• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Rüyada Peygamber Efendimizin sesini duymak

Makbule

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
rüyada hz muhammedin sesini duymak rüyada peygamberimizden selam almak
Selamün Aleyküm. Babam bugün bir rüya görmüş. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in yüzünü görememiş ancak manevi olarak sesini duymuş. Sadece demiş ki: "Kızın Makbule'ye benden selam gönder."

14 yaşındayım, yorumlarınızı bekliyorum. Allah'a emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam rüyaniz hayr olsun..
Rüyada Sevgili Peygamber Efendimizin sesini duymak, size selam göndermesi;aslında Sizin manevi, güzel yönünü simgelemektedir,
kıyamet,ahiret gününü hatırlamak, hatırlatmak, kendinize çeki düzen verip o gün için hazırlıklı olmamız gerektiğidir.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed..

nazlı00

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ben de tam bundan 10 yıl önce şöyle bir rüya görmüştüm hala anımsıyorum zaman zaman.
islamiyetin yayıldığı dönemdeymişim. bir evin önündeyim ve kapıyı çalıyorum. kısa boylu beyaz tenli hafif toplu bir kadın kapıyı açıyor. ben diyorum ki: fatma anne.
O diyor ki: ben fatma değilim ayşeyim.
Ben diyorum ki: ayşe anne bu parayı alın savaş zamanı kullanırsınız.
O diyor ki: kızım şimdi içeride Hz Muhammed var. birazdan kendin girer verirsin diyor.
kapıyı kapatıyor çok şaşırıyorum. Hz Muhammed'in sesini dahi filmlerde olmazken ben nasıl göreceğim diye.
sonra kadının biri de bana para veriyor içeride verirsin diye.
birden kendimi içeride buluyorum. herkes oturuyor ve hepsi kadın.
yanımdaki kadına parasını geri veriyorum şehit olursam hakkı bende kalmasın diye para toplanırken sen ver diyorum.son diyorum ki: ayşe anne parayı toplayalım mı?
O da diyor ki: kızım mutfakta tepsi var getir herkes içinden kopanı versin. ben tam kalkacağım. bana diyor ki: az bir otur önce güzel bir haberim var size."mekke ve medine savaşını biz kazandık" bu lafın üstüne herkes ayağa kalkıp "la ilahe illallah" diye dönmeye başlıyor. hala unutamam bunu.

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
nazlı arkadaşım rüyan çok güzel.gerçek hayattada adın nazlı mıdır bilmiyorum lakin forumda bu nicki kullanmanız bile boş yere olmamış.tıpkı nazlı ismi gibi,allah yolunda biraz zorlanacaksınız,lakin muvaffak olacaksınız.yani teşbihte hata olmasın allah size biraz naz yapacak,dualarınızı daha çoğaltmanız lazım.daha ısrarla istemelisiniz.ısrarla çalınan kapı elbet birgün açılır.rüyanız çok güzel,güzel kardeşim.

nadire

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
peygamber efendimizin sesini duymak

Selamun aleyküm arkadaşlar. Ben rüyamda peygamber efendimizin sesini duydum. Yani tam olarak rüyam şöyleydi. Peygamber efendimiz bir yerde otumuş bir yanında bir kuzenim diğer yanındada başka bir kuzenim oturuyor. Bende onların yanında oturuyorum. Sonra peygamber efendimiz ve biz fotoğraf çekiliyoruz ama beni fotoğraf makinesinin kadrajına almıyorlar. Ben de onlara küsüp darılıyorum ve onlardan uzaklaşıp bir köşeye geçiyorum. Eski bir dolabın yanına gidiyorum ve o dolabın içindeki kirli kitaplarla oyalanırken peygamber efendimiz beyazlar içinde yanıma geliyor ve bana gel diyor. Peygamber efendimizi tam olarak göremedim ama onun benim rüyamın içinde olması sesini duymuş olmam bile çok güzel bir şey bence. Ama ben bu rüyayı görmeyi hak etmediğimi düşünüyorum. Kısa süre önce namaz kılmayı bıraktım, acaba bu namaza başlamam için bir işaret mi? Yorumunuzu bekliyorum. Şimdiden Allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam arkadaşim rüyaniz Hayr olsun..
Rüyada Peygamber Efendimizi görmek veya sesini duymak kolay kolay herkese nasip olmaz.
Ancak onun sesini duymayi hak etmediğini düşünmen de yanlış, bunu bizler bilemeyiz...Allah cc. bilir kimbilir kimin Duasi, hangi davranışın ,Ahlakin buna vesile oldu..
Eminim Siz özünüzde iyi ,merhametli ve akıllı bir insansınız bu rüya size Özel Bir Çağrı Size Gel diyor Gel Eyy ümmetim bu ne güzel davettir..
Rabbim cümlemize nasip etsin!!Peygamber efendimiz sav, tarafindan Çağrılmak bu ne şereftir..gözyaşlarımı tutamadim bir an...

