek, makam ve rütbeye işarettir.

Rüyanızda bir sandalye üzerinde oturduğunuzu görmeniz; hayra,

rüyanızda yeni bir sandalye satın aldığınızı görmeniz; sizin yeni bir yardımcı veya işçi alacağınıza işaret eder.

Ebu Saîd el-Vâiz'in yorumuna göre: Bir kimsenin sandalyede oturduğunu görmesi; o kimsenin toplum içinde sevileceğine ve onlara iyi hizmetlerde bulunacağına,

kişinin rüyasında süslü ve yüksek bir sandalyede oturduğunu görmesi; yüksek bir makama getirileceğine ve insanlar arasında sevileceğine işaret eder.

Rüyasında sandalye satın alan veya rahat bir sandalyede oturan, mesleğinde başarı elde edeceğine;

Bekar bir kadın için, mevki ve makam sahibi birisiyle evleneceğine;

çalışan bir kadınsa, bu günkü durumundan daha iyi bir mevki elde edeceğini gösterir.

Rüyada sandalye satın alan veya sandalyede oturan, işinde ilerler, başarılı olur demektir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz...
İslam'a göre rüya üç çeşittir.

1- Salih rüya

2- Şeytani rüya

3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.

Salih rüyalar hem müjdeleyici hem de korkutucu olabilir. Bu tür rüyalar manevi özellik kazanır ehline tabir ettirilmesi gerekir.

Rüya yorumlamak ile rüya tabir etmek aynı şeyler değildir. Tabir etmek tabircinin o an kalbinde hissettiğidir. Yorum ise daha çok nesnelere verilen anlamdır.

Hiç bir rüya yaşanılan ortamdan bağımsız bir sekilde yorumlanamaz.

Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya, bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.

Bu nedenle, her rüya aynı şekilde tabir edilemez..

Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklı olacaktır.

Bundan dolayı da, rüya yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Rüyaların bir kısmı anlamlıdır. Bir kısmı ise anlamsızdır.

Rüya tabirleri-yorumları uzmanına sorulmalıdır. Herkesin rüya tabiri (yorumu) yapamayacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.

Rüyalarda çeşitli hikmetler vardır. Kimi için bir müjde, kimi için bir ikazdır. Kur'an-ı kerimde rüya ve tabiri ile ilgili bilgi vardır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Güzel rüya müjdedir.) [İbni Cerir]
(Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir.) [Buhari]
(En doğru rüya seher vakti görülendir.) [Beyheki]
(Kıyamet yaklaştığında, Müslümanın rüyası ekseriya yalan çıkmaz.) [Müslim]
(Sözü doğru olanın, sadık kimselerin rüyası da doğru çıkar.) [Buhari]
(Gündüz görülen rüyalar doğru çıkar.) [Hakim]
(Kötü rüya gören kimseye söylemesin, şeytandan da Allahü teâlâya sığınsın.) [Müslim]
(Rüyasında hoşa gidici güzel şeyler gören, görüşü isabetli salih birine anlatsın! O da hayra yorsun!) [Beyheki]
(Rüya, tabir ilmini bilen bir dosta veya akıllı bir zata anlatılmalıdır!) [İ.Ahmed]
(Rüya nasıl tabir edilirse, öyle çıkar. Bunun için rüyanızı nasih veya âlime anlatın!) [Hakim] [Nasih, insanlara iyilik tavsiye eden, kötülükten sakındıran, nasihat eden kimsedir.]

Ebrar.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum, hayirli aksamlar. Rüyada sandalye görmek... Yorumlarinizla bize yol gosterdiginiz icin sagolun. Sizden ruyami yorumlamanizi cok isterim.
Ruyamda su anda nisanli olan yakin bir arkadasimi yoldan gelirken goruyorum. Tam karsi yoldan da nisanlisi olan kiz geliyor. Arkadasimin kucaginda sari ve kirmizi bir cuval icinde caydanlik ve benzeri esyalar var. Ortada bulusuyorlar ve cok mutlu gorunuyorlar. Daha sonra arkadasim yoluna devam ediyor. Kiz benim oldugum tarafa geliyor sirtinda bir sandalye var ve zar zor tasiyor, cok zorlaniyor. Sandalyeyi kiler gibi bir yere birakiyor.

Ebrar.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Tesekkur ederim. Sandalye anlamini okumustum ama rüyam farkli. Butunuyle yorumlarsaniz sevinirim.

F

Filiz85

Kayıtsız
Misafir
Selamun aleyküm. Ben işten yeni ayrıldım ve bir rüya gördüm. Rüyamda odada tanıdığım insanların arasında oturuyordum daha sonra bir çocuk gelip ağlayarak beni dışarı çağırdı. Daha sonra odaya döndüğümde herkesin değiştiğini çok genç insanlar olduğunu gördüm ve ben yine aynı yere oturdum sonra sandalyemin onlardan biraz arka tarafta geride olduğunu gördüm. Sandalyenin oturma yeri beyazdı ve sandalyeden ayrı yani kırıktı. Sonra ben o sandalyeye oturdum ve ilerden küçük bir çocuk kucağıma atladı.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleyküm. Ben işten yeni ayrıldım ve bir rüya gördüm. Rüyamda odada tanıdığım insanların arasında oturuyordum daha sonra bir çocuk gelip ağlayarak beni dışarı çağırdı. Daha sonra odaya döndüğümde herkesin değiştiğini çok genç insanlar olduğunu gördüm ve ben yine aynı yere oturdum sonra sandalyemin onlardan biraz arka tarafta geride olduğunu gördüm. Sandalyenin oturma yeri beyazdı ve sandalyeden ayrı yani kırıktı. Sonra ben o sandalyeye oturdum ve ilerden küçük bir çocuk kucağıma atladı.
Ve Aleykum selam. ALLAH, EĞER HİKMETİYLE BİR KAPIYI KAPARSA, RAHMETİYLE BAŞKASINI AÇAR !...
Rüyada sandalye görmek:
yükseleceğine ve hedeflerini gerçekleştirme şansına sahip olacağına, yükseldikçe yükseleceğine işarettir.
yeter ki KIRMAYIN.KIRILMAYIN..

Üst Alt