• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Peygamber olduğunu görmek

Nadirylmz2

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Peygamber olduğunu görmek ne demektir? Ben bir öğrenciyim bu rüyayı sahura kalıp yemek yiyip sabah namazını kılmadan yorgunluktan uyuduktan sonra gördüm.

Ben rüyamda peygamber olduğumu hissettim (Hz.Musa a.s gibi hissettim) elimde bir asa vardı. Önüme engeller geliyordu bu engeller için Allahu Teâlâya dua ettiğimi görüyordum hemen kabul oluyordu bütün engelleri atlattım ve bir yere vardım çok huzurluydum. Kalbimde çok huzur vardı.

Ondan sonra kalkıp namazı kıldım vakit daha geçmemişti annemde beni kaldırmaya geliyordu.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Huzurlu bir şekilde Allah’a dua et, nefsini terbiye ederek sadece Allah rızası için namazını kılmaya, ibadetini etmeye devam et, için de ferah olsun. Allah sizden de razı olsun.
Hayır olsun inşallah.

Bu rüya İki yönlü tabir edilebilir..
Egonun yükselmesi ile ilgili bir rüya. Biraz kibirli, genc bir dönemde olabilirsiniz. yada Kendinizi manevi olarak geliştirmeyi başaracak olmanıza tabir edilir.

''Gençliğin taşkınlığına kapılmadan kendini ibadete verip isyan etmeyen gence, Allahu Teâlâ hoşnutluk duyar.”

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
(Gençlik çağı, nefsin kaynadığı, şehvetlerin oynadığı, insan ve cin şeytanlarının saldırdığı bir zamandır. Böyle bir çağda yapılan az bir amele, pek çok sevap verilir.

Bir genç, ilim ve ibadet içerisinde yetişir, olgunlaşırsa, Allahü teâlâ, Kıyamet günü ona yetmiş iki sıddık sevabı kadar sevap verir.) [Taberani]

Musa as ın elindeki asayı sadece onun elinde şekil bulmuş bir obje olarak düşünerek güncelleştirdiğimiz takdirde bugün asanın ifade ettiği şeyin karşılığının ne olabilir sizce..?

Nadirylmz2

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Musa firavunu helak ettiğine göre düşmanlarımın helak olması?? Birkaç yerden görmüştüm.
Kadir geceniz mübarek olsun bu arada hocam. Teşekkürler.

Üst Alt