Burada önemli olan rüyanın ne demek istediğini doğru anlayabilmektedir.
"namaz kılmayı bıraktım, acaba bu namaza başlamam için bir işaret mi?"
tabiki Sizi Hayra, Hidayette,Huzura, güzelliğe davet ediyor..Gördüğün rüya hayırlara işaret olup, senin özel biri olduğunu işaret edebilir.
Allah yolunu izleyip, onun emirlerine uyduğun sürece korunacağını, işlerinin hep yolunda gideceğini ve çevreni bir ışık gibi aydınlatacağını işaret edebilir.
Davette İcâbet edin...Allah cc Sizden razı olsun Selametle..

ruyamruya

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm
Canım Gönül Sızım Ablacığım.
Geçen hafta rüyam da Peygamber Efendimizin sesini duydum
Bana şöyle dedi;
''Denizin dibinden içme''
Ben de;
Neden? dedim.
''Eğer dibinden içersen yüzeyine çıkamassın (veya yüzeyin kalmaz dedi hatırlamıyorum tam.)
Böyle bitti

Şimdiden Allah Razı Olsun
Ne Muradın varsa versin Abla..
Gönul sızım ablam Allah seni Oğlun Yususf'a,oğlun Yusuf'u Sana bağışlasın İnşallah.
Amin.

Sevgiyle Kalın..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam arkadaşim Gönül Dostum,rüyaniz Hayr olsun..Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed..

Rüyada Peygamber Efendimizi görmek veya sesini duymak kolay kolay herkese nasip olmaz.
Rüyada Sevgili Peygamber Efendimizin sesini duymak;
Sizin imani,manevi, güzel yönünü simgelemektedir..

''Eğer dibinden içersen yüzeyine çıkamassın (veya yüzeyin kalmaz dedi hatırlamıyorum "
İlim bir deryadır.Ilmin, ufkun, idrak ve kamil olmadıkça yaşınin gereği hazır olmadıkça ruhsal derinliklere dalma korkarim ki
gerçek ile hayalleri birbirine karıştırabilirler ve gerçek dışı pırıltıların peşine gidip yolunu ve aklını kaybedebilirsin..Derya'ya önce yüzeyden başla...

İçinden gelen ilim, dışardan gelenlerden kurtulmadıkça, maksada ve Menzile erişemezsin...Kıssadan Hisse..Selametle..

özlem34

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm cümleten hayırlı günler..
Ben geçen aylarda peygamber efendimiz mi bilemiyorum bir zat gördüm. Dedemlerin eski evlerinde yerde oturuyormuş, beyaz uzun entarili, güzel yüzlü bir zattı. Fakat sakal tıraşı olmuştu.Etrafında çok güzel 15 16 yaşlarında delikanlılar vardı..Ben de beyazlar giymişim ,yanımda bir erkek var (onu çoğu rüyamda yanımda görüyorum, beni rüyada gezdiriyor). Etrafında ki yakışıklı gençlerden birinden bir cevap bekler gibi bir halim var. Efendimiz mi bilemiyorum o zat elinde bir kağıt sağ elime tutuşturuyor.Ben bu gördüğüm kişiyi Mahmut Ustaosmanoğlunun simasına çok benzettim aynı onun yüzü gibiydi. Ama aklımı çelen tıraşlı olması.Peygamber efendimiz sakallı olduğuna göre şeytan beni kandırıyor mu? Yorumunuzu bekliyorum..Teşekkür ederim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Ve Aleykümselam arkadaşim Gönül Dostum,rüyaniz Hayr olsun..Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed..

Rüyada Peygamber Efendimizi görmek veya sesini duymak kolay kolay herkese nasip olmaz..

Efendimiz Hz. Muhammed’in (sallallahu aleyhi ve sellem) rüyalarda görülmesi mü’minin göreceği sadık rüyaların başında yer alır. Ancak İslam âlimlerine göre bu rüyalar şahsa özel bir lütuf olduğundan başkalarına anlatılmamasında fayda var.

Rüyalar, farklı bir âlemin penceresinden gördüklerimiz. Günlük hayatta yaşadığımız olaylar, başımızdan geçmiş ilginç anılar ya da çevremizden görerek etkilendiğimiz birçok hadise geceleri rüya olarak misafirliğimize geliyor. Kimi zaman anlamlı oluyorlar, kimi zaman anlamsız. Bazıları yakın ya da uzak geleceğe dair birtakım haberler taşırken, bazıları ise kişinin kendisiyle ilgili telkinlerinin ya da uyanıkken kendisini düşündüren hususların sonucu görülüyor.

Rüyada Hz Muhamed salallahu aleyhi vesselemin görmek;
-Gamdan sonra feraha,
-Bir sıkıntının akabindeki rahatlığa,
-Nimetlerin artmasına,
-Tövbenin kabûlüne,
-Hayaller ve gerçekleri birbirinden ayr etmeniz gerektiğine ..
-Ahirette şefaate nâil olma ve Cennet’te O’nun (sallallahu aleyhi ve sellem) gül cemalini açıktan açığa görme yoluna girmeye işarettir

Peygamber efendimiz sav.ister bilinen sıfatları üzere, isterse bilinen vasıflarından başka bir surette görsün, Mahbûb-u Âlem Efendimiz’i gören kimsenin her iki surette de hakikaten O’nu görmüş olacağını söyleniyor..
Kadi İyâz’a göre, Resûl-i Ekrem’i bilinen sıfatlarından başka bir şekilde görenin rüyası te’vîle, tabire muhtaçtır.
"tıraşlı olması"
Peygamber Efendimiz sav.sünnetlerini yerine getirmekte olan eksikliğinize yorumlanir..

"o zat elinde bir kağıt sağ elime tutuşturuyor "
inşallah amel defteri sağ eline verilenlerden oluruz cümleten ..amin.
hakkınızda hayırlısı selametle..

ramazan45

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Rüyada Efendimizin (sav) sesini duymak

Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü. ALLAH ın selamı ve bereketi inananların üzerine olsun. Hayırdır İnşaallah geçenlerde bir rüya gördüm ve tabirinin yapılmasını rica ediyorum, yorumlayacak kişiye şimdiden teşekkür ederim.
Şu şekilde bir rüyaydı :
Rüyamda bir sahildeydim, denizin kenarında sahabe efendilerimiz (ra) ve peygamber efendimiz (sav) vardı, hepsi nur gibi parlıyor ve kıyafetleri bembeyazdı, sahilde bir tane de cami vardı. Bu camiyi kafirler (galiba hıristiyanlardı) ele geçirmiş müslümanların geçişine izin vermiyolardı. Peygamber Efendimiz (sav) ve arkadaşları bu camiyi geri almak ve savaşmak için gelmişler gibiydi. Daha sonra efendimiz (sav) arkadaşlarına dönerek bir şeyler dedi sesini duydum fakat ne dediğini anlamadım, savaş emri veriyor gibiydi. Daha sonra bana dönerek bir emir verdi yine sesini duydum ama ne dediğini anlayamadım, bana uzaktan seslenmişti. Sonra kendimi caminin kapısının önünde buldum ve kafirler geçmeme izin vermedi, camiyi kiliseye dönüştürüyorlardı. Bu cami büyük, ihtişamlı sanki ayasofya camisine benziyordu ve ada gibi yerin üzerindeydi. Denizdeki suyun rengi de berrak ve köpüklüydü. (kötü bir rüya değildir inşaallah ama efendimizin dediğini yapamadan uyanmışım, bir sorun olur mu diye merak ediyorum. Yorumlayacak kişiyede canı gönülden teşekkür ederim Allah cc. razı olsun.) Acil cevap bekliyorum..

Yaş:19, Meslek: üniversite öğrencisiyim , Ruh halim: biraz sitresli, karmaşık ve gelecekten yana kaygılarım var (mesela okuyamamak gibi..)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam ve rahmetullahi ve berekatühü. ALLAH ın selamı ve bereketi inananların üzerine olsun. Hayırdır İnşaallah rüyaniz hayr olsun..
Rüyada sahil, görmek;
sizin iki ayrı yönünüzü veya özelliğinizi ifade eder.
Kum sizin mantıksal dünyanızı, aklı başında olmanızı, düşünce dünyanızı yani manevi ve ruhsal durumuzu temsil ederken
Su ise sizin mantık dışı , akılla ilgili olmayan, sizin duygusal, kararsız, değişken, sabit olmayan, bazen dengesiz kişilik yönünüzü ifade eder.
Rüyada sahil, maddi ve manevi değerlerin birbiriyle bir araya geldiği bir yerdir...

Önce düşünün aklınızı da kullanın sonra taşının
Bir konuda karar verirken sadece duygularınız,kalbiniz ile değil akıl ,kalp iman ,mantık ve vicdan ile birlikte karar verin..

Rüyada Sevgili Peygamber Efendimizin sesini duymak;
Sizin manevi, güzel yönünü simgelemektedir,her zaman hayırlara işarettir, görene huzur verir ve selamete çıkacağını işaret eder..Allah (CC) tarafından rüya sahibine yardım gönderilir.

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed..

Rüyada cami görmek;
Cami beden arzıdır. İslam kültüründe cami, şehrin merkezidir..Sen beden camini temiz tut ve azalarına sakın zulmetme..kendine merhamet etmiyen başkalarına nasıl merhamet edebilir ki..

Rüyada kiliseyi camiyi dönüştürmek;
tövbe etmeye ,hidayete hayır ve bereket ve ilahi yardıma yorumlanır.

Rüyada camiyi kiliseye dönüştürmek;
dinde bozukluğa ,nefsine yenilmeye ve Kendini Hak ile meşgul etmezsen batıl seni işgal eder... (İmam Şafii Hz.) işârettir ...

Rüyada köpüklü deniz suyu görmek;
Şu an her şey bulanık ve köpüklü selamete ermek istiyorsanız her şey durulana kadar net olana kadar bekleyin..

Gelecekten yana kaygıların var buna sakın takılmayın siz bu gün elinizden geleni yapn unutmayin bu gün yaptıkların yarınızı belirler..
Korkular ve kaygılar geçmiş ve gelecek Korku geçmişi yeniden yaşamak, kaygı gelecekte yaşayacaklarından korkmaktır.
Ya bu gün.. Gerçek olan tek şey.. Eylemin başladığı an “ bugün” dür. Ümit bugünlerini değerlendirebildiğin zaman gerçektir. “Bugün” elindeki en büyük hazinen sermayendir.
selametle..

KUBRA12

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm. Ben bugün rüyamda peygamber efendimiz (s.a.v) sesini duydum. Havvanur uyan uyan diye seslendi bana, ben bir anda irkildim, rüyamda La ilahe illallah muhammedun rasulallah dedim ve içimin titrediğini hissettim. Aynı zamanda yer de titredi sanki. Sonra yine rüyamda kalkıp kardeşime kübra, peygamber efendimiz(s.a.v)'in sesini duydum bana havvanur uyan uyan diyordu dedim ve sonra uyandım. Kardeşim uyuyordu, rüya içinde rüya görmüş gibi oldum. Enteresandı duyduğum ses o mu emin değilim, gerçekmiydi bilemiyorum. Yakınımdakiler bana peygamber efendimizle (s.a.v) alakalı rüyalara şeytan cin karışamaz dediler emin olamıyorum yanılmış olabilirmiyim ?

Üst Alt